سدیم ساخارین

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

خرید سدیم ساخارین

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را در درام‌های 25 کیلویی از کشورهای چین و آلمان وارد می‌کند. جهت خرید سدیم ساخارین، دریافت آنالیز و نمونه و همچنین استعلام قیمت فروش با کارشناسان ما تماس بگیرید. در ادامه به بررسی خواص و کاربردهای این شیرین‌کننده می پردازیم.

ساخارین یک شیرین‌کننده مصنوعی یا غیر مغذی است که در تولید غذاهای مختلف و محصولات دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد از جمله: کالاهای پخته شده، مرباجات، آدامس، نوشیدنی، میوه خشک شده، داروها و خمیر دندان. این ماده قند خون را بالا نمی‌برد و مانند همه شیرین‌کننده‌های غیر مغذی هیچ کالری ندارد.

جایگزینی ساکارین یا یک جایگزین دیگر قند، برای قند جدول یا ساکارز می‌تواند به کاهش وزن و کنترل طولانی مدت وزن کمک کند، بروز حفره‌های دندانی را کاهش داده و عامل مهمی در مدیریت دیابت نوع 1 و نوع 2 باشد. ساکارین معمولاً برای شیرین کردن نوشیدنی‌ها به جای کالاهای پخته شده یا سایر غذاها استفاده می‌شود. چند صد برابر شیرین‌تر از شکر جدول است و هیچ کالری ندارد.

در اتحادیه اروپا، سدیم ساخارین که به غذا یا نوشیدنی اضافه شده است به عنوان E954 در برچسب تغذیه شناخته شود.

سدیم ساخارین چیست؟

سدیم ساخارین یک شیرین‌کننده غیر مغذی یا مصنوعی است. این ماده در آزمایشگاه با اکسیداسیون مواد شیمیایی o-تولوئن سولفونامید یا  انیدرید فتالیک ساخته می شود. این ماده به شکل پودر کریستالی سفید است. ساخارین معمولاً به عنوان جایگزین قند استفاده می شود زیرا حاوی کالری یا کربوهیدرات نیست. بدن انسان نمی تواند آن را تجزیه کند، بنابراین بدن شما را بدون تغییر می گذارد.
این ماده تقریباً 400 تا 500 برابر شیرین‌تر از شکر معمولی است، بنابراین شما فقط به مقدار کمی برای بدست آوردن طعم شیرین نیاز دارید. با این وجود، می‌تواند یک طعم ناخوشایند و تلخ داشته باشد. به همین دلیل اغلب ساخارین با سایر شیرین‌کننده‌های کم کالری یا صفر کالری مخلوط می شود. به عنوان مثال، ساخارین گاهی با آسپارتام ترکیب می‌شود، یکی دیگر از شیرین‌کننده‌های کم کالری است که معمولاً در نوشیدنی های رژیمی گازدار یافت می‌شود.
تولید کنندگان مواد غذایی اغلب از ساخارین استفاده می‌کنند زیرا نسبتاً پایدار است و ماندگاری بالایی دارد. مصرف آن حتی پس از گذشت سال‌ها از مصرف بی خطر است.
علاوه بر نوشیدنی‌های رژیمی گازدار، از ساخارین برای شیرین کردن آب نبات کم کالری، مربا، ژله و کوکی استفاده می‌شود. همچنین در بسیاری از داروها استفاده می شود.
ساکارین را می توان به طور مشابه به عنوان شکر جدول برای پاشیدن روی مواد غذایی مانند غلات یا میوه استفاده کرد، یا به عنوان جایگزین قند در قهوه یا هنگام پخت استفاده کرد.
شیرین کننده سدیم ساخارین

تاریخچه سدیم ساخارین

سدیم ساخارین (Sodium Saccharin) یکی از قدیمی‌ترین شیرین‌کننده‌های مصنوعی در بازار است. ساخارین یک شیرین‌کننده مصنوعی غیر مغذی است با شکل ظاهری پودری بلوری و سفید رنگ و محلول در آب هست. حدود 300 تا 400 برابر شکر شیرین است، بنابراین شما فقط نیاز به مقدار کمی از آن برای طعم شیرین خواهید داشت.

در واقع در طی زمان بیش از 100 سال برای شیرین‌کردن غذاها و نوشیدنی‌ها از سدیم ساخارین استفاده می‌شد. با این حال، تا زمانی که دهه 60 و 70، آن به عنوان یک جایگزین قند تبدیل شد.

گاهی ساخارین با آسپارتام همراه است، که یکی دیگر از شیرین‌کننده‌های کم کالری است که معمولاً در نوشیدنی‌های رژیمی حاوی کربنات یافت می‌شود.

تولید کنندگان مواد غذایی بسیار علاقه‌مند به ساخارین هستند زیرا نسبتاً پایدار هستند و عمر طولانی دارند. حتی پس از سال‌ها ذخیره‌سازی، مصرف آن ایمن است.

اکثر پزشکان بهداشتی استفاده از این شیرین‌کننده‌ی غیر کالری را برای بیماران دیابتی که در رژیم غذایی کاهش وزن هستند توصیه می‌کنند. این ماده می‌تواند به کنترل دیابت نوع 1 و 2 کمک کند و میزان بروز حفره‌های دندانی را کاهش دهد.

استفاده از این شیرین‌کننده‌ی مصنوعی می‌تواند به کاهش مصرف شکر کمک کند.

در اتحادیه اروپا، ساخاراین که به مواد غذایی یا نوشیدنی اضافه شده است می‌تواند به عنوان برچسب E954 در برچسب غذا شناخته شود.

کاربردها، خواص و ویژگی‌های سدیم ساخاریـن:

علاوه بر نوشیدنی‌های رژیمی کربناته، ساخارین برای ترکیب‌کردن آب‌نبات کم کالری ترش، ژله‌ها و کوکی‌ها استفاده می‌شود. همچنین در بسیاری از داروها استفاده می‌شود.

ساخارین را می‌توان به عنوان قند برای پختن بر روی غذا مانند غلات یا میوه استفاده کرد یا به عنوان یک جایگزین شکر در قهوه و یا هنگام پخت استفاده کرد.

مقامات بهداشت همگی موافق هستند که ساخارین برای مصرف انسان‌ها امن است.

ساخارین در انواع مختلفی از غذاهای رژیمی و نوشیدنی‌ها یافت می‌شود. در واقع نیز به عنوان یک شیرین‌کننده استفاده می‌شود.

یکی دیگر از منابع رایج ساخارین، نوشابه هستند، اما FDA این مقدار را به هیچ وجه بیش از 12 میلی‌گرم در هر اونس مایع نمی‌دهد.

ساخارین اغلب در:

  • محصولات پخته
  • مربا
  • ژله
  • آدامس
  • میوه کنسرو شده
  • آب‌نبات
  • نوشابه‌ها
  • سس سالاد

استفاده می‌شود.

همچنین می‌توان در محصولات آرایشی، از جمله خمیر دندان و دهان‌شویه یافت. علاوه بر این، این یک عنصر رایج در داروها و ویتامین‌ها است.

سدیم ساخارین جایگزین شکر با شیرین‌کنندگی کم کالری، می‌تواند کاهش‌دهنده‌ی وزن و محافظ در مقابل چاقی باشد در واقع باعث کاهش مصرف کالری (94 کالری کمتر در هر وعده غذایی) و کاهش وزن (حدود 3 پوند یا 1.4 کیلوگرم)

ساخارین اغلب به عنوان یک جایگزین شکر برای افراد مبتلا به دیابت توصیه می‌شود.

بر خلاف شکر، شیرین‌کننده‌های مصنوعی مانند ساخارین به باکتری در دهان شما به اسید تبدیل نمی‌شوند بنابراین استفاده از یک شیرین‌کننده کم کالری مانند سدیم ساخارین می‌تواند خطر حفره‌ها و پوسیدگی دندان را کاهش دهد به همین دلیل است که سدیم ساخارین اغلب به عنوان جایگزین شکر در داروها استفاده می‌شود.

ایمنی سدیم ساخارین

مقامات بهداشتی موافق هستند که ساکارین برای مصرف انسان بی‌خطر است. این موارد شامل سازمان بهداشت جهانی (WHO)، سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA)، و سازمان غذا و داروی (FDA) است. با این حال، این همیشه اتفاق نیفتاد، مانند دهه 1970، چندین مطالعه در موش صحرایی سدیم ساخارین را به پیشرفت سرطان مثانه مرتبط کردند. سپس به عنوان احتمالاً سرطان‌زا برای انسان طبقه‌بندی شد. با این حال، تحقیقات بیشتر نشان داد که پیشرفت سرطان در موش‌ها مربوط به انسان نیست.
مطالعات مشاهده‌ای در انسان ارتباط مستقیمی بین مصرف ساخارین و خطر سرطان نشان نداد.
با توجه به فقدان شواهد محکم که ساکارین را به سرطان ربط می‌دهد، طبقه‌بندی آن به “طبقه‌بندی نشده به عنوان سرطانی برای انسان” تغییر کرد.
با این حال، بسیاری از کارشناسان احساس می‌کنند که مطالعات مشاهده‌ای برای رد این مسئله که خطری وجود ندارد، کافی نیست.

سدیم ساخارین برای بیماران دیابتی

اثرات آن بر روی میزان قند خون مشخص نیست. ساخارین اغلب به عنوان جایگزین قند برای مبتلایان به دیابت توصیه می‌شود. این بدان دلیل است که توسط بدن شما متابولیزه نشده و بر قند خون مانند قند تصفیه شده تأثیر نمی گذارد. چند مطالعه اثرات ساخارین را به تنهایی بر میزان قند خون تجزیه و تحلیل کرده‌اند، اما مطالعات متعددی به بررسی تأثیر سایر شیرین‌کننده‌های مصنوعی پرداخته‌اند.
یک مطالعه شامل 128 نفر مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که مصرف این شیرین‌کننده مصنوعی شیرین (Splenda) بر میزان قند خون تأثیر نمی‌گذارد.
همان نتیجه در مطالعات با استفاده از سایر شیرین‌کننده‌های مصنوعی، مانند آسپارتام مشاهده شد.
علاوه بر این، برخی مطالعات کوتاه مدت نشان می‌دهد که جایگزینی قند با شیرین‌کننده‌های مصنوعی ممکن است به کنترل قند خون کمک کند. با این حال، این اثر معمولاً بسیار ناچیز است.
با این وجود، اکثر شواهد نشان می‌دهد که شیرین‌کننده‌های مصنوعی به میزان قابل توجهی قند خون در افراد سالم یا افراد مبتلا به دیابت را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند.
خرید سدیم ساخارین دارویی
جهت خرید سدیم ساخارین با ما تماس بگیرید

فروش سدیم ساخارین:

سدیم ساخارین در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سدیم ساخارین مورد نیاز صنایع دارویی و غذایی را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیگر محصولات: مانیتول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید