تفاوت بین پودر شیر و پودر شیر Mawa

پودر شیر Mawa

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

[کل: 0 میانگین: 0]

پودر شیر و پودر شیر Mawa، به شرطی که هر دو دارای محتوای کامل چربی باشند، می‌توانند یک محصول مشابه باشند. با این وجود، در برخی موارد، شاید برای یافتن پودر Mawa، بعضی از جستجوها را انجام دهید، زیرا بسیاری از فروشگاه‌ها فقط پودر شیر بدون چربی می‌فروشند، که همان غنای و بافت را در دسر Mawa تولید نمی‌کند.

اساس Mawa

Mawa اصطلاح دیگری برای khoa یا koya است که حاکی از فرآورده جانبی شیر است که اغلب در دسرهای هندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. Mawa نسبت به شیر معمولی ضخیم تر است و قوام آن شبیه به پنیر ریکوتا یا پانر و سایر پنیر نرم هندی است. برای تهیه Mawa جامد، لازم است که پودر شیر بدون چربی یا پودر شیر کامل را با خامه سنگین، شیر تبخیر شده یا مقدار کمی شیر کامل مایع مخلوط کرده و مخلوط را ورز دهید تا خمیر شود.

تغذیه

پودر شیر بدون چربی سنتی و پودر شیر Mawa تفاوت‌های قابل توجهی در تغذیه دارند. یک قاشق چای‌خوری 30 گرم پودر شیر بدون چربی که کمی بیش از 4/1 فنجان است و می‌تواند تقریباً 1 فنجان شیر مایع تولید کند، چربی ندارد، 6 میلی‌گرم کلسترول، حدود 15.5 گرم قند، حدود 11 گرم پروتئین و 108 کالری دارد.

به همین میزان پودر شیر Mawa یا پودر شیر کامل دارای:

  • 9 گرم چربی
  • 30 میلی‌گرم کلسترول
  • 12 گرم قند
  • 8 گرم پروتئین
  • 150 کالری است.

پودر شیر بدون چربی از نظر سلامتی به دلیل داشتن پروتئین بالاتر و تعداد کم چربی و کالری، انتخاب بهتری نسبت به پودر شیر Mawa است. USDA مصرف‌کنندگان را ترغیب می‌کند شیر و لبنیات کم چرب را نسبت به انواع پرچرب، که شامل “کالری” بیشتری است، انتخاب کنند.

بافت

پودر شیر Mawa نیز احتمالاً بافت متفاوتی نسبت به پودر شیر معمولی دارد.

این امر به این دلیل است که ممکن است پودر شیر Mawa قبل از تبخیر، دلمه شود و بافت نهایی سفت یا گرانول بدست دهد. در حالی که پودر شیر بدون چربی و انواع کم‌چربی می‌توانند به صورت انبوه ذخیره‌سازی شوند، اما آنها نرم و صاف هستند و دانه‌های کوچک‌تر دارند.

ملاحظات

درک این موضوع که پودر شیر Mawa در چندین نسخه مختلف عرضه می‌شود، اهمیت دارد. همه آن‌ها از همان بافت، خصوصیات، طعم یا محتوای یکسان برخوردار نیستند. Mawa آماده که با پودر درست نشده، ممکن است حاوی مقداری شیر گاومیش باشد و چربی بالاتری داشته باشد و بافت “دانه‌ای” کمتری داشته باشد. طبق گفته سرآشپز در You، همچنین امکان تهیه نسخه‌ای روان و غنی از Mawa وجود داد که فقط از شیر کامل مایع استفاده می‌کند، شیر پخته می‌شود تا زمانی که کاهش یابد و کشک شود.

سایر محصولات

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران، آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم، آلانتوئین، متیل پارابن، خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام، گوارگام، کربومر، سوربیتول و…. را در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

منابع

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 3 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید