قیمت فروش بی‌کربنات سدیم

قیمت فروش بی‌کربنات سدیم

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

[کل: 0 میانگین: 0]

بی‌کربنات سدیم (معمولاً به آن “بی‌کربن” یا به عنوان ساده‌تر جوش‌شیرین گفته می‌شود) یک مولکول با فرمول NaHCO3 است که در فروشگاه‌های مواد غذایی فروخته می‌شود اما ممکن است دارای خواص تقویت‌کننده و افزایش عملکرد سلامتی باشد.

بی‌کربنات سدیم (و همچنین بی‌کربنات پتاسیم) برای مصرف انسانی توسط FDA با رتبه GRAS تأیید می‌شود.

جوش‌شیرین دارای فواید زیادی است که دارای خواص آنتی‌اسید بوده و به عنوان یک ماده قلیایی عالی شناخته می‌شود.

ممکن است موافقت کنید که در کنار اینکه جوش‌شیرین به عنوان ترکیب شگفت‌انگیز شناخته شده است دارای بسیاری از خواص ضدعفونی‌کننده است؛ همه ما یک جعبه جوش‌شیرین داریم که به سختی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در گوشه‌ای از قفسه آشپزخانه جمع می‌شود. این ماده در آشپزخانه بسیار فروتنانه نادیده گرفته شده‌است، بیش از یک ماده‌ی افزودنی به کیک و کلوچه است.

فوایدی برای جوش‌ شیرین وجود دارد که ممکن است از آن بی‌اطلاع باشید. این بی‌کربنات سدیم است که نه تنها به عنوان یک ماده ترکیبی در محصولات پخته‌شده مورد استفاده قرار می‌گیرد، بلکه دارای مزایای فوق‌العاده سلامتی و زیبایی است. مشخص شده است که همراه با کرم لایه‌بردار  داشتن بسیاری از خواص ضد‌عفونی‌کننده شگفت‌انگیز است.

تاریخچه

جوش‌شیرین بی‌کربنات سدیم است که عموماً در مواد پخته استفاده می‌شود. در فرم طبیعی آن، جوش‌شیرین به nahcolite شناخته می‌شود که بخشی از ماده طبیعی معدنی ناترون است. ناترون حاوی مقادیر زیادی بی‌کربنات سدیم است که تقریباً چند سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. اعتقاد بر این است که مصری‌ها از ناترون به عنوان صابون به دلیل خاصیت پاک کنندگی آن استفاده می‌کردند. خیلی زود پس از آن، مردم شروع به تولید و فروش ترکیبی کردند که به عنوان جوش‌شیرین می‌شناسیم

بیوسنتز

فراتر از اینکه کلیه‌ها در دفع یون‌های اضافی هیدروژن (+H) و جذب مجدد بی‌کربنات به خون (و کنترل اسیدیته از طریق کنترل اینکه چه مولکول‌های وارد ادرار می‌شوند) نقش دارند، کلیه‌ها محلی برای تولید بی‌کربنات هستند و کاهش تولید بی‌کربنات توسط کلیه‌ها قبل از اسیدوز متابولیک بیماری‌های کلیوی یا پیری (همراه با کاهش عملکرد کلیه) است.

تولید بی‌کربنات را می‌توان قبل از تثبیت با افزایش پتانسیل بافر بیشتر از بافت استخوان، تا سطح معینی (در طول اسیدوز) کاهش داد.

ترشح بی‌کربنات همچنین می‌تواند تقریباً در تمام بخش‌های دستگاه گوارش رخ دهد و سدی بین معده و روده‌ها (در اثنی‌عشر) ایجاد کند تا روده‌ها از اسیدیته معده محافظت شوند. ترشح می‌تواند توسط هورمون‌های کوله‌سیستوکینین،  orexin-A، و پپتیدهای آپلین ایجاد شود و می‌توانند از طریق تحریک cAMP یا از طریق وابسته یا مستقل به Cl (وابسته به اسیدهای چرب زنجیره کوتاه) به وجود بیایند.

کاربرد‌های جوش‌شیرین

جدا از اینکه از جوشانده شده جوش‌شیرین به عنوان محلول پاکسازی استفاده می‌شود، از جوش‌شیرین به عنوان یک:

 • دئودورانت طبیعی
 • پاک‌کننده دستی
 • خمیردندان
 • سفیدکننده دندان
 • پاک‌کننده و…

نیز استفاده می‌شود.

در حالی که در مورد مزایای جوش‌شیرین کاملاً صحبت شده‌ است، گفته می‌شود که باید آن را در مقادیر کمی مصرف کرد زیرا نشان داده شده‌ است که مصرف مداوم با کاهش سطح pH طبیعی خون همراه است، که کاهش عملکردهای عمومی بدن را منجر می‌شود. این ترکیب می‌تواند عملکرد سیستم بدن شما را کامل مختل‌کند. جوش‌شیرین خیس‌شده در آب یکی از قدیمی‌ترین و مؤثرترین روش‌های درمانی در سراسر جهان است. بگذارید در مورد فواید جوش‌شیرین صحبت کنیم که شما را متقاعد خواهد کرد که از این ماده فروتن به نوعی استفاده کنید.

فواید جوش‌شیرین: مزایای سلامتی

1_ جوش‌شیرین یک آنتی‌اکسید طبیعی است

یکی از مزایای جوش‌شیرین شامل ماده خنثی‌کننده است. رفلاکس اسید یک بیماری شایع است که اسید معده از معده به داخل مری سرازیر می‌شود. این فرایند اسید ممکن است مری شما را تحریک‌کرده و باعث سوزش دل شود، احساس سوزش که می‌تواند در هر جایی بین شکم و گلو اتفاق بیفتد. بی‌کربنات سدیم در جوش‎شیرین، اسید معده را خنثی‌کرده و بسیاری از علائم رفلاکس اسید و سایر موارد مرتبط با معده را تسکین می‌دهد.

2_ شناخته شده به عنوان یک عامل قلیایی طبیعی است

جوش‌شیرین به عنوان یک ماده قلیایی‌کننده طبیعی شناخته شده ‌است. این ماده غیر‌سمی برای کاهش تأثیر اسید و التهاب در بدن و درمان بیشتر بیماری‌ها استفاده می‌شود. این ترکیب یکی از بهترین داروهای طبیعی برای متعادل کردن سطح pH بدن و بهبود سلامت کلی است.

اسید اضافی در بدن می‌تواند خطر ابتلا به:

 • پوکی استخوان
 • آرتروز
 • ورم مفاصل و…

را افزایش دهد.

3_ به کاهش عفونت ادراری کمک می‌کند

کلیه

جوش‌شیرین و محلول آب به عنوان سدی محافظ در برابر عفونت‌های دستگاه ادراری عمل می‌کند.

این به دلیل توانایی آن در کاهش سطح اسید در ادرار است. در UTI، که یک بیماری بسیار شایع است که در زنان بروز می‌کند، این داروی ارزان قیمت برای شما مفید است.

4_ به عنوان تقویت‌کننده در تمرین ورزش مشخص شده ‌است

اسید لاکتیک که در حین انجام فعالیت بدنی یا تمرینات سخت رها می‌شود، تمایل به تجمع در عضلات و مفاصل را دارد که همراه با ایجاد سفتی و خستگی ماهیچه‌ای است. برای جلوگیری از وقوع این امر و تأثیرگذاری بر عملکرد بدنی، فواید و سود جوش‌شیرین به شما کمک می‌کند. نوشیدن جوش‌شیرین رقیق شده در آب می‌تواند به کنترل شرایط کمک کند.

5- عملکرد کلیه را تقویت می‌کند

کلیه 1

به عنوان یک ماده قلیایی، جوش‌شیرین باعث کاهش سطح اسید در بدن می شود و به کنترل سطح pH کمک می‌کند. طبق مطالعه‌ای که در ژورنال انجمن جامعه نفرولوژی آمریکا (JASN) منتشر شده ‌است، میزان کاهش عملکرد کلیه به شدت کاهش یافته ‌است، در حدود دو سوم آهسته‌تر از بیماران در مقایسه با افرادی که جوش‌شیرین مصرف نکرده‌اند.

6_ نقرس و سایر مشکلات مفصل را درمان می‌کند

مقادیر بالای اسید‌اوریک در ادرار و خون در بافت‌های مختلف بدن باعث درد و بیماری‌های مزمن مانند آرتروز و نقرس می‌شود.

جوش‌شیرین به خنثی‌کردن اسید اضافی کمک می‌کند و به عنوان یک داروی مؤثر استفاده می‌شود.

مزایای جوش‌شیرین: مزایای زیبایی است

لایه برداری

1_ باعث لایه‌برداری شگفت‌انگیز می‌شود

جوش‌شیرین یک لایه‌بردار عالی پوست است.

سایندگی خفیفی دارد که به از بین بردن سلول‌های مرده پوست و تولید سلول‌های جدید کمک می‌کند و باعث درخشش بیشتر پوست می‌شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که جوش‌شیرین را در آب رقیق کرده و آن را با حرکت دایره‌ای روی صورت خود بمالید. از این محلول روزانه استفاده نکنید.

در عوض، فقط دو بار در هفته از آن استفاده کنید.

2_ از آکنه جلوگیری می‌کند

جوش‌شیرین باعث کاهش التهاب روی پوست می‌شود و احتمال بروز آکنه و جوش‌ها را کاهش می‌دهد.

خواص آنتی‌باکتریایی آن به جلوگیری از جوش بر روی پوست کمک می‌کند.

3_ ایده‌آل برای لب‌های تیره

جوش‌شیرین که به عنوان یک ماده پاک‌کننده معروف شناخته شده‌است، برای لب‌های تیره نیز سودمند است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که عسل و جوش‌شیرین را به یکدیگر اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. قبل از شستشو با آب آن را به مدت دو یا سه دقیقه روی لب خود بمالید.

4_ به سفید‌کردن دندان‌ها کمک می‌کند

جوش‌شیرین مناسب‌ترین خمیردندان است.

به دلیل داشتن خاصیت ساینده‌بودن، به از بین بردن پلاک روی دندان‌ها کمک می‌کند. همچنین ممکن است به دلیل قدرت قلیایی که در اختیار دارد، به از بین بردن تغییر رنگ دندان‌ها کمک کند.

5_ یک ماده اصلی برای مراقبت از مو

در حالی که هیچ اثبات علمی مبنی بر استفاده از جوش‌شیرین به عنوان یک محلول مناسب برای مراقبت از مو وجود ندارد، اما گفته می‌شود این ماده به نرم شدن موهای شما کمک می‌کند و رشد مو را بیشتر تقویت می‌کند.

فروش بی‌کربنات سدیم

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران، آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم، آلانتوئین، متیل پارابن، خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام، گوارگام، کربومر، سوربیتول و…. را در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

منابع

 • https://food.ndtv.com/health/baking-soda-benefits-11-health-and-beauty-benefits-to-look-out-for-1834759
 • https://www.mayoclinic.org/drugs-supplements/sodium-bicarbonate-oral-route-intravenous-route-subcutaneous-route/description/drg-20065950
 • https://www.theclaycure.co.uk/sodium-bicarbonate-food-grade/
 • https://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_bicarbonate

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 17 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید