غذایی

اکسید منیزیم

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید اکسید منیزیم

شرکت پیشگامان شیمی فعال در حوزه واردات و فروش مواد اولیه شیمیایی می باشد. این شرکت اکسید منیزیم را در گریدهای خوراکی، دارویی 99% وارداتی از کشور آلمان و صنعتی 70 درصد عرضه می کند. جهت خرید اکسید منیزیم و دریافت انالیز و سفارش آنلاین با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

اکسید منیزیم چیست؟

خرید اکسید منیزیم یک جامد سفید است که اغلب به عنوان یک پودر موجود هست. این ماده دارای فرمول شیمیایی MgO است. منیزیم اکسید یک نوع مکمل معدنی منیزیم است که عمدتا از منیزیم ساخته شده است. با سوختن منیزیم با اکسیژن خالص به دست می‌آید، اما این روش بسیار پرهزینه است.  روش ارزان‌تر این است که اکسیژن به نمک‌های منیزیم را با استفاده از رسوبات زیرزمینی، آب دریا یا تخت‌های نمک معلق نماید. با استفاده از این روش، منبع نمک منیزیم کیفیت منیزیم اکساید تولید شده را تعیین می‌کند.

منیزیم اکساید یک ترکیب غیر معدنی است که در طبیعت به عنوان پریکلاز معدنی رخ می‌دهد. از آن به عنوان یک ملانین ضد باکتری و ملایم استفاده می‌شود و دارای بسیاری از کاربردهای غیر دارویی است. منیزیم اکساید یک اکسید بازی است که با محلول‌های مختلف اسید فسفات واکنش نشان می‌دهد.

خرید منیزیم اکسید

خرید منیزیم اکسید دارویی

ساختار اکسید منیزیم:

اکسید منیزیم ترکیبی از فلز با یک ماده‌ی غیر فلزی است، این ساختار مشابه با NaCl است، اما از آن‌جا که از یون‌های Mg2 + و O2 ساخته شده است، نه تنها به طور اتفاقی، +Na و یون‌‌های Cl متصل است، بلکه جذب بسیار قوی‌تر بین یون‌ها وجود دارد. این بدان معنی است که انرژی بیشتری برای جدا کردن آن‌ها از خود می‌گیرد، به طوری که MgO دارای نقطه ذوب 3125K است، تقریباً سه برابر نقطه ذوب 1074K برای کلرید سدیم.

این جاذبه قوی بین یون‌ها نیز به‌خاطر اکسید منیزیم است که بسیار محلول‌تر از کلرید سدیم است. به علت نقطه ذوب بالا، اکسید منیزیم بسیاری از کاربردهای مورد استفاده را در بر می‌گیرد که به علت خواص نسوز آن به کار میرود.

تولید منیزیم اکسید

منابع مهم دیگر اکسید منیزیم، آب دریا، ذخایر زیرزمینی آب نمک و بسترهای نمک عمیق است که در آن هیدروکسید منیزیم [Mg (OH) 2] پردازش می شود. منیزیم هشتمین عنصر فراوان است و تقریباً معادل دو درصد پوسته زمین و به طور معمول 0.12 درصد آب دریا است. MgCO3 و Mg (OH) 2 هر دو با تراش به MgO تبدیل می‌شوند. عملیات حرارتی فرآیند تسویه بر روی سطح و اندازه منافذ و از این رو بر واکنش اکسید منیزیم تشکیل شده تأثیر می‌گذارد. منبع تا حد زیادی سطح و ماهیت ناخالصی‌های موجود در مواد کلسینه شده را تعیین می‌کند.

منیزیم اکسید در دمای کلسینه در محدوده  oC700 – 1000 تشکیل می‌شود. با محاسبه در محدوده oC 1000  – 1500 از اکسید منیزیم در مکان‌هایی استفاده می‌شود که فعالیت شیمیایی کمتری لازم باشد، به عنوان مثال. کود و خوراک دام. قیمت اکسید منیزیم دامی از سایر گریدهای دیگر کمی ارزانتر است.

خرید و فروش اکسید منیزیم

ویژگی‌ها و کاربردهای اکسید منیزیم:

اکسید منیزیم یک ماده خشک‌کننده است. در فرم پودر، آن را به صورت هیدروسکوپی است، به این معنی که مولکول آب خود را از محیط اطراف آن جذب می‌کند. کتابخانه‌ها و سایر اماکن ذخیره‌سازی کتاب و کاغذ، اغلب از منیزیم اکساید پودری استفاده می‌کنند تا کاغذ را حفظ کنند. کوه‌نوردان سنگ معمولاً از این ماده به عنوان راهی برای کاهش رطوبت دست خود و تجهیزات دستی استفاده می‌کنند، گرچه دیگر پودرهای معدنی نیز برای این منظور استفاده می‌شود.

به علت خاصیت نسوز بودن اکسید منیزیم، می‌توان از آن به عنوان پوشش کوره و بوته آزمایشگاه استفاده کرد. همچنین برای ضد عفونی‌کردن دیوار برای دیوارهای پانل استفاده می‌شود. این ماده در شکل هیدراتیک آن (هیدروکسید منیزیم) معمولاً به عنوان یک آنتیکید مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کار به این دلیل است که اکسید منیزیم یک ماده اولیه است، به این معنی که اسیدیته را خنثی کرده و به علت اسید بیش از حد متورم می‌شود. اکسید منیزیم به عنوان مواد تشکیل‌دهنده فعال در داروهای ضد بارداری نیز هست.

با توجه به خواص مقاوم در برابر حرارت، پودر منیزیم اکساید یک عایق عالی را ایجاد می‌کند. این ماده به عنوان جزء معدنی از کابل‌های مس با پوشش عایق‌شده معدنی استفاده می‌شود، یک نوع کابل صنعتی که برای حفاظت از مدارهای ضروری مخصوصاً در هنگام آتش‌سوزی استفاده می‌شود، از جمله دستگاه‌های حفاظتی آتش‌سوزی مانند آلارم یا سیستم‌های کنترل دود.

از آن‌جایی که منبع خوبی از منیزیم است، این ماده در مکمل‌های غذایی برای انسان و حیوان استفاده می‌شود. در مورد حیوانات، این به عنوان یک افزودنی مواد غذایی استفاده می‌شود. برای انسان‌ها می‌تواند در قالب قرص یا در مولتی‌ویتامین‌ها گنجانده شود. استفاده‌های دیگر آن اغلب در کاربردهای اپتیکی به علت ضریب شکست آن (خواص بازتاب نور) در فرم کریستال هست. منیزیا به عنوان یک فیلم محافظ برای صفحه‌های نمایشگر پلاسما که در آن از خصوصیات الکترواپتیکی آن استفاده می‌شود، استفاده شده است.

خرید منیزیم اکسید

فروش منیزیم اکسید صنعتی

فواید سلامتی اکسید منیزیم

اکسید منیزیم برخی از مزایای چشمگیر سلامتی را دارد و می‌تواند به تسکین علائم انواع بیماری‌ها کمک کند.

سطح منیزیم را تنظیم می‌کند

کمبود منیزیم دارای تعدادی از عوامل موثر در رژیم غذایی، آلرژی غذایی، اعتیاد به الکل و سلامتی کلیه است. علائم کمبود منیزیم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • گرفتگی عضلات پا
  • مسائل قلبی: آریتمی، تپش قلب، تغییرات فشار خون، سوفل
  • درد عضله و استخوان
  • اضطراب و حالات افسرده
  • فشار خون بالا
  • بیخوابی
  • خستگی

اکسید منیزیم به عنوان مکمل، می‌تواند سطح سالم منیزیم را در بدن حفظ کند. در حقیقت، مصرف مکمل بسیاری از علائم مرتبط با کمبود را از بین می‌برد.

مشکلات دستگاه گوارش را مدیریت می‌کند

وقتی اکسید منیزیم با آب مخلوط شود، به آن هیدروکسید منیزیم گفته می‌شود – این مخلوط می‌تواند به طبیعی سازی اسیدهای معده کمک کند. یک مطالعه بر روی 276 نفر نشان داد که ترکیبی از سیمتیکون (ماده ای که برای کاهش گاز استفاده می‌شود)، ذغال فعال و اکسید منیزیم نسبت به دارونما برای کنترل سوء هاضمه موثرتر است.

افسردگی را برطرف می‌کند

اکسید منیزیم ممکن است به مدیریت علائم و رفتارهای افسردگی کمک کند، زیرا ممکن است اثرات مثبتی بر سلامت روان و کاهش استرس داشته باشد. چندین مطالعه ارتباط بین مصرف منیزیم و افسردگی را تأیید کرده است.

فشار خون و خطر سکته مغزی را کاهش می‌دهد.

تحقیقات مجله تغذیه بالینی آمریکا نشان می‌دهد که رژیم‌های غذایی حاوی منیزیم می‌توانند خطر سکته مغزی، به ویژه سکته‌های مغزی ایسکمیک یا انسدادی را کاهش دهند . این نوع سکته مغزی در صورت انسداد شریان مغز اتفاق می‌افتد. علت بیشتر سکته‌های مغزی ایسکمیک فشار خون است و تحقیقات نشان می‌دهد که مکمل منیزیم می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

میگرن را کاهش می‌دهد

مکمل اکسید منیزیم ممکن است تعداد و شدت میگرن را کاهش دهد. تحقیقات نشان می‌دهد اکثر مبتلایان به میگرن دچار کمبود منیزیم هستند. بنیاد میگرن آمریکا دریافت که منیزیم یک روش درمانی مناسب برای تسکین و پیشگیری از میگرن است.

خطر سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهد

برخی تحقیقات نشان می‌دهد مکمل‌های اکسید منیزیم ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهد. تحقیقات گزارش شده در مجله تغذیه بالینی آمریکا نشان می‌دهد که دوزهای بالای منیزیم با کاهش خطر تومورهای روده بزرگ مرتبط است. این گزارش حاکی از آن است که به ازای هر 100 میلی گرم افزایش منیزیم، خطر ابتلا به تومور 12٪ کاهش می‌یابد.

خرید منیزیم اکسید

خرید منیزیم اکسید

عوارض جانبی احتمالی

معده و اسهال ناراحت کننده رایج‌ترین عوارض جانبی اکسید منیزیم است. مصرف اکسید منیزیم به همراه غذا می‌تواند مشکلات معده را کاهش دهد. اگر عوارض جانبی مداوم هستند یا اگر بدتر می‌شوند، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید. بیشتر افرادی که از مکمل‌های اکسید منیزیم استفاده می‌کنند عوارض جانبی جدی ندارند. واکنش‌های آلرژیک جدی به اکسید منیزیم نادر است. با این حال، هر کسی که علائم بثورات پوستی، خارش، تورم، سرگیجه شدید و یا مشکل تنفس دارد، باید فوراً به پزشک مراجعه کند.

آنالیز اکسید منیزیم صنعتی

جهت دریافت آنالیز اکسید منیزیم دارویی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

آنالیز اکسید منیزیم

مقدار و نحوه تهیه

مقدار توصیه شده روزانه (RDA) منیزیم برای بزرگسالان جوان 400 میلی گرم در روز برای مردان و 310 میلی گرم در روز برای زنان است. در بزرگسالان بالای 30 سال، RDA 420 میلی گرم در روز برای مردان و 320 میلی گرم در روز برای زنان است.

مکمل‌های اکسید منیزیم باید از طریق دهان همراه با وعده‌های غذایی مصرف شود تا ناراحتی معده کاهش یابد. مکمل‌ها نباید خرد یا جویده شوند زیرا انجام این کار خطر عوارض جانبی را افزایش می‌دهد. اگر به صورت مایع مصرف شود، دوز مناسب را طبق دستورالعمل‌های موجود در برچسب مکمل اندازه بگیرید.

دیگر محصولات: روغن جوانه گندم

خرید منیزیم اکسید

خرید منیزیم اکسید

فروش اکسید منیزیم:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران می باشد.

این شرکت آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم، الانتوئین، متیل پارابن، خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام، گوارگام، کربومر، سوربیتول، پرلیت را و…. را تامین کند.

 این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت اکسید منیزیم خوراکی

مشتریان عزیز جهت دریافت قیمت اکسید منیزیم خوراکی، دارویی و صنعتی با ما تماس بگیرید.

یک هفته ضمانت برگشت وجه
مشاوره تخصصی
ضمانت اصل بودن کالا
تضمین بهترین قیمت
ارسال به تمام نقاط
پرداخت شرایطی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید