غذاییآرایشی و بهداشتیدارویی و پزشکی

رنگ کارموزین

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید رنگ کارموزین

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده رنگ‌های خوراکی و افزودنی‌های مجاز غذایی می‌باشد. این شرکت رنگ کارموزین را از آلمان و هند وارد می‌کند. حهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید رنگ کارموزین با ما تماس بگیرید.

رنگ کارموزین و تاریخچه استفاده از رنگ‌های مصنوعی

افزودن مواد رنگی برای جذابیت بیشتر غذا از ابداعات اخیر نیست. عصاره ادویه‌ها و سبزیجات از اوایل سال 1500 قبل از میلاد در هند و چین برای رنگ‌آمیزی پوست استفاده می‌شد. از اوایل سال 400 قبل از میلاد شراب رنگ می‌شد و ادویه‌ها و چاشنی‌ها در سال 1400 میلادی رنگ می‌شدند.

مواد رنگی مشتق شده از مواد معدنی، گیاهان و حیوانات به همراه ادویه‌هایی که نقش مهمی در توسعه تمدن‌های اولیه داشتند، تهیه می‌شدند.

متأسفانه ظهور استفاده از مواد رنگی خوراکی در اواخر 1800S و اوایل 1900S با سوء استفاده از آن‌ها در تقلب در مواد غذایی همراه بود. قبل از تولید مواد رنگی مصنوعی، از عصاره‌های معدنی خطرناک اغلب برای رنگ‌آمیزی غذاها، غالباً برای استتار مواد غذایی با کیفیت پایین استفاده می‌شد.

برخی از این اقدامات فریبکارانه شامل رنگ‌آمیزی ترشیجات با سولفات مس، پنیر با ترب سرخ و سرب قرمز، چای با آرسنات مس، کرومات سرب و نیل و آب‌نبات با کرومات سرب استفاده می‌کردند.

در سال 1956، کشف اولین رنگ مصنوعی، بنفش توسط سر ویلیام هنری پرکینز، جستجوی سایر رنگ‌ها را برانگیخت. سپس توسعه بیشتر رنگ‌های مصنوعی برای صنایع غذایی جذاب شد زیرا این رنگ‌ها از نظر استحکام، رنگ و پایداری نسبت به عصاره‌های طبیعی برتر بودند و در بسیاری از رنگ‌ها به راحتی در دسترس بود.

افزودن رنگ‌های مصنوعی به مواد غذایی در ایالات متحده برای اولین بار در سال 1885 برای کره قانونی شد و به دنبال آن مجوز افزودن رنگ به پنیر در سال 1896 صادر شد.

خرید رنگ کارموزین
رنگ کارموزین

از نظر تاریخی، رنگ دهنده‌های مصنوعی، که به رنگ‌های آنیلین نیز معروف هستند، از مشتقات قیر ذغال ساخته می‌شدند. اگرچه مواد رنگی قبل از افزودن به غذاها بسیار تمیز شده‌اند، اما معنای منفی ارتباط آن‌ها با قطران ذغال سنگ منجر به تبلیغات نامطلوب شد. در نتیجه، رنگ‌های مصنوعی دیگر از مشتقات قطران ذغال ساخته نمی‌شوند بلکه در عوض از پتروشیمی‌های بسیار خالص تولید می‌شوند.

وزارت کشاورزی ایالات متحده تحقیق در مورد استفاده از مواد رنگی در غذاها را برای ایجاد اصول تنظیم آن‌ها را در اوایل دهه 1900 آغاز کرد. اولین قانون جامع در مورد مواد رنگی، قانون مواد غذایی و دارویی فدرال در سال 1906 بود. پیش از این، 80 ماده رنگی مختلف در غذاها استفاده شده بود.

پس از تأسیس قوانین تغذیه و مواد غذایی فدرال، وزارت کشاورزی ایالات متحده تمام ترکیبات رنگی به جز هفت مورد را بر اساس ترکیب و خلوص شناخته شده از بین برد. این قانون و یک سری تصمیمات مربوط به بازرسی مواد غذایی منجر به ایجاد یک برنامه صدور گواهینامه داوطلبانه برای مواد رنگی با تصمیم بازرسی مواد غذایی در سال 1907 می‌شود.

پس از آن، هفت رنگ دیگر به لیست تایید شده اضافه شدند. در سال 1938، قانون فدرال غذا، دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی صدور گواهینامه اجباری را ایجاد کرد که نیاز به ارسال نمونه از هر دسته رنگ برای ارزیابی خلوص بود.

به رنگ‌های مصنوعی که قبلاً با نام‌های معمول شناخته می‌شدند، نام‌های مشخصی برای اطمینان از تمایز مواد مصرفی در مواد غذایی از مواد مصرفی در داروها یا مواد آرایشی، برای آن‌ها مشخص شده بود. سه دسته برای تعیین نام رنگ‌ها. FD & C (مناسب برای استفاده در غذاها، داروها و مواد آرایشی)، D & C (مناسب برای استفاده در داروها و مواد آرایشی) و D & C خارجی (مناسب برای استفاده در داروها و لوازم آرایشی خارجی) تعریف شد.

فروش رنگ کارموزین

کاربرد رنگ کارموزین

از کارموزین به طور گسترده‌ای در غذاهای آمریکای مرکزی و جنوبی و اروپا استفاده می‌شود. با این حال، رنگ‌های در نظر گرفته شده در یک کشور ایمن ممکن است در سایر نقاط جهان ایمن محسوب نشوند.

در ایالات متحده سمیت یک ماده رنگی تحت شرایطی مشابه تحت آزمایش قرار می‌گیرد. بنابراین، از آنجا که مهم است که رنگ‌های غذایی در هنگام ایمن بودن در صورت بلعیدن بی‌خطر باشند، مطالعات تغذیه حیوانات نقشی اساسی در ارزیابی آنها دارد.

رنگ کارموزین یک رنگ غذای مصنوعی است که برای تولید محصولات غذایی قرمز رنگ استفاده می‌شود. این رنگ از نمک دی‌ استات سدیم ساخته شده است و به طور گسترده‌ای در انگلستان استفاده می‌شود.

فروش رنگ کارموزین که یک رنگ غذای مصنوعی است که برای تولید محصولات غذایی قرمز رنگ استفاده می‌شود. این از نمک نانو ساخته شده است. این ماده در غذاهایی یافت می‌شود که باید پس از تخمیر با حرارت تولید شوند. رنگ غذا نیز در محصولات غذایی مانند بلانچینگ، مارسیپان، رول سوئیس، قارچ‌ها و نوشیدنی‌ها و شیرینی‌ها یافت می‌شود.

شماره آن E 122 است.

E122 (رنگ کارموزین) چیست؟

قیمت رنگ کارموزین

E122 یک ماده رنگی است که در بسیاری از محصولات مختلف، اعم از کالاهای مصرفی غذایی و غیر غذایی استفاده می‌شود. تقریباً به طور انحصاری از یک منبع گرفته شده و کاملاً مصنوعی است.

E122 از ذغال سنگ تار مشتق شده است، دقیقاً مانند سایر رنگ‌های آزو، و همچنین بسته به اینکه در چه ماده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و بافتی که ذکر شده است، به عنوان کارموزین و / یا آزوروبین نیز شناخته می‌شود. صرف نظر از این، همه آن‌ها یک معنی دارند و یک چیز هستند.

نام‌های دیگر رنگ کارموزین

 • اسید قرمز 14
 • کروموتروپ FB
 • نیکل دی‌هیدروکسی 3 – [(4-سولفو-1-نفتالنیل)
 • آزو-1-نفتالین سولفونات
 • Mordant Blue 79

فروش رنگ کارموزین اغلب هنگامی که غذا تحت تولید با حرارت قرار می‌گیرد استفاده می‌شود. کارموزین یکی دیگر از رنگ‌های مصنوعی مواد غذایی در محدوده رنگ قرمز است. این در گروه رنگ‌آمیزی آزو است.

تنها با سنتز شیمیایی به عنوان یک نمک دئودولیوم تولید می‌شود.

فروش رنگ کارموزین یک رنگ آزو است. سایر رنگ‌های آزو عبارت‌اند از: Allure Red،Sunset Yellow FCF و Tartrazine. یک رنگ آزو یک ترکیب شیمیایی است که دو گروه هیدروکربن توسط دو اتم نیتروژن پیوند دارند. حرف azo از واژه فرانسوی برای نیتروژن، azote گرفته‌شده است.

رنگ‌های آزو تقریباً 60 تا 70 درصد از تمام رنگ‌های مورد استفاده در صنایع غذایی و صنایع نساجی را تشکیل می‌دهند. دلیل آن بسیار رایج است که رنگ‌های آزوئید برای تولید محصولات ارزان و پایدارتر از رنگ‌های غذایی طبیعی هستند.

در ایالات متحده، این رنگ در سال 1939 به عنوان D & C Red No. 10 برای استفاده در داروها و لوازم آرایشی استفاده شده است. فروش رنگ کارموزین در محصولات نوشابه، مارسیپان، ترشی و ژله یافت می‌شود. به نظر می‌رسد کریستال‌های مایل به قرمز یا یک پودر قهوه‌ای مایل به قرمز است. این رنگ مخصوص مواد غذایی نیز در محصولات غذایی زیر یافت می‌شود:

 • شیرینی رول
 •  مربا
 • حبوبات
 • شیرینی
 • سس
 • ماست طعم‌دار
 • سوپ
 • بسته ژله
 • پودرهای سوخاری
 • چیز کیک
 • محصولات پخته‌شده
 • چاشنی قطره
 • آب‌نبات
 • نوشیدنی‌ها
 • بستنی
 • کریستال‌های ژله
 • دهان‌شویه
خرید رنگ کارموزین
خرید رنگ کارموزین

ایمنی در رنگ کارموزین

این رنگ در سازمان بین‌المللی کدکس (codex) بررسی نشده، ولی از لحظ جهش‌زایی ژنتیکی و درجه سرطان‌زایی 4-0 میلی‌گرم بر کیلوگرم طی سال 1983 توسط (WHO) یا سازمان بهداشت جهانی مورد بررسی قرار گرفته است. این ماده در ایجاد بیش‌فعالی در کودکان کارشناسی نشده است.

آیا ( رنگ کارموزین  / آزوروبین) E122  وگان است؟

بله، به دلیل عضویت در خانواده رنگ‌های آزو که از ذغال سنگ تار گرفته شده است، قطعاً وگان است.

با این اوصاف، هنوز هم باید تا حدی از آن اجتناب کنید، زیرا اثرات سلامتی آن کاملاً شناخته شده و قابل درک نیست و می‌تواند باعث ایجاد بثورات و سردرد و سایر علائم در افراد خاص، به ویژه کودکان شود.

دیگر محصولات: روغن سیاه دانه

فروش رنگ کارموزین
فروش رنگ کارموزین

فروش رنگ کارموزین

فروش رنگ کامورزین در درام های 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول رنگ کارموزین مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

مطالعه کنید:

یک هفته ضمانت برگشت وجه
مشاوره تخصصی
ضمانت اصل بودن کالا
تضمین بهترین قیمت
ارسال به تمام نقاط
پرداخت شرایطی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید