قیمت فروش آسپارتام

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

[کل: 0 میانگین: 0]

قیمت فروش آسپارتام تابع عرضه و تقاضای بازار و قیمت دلار می‌باشد. این محصول در درام‌های 25 کیلویی آماده عرضه می‌باشد. در ادامه به بررسی محصول آسپارتام می‌پردازیم.

لذت بردن از غذای خوب با یکی از علاقه‌های مردم جهان است.

افراط در مصرف بیش از حد می‌تواند بر شرایطی مانند چاقی و دیابت نوع 2 تأثیر منفی بگذارد، که بر افراد، جوامع و سیستم مراقبت‌های بهداشتی ما تأثیر قابل توجهی می‌گذارد.

جایگزینی مواد غذایی و نوشیدنی‌های پر کالری و قندهای اضافه شده با آن‌هایی که قند کمتری دارند جایگزینی برای کاهش کالری اضافی است. به نوبه خود، این انتخاب ممکن است به کاهش خطر چاقی و بیماری‌های مزمن مرتبط با آن کمک کند.

یک نوع شیرین‌کننده کم کالری، آسپارتام، برای چندین دهه در غذاها و نوشیدنی‌ها به عنوان راهی برای کاهش مصرف قندهای اضافه شده استفاده می‌شود، در حالی که هنوز همان رضایت از لذت بردن از چیزی شیرین را دارد.

آسپارتام چیست؟

آسپارتام متشکل از اسیدهای آمینه آسپارتیک اسید و فنیل آلانین است که از سازنده‌های پروتئین هستند و تقریباً 200 برابر شیرین‌تر از قند هستند.

هنگام مصرف، در این اسیدهای آمینه و مقدار کمی متانول شکسته می‌شود، ترکیبی که به طور طبیعی در غذاهایی مانند میوه و سبزیجات یافت می‌شود.

درست مانند شکر، آسپارتام حاوی 4 کالری در هر گرم است. با این حال، از آنجا که آسپارتام بسیار شیرین‌تر از قند است، در غذاها و نوشیدنی‌ها برای مطابقت با شیرینی تأمین شده از قند، مقدار بسیار کمی مورد نیاز است. این ویژگی باعث می‌شود کالری‌های آسپارتام در هر وعده بسیار کم باشد. برای تطبیق نزدیک با حجم و طعمی که شکر فراهم می‌کند، آسپارتام به طور معمول با مقدار کمی ‌کربوهیدرات مخلوط می‌شود.

آسپارتام به صورت قرص و پودر شیرین‌کننده موجود است.

همچنین در:

 • نوشیدنی‌ها (سودا، آب‌میوه، آب‌های طعم‌دار)
 • لبنیات (ماست کم‌چرب، شیر بدون‌چربی)
 • دسر (پودینگ‌های بدون قند و ژلاتین‌ها، بستنی، آب‌میوه)
 • آدامس
 • سس
 • شربت و چاشنی موجود است.

برخی از داروهای بدون نسخه و ویتامین‌های جویدنی حاوی آسپارتام برای افزایش بوی خوش هستند. آسپارتام برای غذاهایی که نیاز به پخت طولانی مدت در دمای بالا دارند مناسب نیست، بنابراین معمولاً در بیشتر محصولات پخته شده استفاده نمی‌شود.

آیا آسپارتام برای مصرف بی‌خطر است؟

آسپارتام برای مصرف بی‌خطر است؟

آسپارتام یکی از جامع‌ترین مواد مورد‌استفاده در غذا‌های انسان است که بیش از 200 مطالعه از ایمنی آن حمایت می‌کند.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) استفاده از آسپارتام را در غذاهای خشک در سال 1981، در نوشیدنی‌های گازدار در 1983 و در همه مواد غذایی در سال 1996 تصویب کرد.

اتحادیه اروپا برای ایمنی مواد‌غذایی (EFSA)، کمیته تخصصی مشترک FAO / WHO مواد افزودنی غذایی (JECFA)، وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن، استانداردهای مواد غذایی استرالیا نیوزیلند و بهداشت کانادا نیز آسپارتام را بی‌خطر دانستند.

فنیل ‌کتونوری چیست؟

فنیل کتونوری (PKU) یک بیماری ژنتیکی نادر است که باعث می‌شود فرد مبتلا نتواند به طور صحیح متابولیزه فنیل‌آلانین، یکی از اسیدهای آمینه موجود در آسپارتام و بسیاری از غذاهای معمول را ایجاد کند.

افراد مبتلا به PKU نیاز به جلوگیری یا محدود کردن مصرف فنیل‌آلانین از همه منابع غذایی دارند، بنابراین همه غذاها و نوشیدنی‌های حاوی آسپارتام مردم را از حضور آن آگاه می‌کند.

آیا آسپارتام برای کودکان بی‌خطر است؟

غذاهایی که با آسپارتام شیرین شده‌اند می‌توانند بدون کمک به افزایش کالری، مصرف قند یا خطر پوسیدگی دندان، به رژیم غذایی کودک افزوده شوند.

همانند بزرگسالان، میزان مصرف شیرین‌کننده‌های کم‌کالری در کودکان نیز در حد قابل قبول است.

آکادمی تغذیه و رژیم غذایی اظهار داشت: هر دو شیرین‌کننده‌های مغذی و کم کالری می‌توانند بخشی از یک رژیم غذایی سالم و منطبق با رهنمودهای رژیم غذایی برای آمریکایی‌ها و اهداف بهداشتی فرد باشند.

به دلیل مطالعات محدود در مورد کودکان، آکادمی اطفال آمریکا توصیه‌های رسمی درباره مصرف شیرین کننده کم کالری را ارائه نمی‌دهد.

آیا افراد مبتلا به دیابت می‌توانند آسپارتام مصرف کنند؟

خوردن یک رژیم غذایی مغذی و متعادل که کم کربوهیدرات و ساده است برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مهم است.

خوردن غذاها و نوشیدنی‌های شیرین‌شده با آسپارتام ممکن است به افراد مبتلا به دیابت کمک کند بدون خوردن غذاهایی که روی قند خون تأثیر می‌گذارد از طعم شیرینی‌ها لذت ببرند.

محصولاتی که حاوی آسپارتام هستند طعم شیرینی را به وجود می‌آورند و اغلب از نظر مقدار کربوهیدرات کم یا پایین هستند، این برای افرادی که باید میزان مصرف کربوهیدرات آن‌ها را کنترل کنند بسیار مهم است.

آسپارتام سطح قند خون را افزایش نمی‌دهد. افراد مبتلا به دیابت برای مشاوره در مورد تغذیه سالم برای بهبود کنترل قند خون باید با یک متخصص تغذیه، متخصص بهداشت و درمان یا مربی معتبر دیابت صحبت کنند.

قیمت فروش آسپارتام
بهترین قیمت فروش آسپارتام

اثرات آسپارتام

همه نوع غذاها و نوشیدنی‌ها، از جمله غذاهای ساخته‌شده با آسپارتام، می‌توانند در رژیم‌های غذایی ما جایگاهی داشته باشند.

آسپارتام نزدیک به چهار دهه است که توسط FDA تأیید شده و ایمنی آن توسط بسیاری از آژانس‌های بین المللی بهداشت تصدیق شده است. اما، افراد مبتلا به فنیل‌ کتونوری (PKU) باید از مصرف آسپارتام به همراه سایر منابع فنیل آلانین خودداری کنند یا آن‌ها را محدود کنند.

تأثیر آسپارتام و ارتباط آن با شرایط متابولیک مزمن مانند چاقی و دیابت به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته است.

مطالعات انجام‌شده که شیرین کننده‌های کم کالری را به افزایش وزن پیوند می‌دهند، ذاتاً نمی‌توانند رابطه روشنی را نشان دهند، در حالی که آزمایشات کنترل‌شده تصادفی به طور مداوم تأیید می‌کنند که شیرین‌کننده‌های کم‌کالری مانند آسپارتام می‌توانند در استراتژی‌های تغذ‌ه ای برای کمک به کاهش وزن و اهداف حفظ وزن مفید باشند.

آسپارتام در آزمایشات تصادفی هیچ تأثیری بر قند خون یا انسولین ندارد و هیچ تأثیری در اشتها ندارد. شواهد موجود در مورد حساسیت به آسپارتام بسیار کم است زیرا هیچ مکانیسم بیولوژیکی برای علائم خاص آسپارتام وجود ندارد.

مطالعاتی در مورد تأثیرات آسپارتام بر میکروبیوم روده انجام شده‌ است، اگرچه به مقدار کم مصرف می‌شود و در روده کوچک جذب می‌شود، بعید به نظر می‌رسد که آسپارتام به صورت دست نخورده به میکروب‌های روده برسد.

توصیه‌های روزانه مصرف آسپارتام

FDA: 50 میلی‌گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن

EFSA: 40 میلی‌گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن

یک قوطی نوشابه حاوی حدود 185 میلی‌گرم آسپارتام است. یک شخص 150 پوندی (68 کیلوگرم) باید بیش از 18 قوطی نوشابه در روز بنوشاند تا از میزان دریافتی روزانه FDA بیشتر شود. در غیر این صورت، آن‌ها به بیش از 15 قوطی نیاز دارند تا بیش از توصیه EFSA باشند.

با این حال، افرادی که بیماری بنام فنیل کتونوریا (PKU) دارند، نباید از آسپارتام استفاده کنند.

افرادی که برای اسکیزوفرنی داروهایی مصرف می‌کنند نیز باید از مصرف آسپارتام خودداری کنند.

خط آخر

اتخاذ یک شیوه زندگی سالم و فعال، متناسب با اهداف و اولویت‌های شخصی، برای حمایت از رفاه فرد بسیار حیاتی است.

انتخاب مواد غذایی و نوشیدنی‌های شیرین‌شده با شیرین‌کننده‌های کم کالری مانند آسپارتام یکی از راه‌های کنترل مصرف قند و نگه‌داشتن کالری‌ها است که از مهم‌ترین مؤلفه‌های حفظ سلامتی و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مرتبط با رژیم غذایی هستند.

قیمت فروش آسپارتام

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران، آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم، آلانتوئین، متیل پارابن، خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام، گوارگام، کربومر، سوربیتول و…. را در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

منابع

 • https://foodinsight.org/everything-you-need-to-know-about-aspartame/
 • https://food.ndtv.com/health/top-10-must-know-facts-about-the-sweetener-aspartame-694459
 • https://www.healthline.com/health/diabetes/aspartame-diabetes#benefits
 • https://www.healthline.com/health/food-safety/aspartame-cancer#takeaway
 • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24432876/
 • https://www.healthline.com/health/aspartame-side-effects#products

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 17 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید