روغن زیتون

فروش روغن زیتون

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

روغن زیتون چیست؟

روغن زیتون یک چربی است که از میوه Olea europaea (درخت زیتون)، یک نوع درخت قدمت‌دار در منطقه مدیترانه به‌دست می‌آید. دانه‌ی زیتون برای تولید این روغن فشرده می‌شود.

این روغن در لوازم آرایشی، دارو، پخت و پز و صابون و همچنین به عنوان سوخت برای لامپ‌های سنتی استفاده می‌شود و در ابتدا از منطقه‌ی دریای مدیترانه بود، اما امروزه در سراسر جهان استفاده می‌شود. در رژیم غذایی، زیتون‌ها می‌توانند به طور کامل خورده شوند یا خرد شده و به پیتزا و سایر مواد غذایی اضافه شوند و می‌توان برای نان، سرخ‌کردن، و یا به عنوان سس سالاد استفاده کرد. بعضی از مردم حتی برای اهداف دارویی استفاده می‌کنند.

زیتون یکی از سه گیاه مواد غذایی اصلی در غذاهای مدیترانه است. دو گیاه گندم و انگور هستند. درختان زیتون از هزاره هشتم پیش از میلاد در سراسر مدیترانه رشد کرده است.

جالب است بدانید ترکیب این روغن با رقم، ارتفاع، زمان برداشت و فرآیند استخراج متفاوت است و شامل:

  • اسید اولئیک (تا 83٪)، با مقادیر کمتری از اسیدهای چرب دیگر از جمله اسید لینولئیک (تا 21٪)
  • اسید پالمیتیک (تا 20٪)

تشکیل شده است.

روغن زیتون فوق‌العاده مورد نیاز است که هیچ اسیدیته‌ای بیش از 0.8٪ نداشته باشد و به عنوان ویژگی‌های طعم مطلوب درنظر گرفته شود.

152bfb004c7383cb9da115874224bdfa

کاربردها و ویژگی های روغن زیتون:

  • دارای خواص ضد باکتریایی است.
  • دارای بوی قوی “غذا” است، اما دارای خواص دارویی خوب آرامش‌بخش است و برای شفافیت و درمان پوست، به ویژه هنگامی که خشک است.
  • یک روغن مهم پخت و پز در کشورهای مدیترانه‌ای است و یکی از سه غذای اساسی مدیترانه‌ای که دو نوع دیگر آن‌ها عبارت‌اند از: گندم (مانند ماکارونی و نان) و انگور که به عنوان یک دسر و همچنین میوه و شراب استفاده می‌شود.
  • به عنوان یک سس سالاد و یک عنصر در این سس استفاده می‌شود. همچنین با غذاهایی که طبع سردی دارند مصرف می‌شود.
  • هنگامی که این روغن زیتون، با حرارت بالای 210-216 درجه سانتی‌گراد (410-421 درجه فارنهایت) گرم می‌شود. بسته به مقدار اسید چرب آزاد آن، ذرات غیر رف شده در روغن سوخته می‌شوند.
  • به صورت تصفیه‌شده برای سرخ‌کردن عمیق به دلیل نقطه دود بالاتر و طعم ملایم مناسب است. روغن‌زیتون فوق‌العاده، یک نقطه دود در حدود 165-190 درجه سانتی‌گراد (325-375 درجه فارنهایت) است در حالی که روغن تصفیه‌شده زیتون دارای نقطه دود تا 240 درجه سانتی‌گراد (465 درجه فارنهایت) است.

دیگر محصولات : تری اتانول آمین

فروش روغن زیتون:

روغن زیتون به صورت گالن‌های 20 لیتری آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول روغن زیتون مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید