آیا ماست مانع جذب آهن می‌شود؟

آیا ماست مانع جذب آهن می‌شود؟

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09124850508

کلسیم موجود در ماست و سایر لبنیات ممکن است بر توانایی بدن در جذب آهن تأثیر بگذارد.

این یک مشکل است زیرا آهن برای ساخت هموگلوبین، پروتئینی که به سلول‌های قرمز خون امکان انتقال اکسیژن را می‌دهد ضروری است. اگر در صدد به حداکثر رساندن جذب آهن موجود در رژیم غذایی خود هستید، ممکن است لازم باشد همزمان با مصرف مکمل‌های آهن یا خوردن غذاهای پر آهن مانند گوشت و سبزیجات سبز برگ، از مصرف ماست یا سایر غذاهای سرشار از کلسیم خودداری کنید.

جذب آهن:

آهن توسط سلول‌های موجود در روده کوچک جذب می‌شود.

این سلول‌ها از پروتئین خاصی استفاده می‌کنند که آهن را از دستگاه گوارش به داخل سلول‌های روده منتقل می‌کند.

این فرآیند به یک محیط اسیدی نیاز دارد، بنابراین هر چیزی که مقدار اسید تولید شده در معده را کاهش دهد – مانند آنتی‌اسیدها یا داروهایی برای ریفلاکس اسید معده – می‌تواند جذب آهن را کاهش دهد. مصرف کلسیم به همراه آهن نیز می‌تواند مانع از جذب آهن شود.

لوبیا خشک، محصولات سویا و چای تأثیر مهاری در جذب آهن دارند.

مکانیسم و پیشگیری:

کلسیم جذب آهن را مهار می‌کند، زیرا پروتئینی که آهن را به سلول‌های روده منتقل می‌کند، می‌تواند مولکول‌های دیگری را نیز از جمله کلسیم منتقل کند.

این بدان معنی است که ممکن است کلسیم برای انتقالات از دستگاه گوارش در بدن با آهن رقابت کند.

با این حال، مکانیسم دقیق که کلسیم باعث مهار جذب آهن می‌شود، مشخص نیست.

حتی مقادیر کم کلسیم — 200 میلی‌گرم — می‎تواند توانایی بدن در جذب آهن را کاهش دهد.

اگر نگران کمبود آهن در رژیم غذایی خود هستید، از خوردن ماست و سایر غذاهای سرشار از کلسیم به همراه غذاهای غنی از آهن یا در زمان مصرف مکمل آهن خودداری کنید.

 

خرید محصولات:

 شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت ها در زمینه تامین مواد اولیه در ایران،آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین ،  خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم،  الانتوئین، متیل پارابن،خرید اسید اسکوربیک،  ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم،  خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور،  خرید منتول،  صمغ عربی،  خاک دیاتومه،  زانتان گام،  گوارگام، کربومر، سوربیتل  و….  را در تمامی زمینه های دارویی و پزشکی ، صنعتی ، آرایشی بهداشتی ،اسانس‌ها ، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تامین کنید. این محصولات در سریع ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال  می شود.

منابع:

امتیاز شما به این مقاله: [yasr_multiset setid=1]

آیا ماست مانع جذب آهن می‌شود؟

آیا ماست مانع جذب آهن می‌شود؟

سیدی

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *