آسپارتام

آسپارتام

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

خرید آسپارتام

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را از کشورهای آلمان با برند BASF و چین با برند ویتاسوئیت وارد می‌کند. جهت خرید آسپارتام و استعلام قیمت فروش با کارشناسان ما تماس بگیرید. در ادامه در مورد این ماده ارزشمند توضیحاتی ارائه خواهیم داد:

خرید آسپارتام

در حال حاضر، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به دلیل ترجیح استفاده از غذاهای کم کالری از مزایای آسپارتام کم برخوردار هستند. این در بسیاری از محصولات از جمله نوشیدنی‌های رژیمی، آدامس و آب‌نبات، دسرهای یخ‌زده، شیرین‌کننده‌های قرص و برخی داروهای دارویی مانند ویتامین ها و شربت‌های سرفه‌های بدون قند مناسب است.

آسپارتام و محصولات تجزیه آن بیش از 30 سال است كه از جمله مطالعات تجربی روی حیوانات، تحقیقات بالینی، مطالعات مصرف و اپیدمیولوژیك و نظارت پس از بازاریابی، مورد بررسی‌های گسترده قرار گرفته است. این ماده در سال‌های متمادی و در بسیاری از کشورها به دنبال ارزیابی های ایمنی کامل، ایمن و مجاز برای مصرف انسان بوده است.

آسپارتام چیست؟

این ماده یکی از شایع‌ترین شیرین‌کننده‌های مصنوعی است که امروزه استفاده می‌شود. این ماده با ترکیب آمینو اسید آسپارتیک و فنیل آلانین ساخته‌شده است. اسیدهای آمینه بلوک‌های ساختمانی پروتئین هستند و به طور طبیعی در بسیاری از غذاها یافت می‌شوند. هنگام مصرف، در این اسیدهای آمینه و مقدار کمی متانول شکسته می‌شود، ترکیبی که به طور طبیعی در غذاهایی مانند میوه و سبزیجات یافت می‌شود.

درست مانند شکر، آسپارتام حاوی 4 کالری در هر گرم است. با این حال، از آنجا که بسیار شیرین‌تر از قند است، در غذاها و نوشیدنی‌های بسیار کمی برای مطابقت با شیرینی تأمین شده از قند مورد نیاز است. این باعث می‌شود کالری‌های آن در هر وعده بسیار کم باشد.

برای نزدیک‌تر کردن حجم و طعمی که شکر فراهم می‌کند، آسپارتام به طور معمول با مقدار کمی کربوهیدرات مخلوط می‌شود. به همین دلیل، به نظر می‌رسد یک بسته از شیرین‌کننده آسپارتام از نظر مقدار با یک بسته قند برابر است. آسپارتام برای غذاهایی که به مدت طولانی در پخت و پز نیاز دارند مناسب نیست، بنابراین در بیشتر محصولات پخته شده معمولاً مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

در اتحادیه اروپا برچسب مواد غذایی حاوی این ماده باید حضور خود را بیان کند، یا نام آن یا شماره E آن (E 951) را نشان می‌دهد.

آسپارتام چیست

این ترکیب در بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود، زیرا حدود 200 برابر شیرین‌تر از شکر است و یک شیرین‌کننده مصنوعی کم‌کالری هست، از سال 1981 در مواد غذایی از جمله:

 • نوشابه
 • دسر
 • غلات صبحانه
 • آدامس

استفاده شده است که از سال 1981 به عنوان یک افزودنی مواد غذایی در کانادا مجاز شد.

این، به نوبه خود، کالری در غذا یا نوشیدنی را کاهش می‌دهد.

می‌توان گفت آسپارتام مورد نیاز برای رسیدن به سطح شیرینی مشخص‌شده، کمتر از 1٪ از مقدار قند مورد نیاز است. بنابراین 99.4٪ کالری‌ها می‌توانند جایگزین شوند.

آسپارتام و شیرین‌کننده‌ها:

این شیرین‌کننده‌ای مصنوعی هست که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا قندها بستر اصلی برای باکتری‌های دهان را تشکیل می‌دهند پس استفاده از شیرین‌کننده‌ای که مقدار مصرفی آن بسیار کمتر از شکر هست عاقلانه‌تر است.

مدت زمان شیرین‌کنندگی آسپارتام طولانی‌تر از ساکارز است، بنابراین اغلب با سایر شیرین‌کننده‌های مصنوعی (سوربیتول، مالتیتول، مانیتول، سدیم ساخارین) مانند آس سولفام پتاسیم مخلوط می‌شود تا طعم کلی شبیه شکر را به ما بدهد.

افزایش شدید متانول خون پس از مصرف بیش از حد آسپارتام سبب افزایش قابل توجه اسید فرمیک خون می‌شود که مسئول اسیدوز و مسمومیت چشم در مسمومیت با متانول است. این شیرین کننده در سوء مصرف دوز تا 200 میلی‌گرم در کیلوگرم در افراد نرمال و یا به 100 میلی‌گرم در کیلوگرم در PKU، سطح فنیل آلانین خون را که به میزان قابل قبولی با عقب‌ماندگی ذهنی فرزندان مرتبط است، افزایش نمی‌دهد.

نتیجه‌گیری می‌شود که این ماده تحت شرایط قابل پیش‌بینی مصرف، در معرض خطر برای استفاده در حاملگی قرار ندارد.

کاربرد آسپارتام

کاربردهای آسپارتام:

نمونه‌هایی از غذاها که ممکن است با این ماده، شیرین شوند عبارت‌اند از:

 • رژیم غذایی نوشابه
 • نوشیدنی‌های پودری
 • آدامس
 • پودینگ خشک
 • برخی از غلات صبحانه سرد
 • برخی از محصولات لبنی
 • مخلوط دسر خشک‌شده
 • دسرهای منجمد

این ماده به طور کلی در محصولات پخته‌شده استفاده نمی‌شود، زیرا هنگامی که حرارت داده می‌شود شیرین آن را از دست می‌دهد.

ایمنی آسپارتام

آسپارتام یکی از جامع ترین مطالعات در مورد مواد غذایی انسان است که بیش از 200 مطالعه از ایمنی آن حمایت می‌کند. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) استفاده از آن را در غذاهای خشک در سال 1981، در نوشیدنی‌های گازدار در 1983 و در تمام مواد غذایی در سال 1996 تصویب کرد.
مقامات بهداشت جهانی پیشرو مانند سازمان امنیت غذایی اروپا (EFSA)، کمیته تخصصی مشترک FAO / WHO در مورد مواد افزودنی غذایی (JECFA)، وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن، استانداردهای غذایی استرالیا نیوزیلند و بهداشت کانادا نیز آن را بی‌خطر دانستند.
FDA میزان مصرف روزانه (ADI) قابل قبول را برای این ماده 50 میلی‌گرم به اِزای هر کیلوگرم وزن بدن (میلی‌گرم بر کیلوگرم) در روز ایجاد کرد. ADI مقدار 100 برابر كمتر از مقدار آسپارتام كه ​​در مطالعات تحقيقاتي بي‌خطر است، نشان مي‌دهد.
برای شخصی که وزن 150 پوند (68 کیلوگرم) دارد، این معادل 3400 میلی‌گرم آسپارتام است – مقدار موجود در 19 قوطی نوشابه یا بیش از 100 بسته شخصی آسپارتام – به طور متوسط ​​هر روز در طول زندگی مصرف می‌کند.
 در افرادی که مصرف این ماده را گزارش می‌کنند، میانگین تخمینی مصرف 4.9 میلی‌گرم در کیلوگرم در روز است که کمتر از 10 درصد از ADI FDA است (مگنوسون 2007). در افرادی که در صدک 95 از مصرف آسپارتام وجود دارند، میزان مصرف آن در روز 13.3 میلی‌گرم بر کیلوگرم در روز است – که هنوز بسیار پایین‌تر از ADI است.
در سطح جهانی، مصرف این شیرین‌کننده نیز بسیار پایین‌تر از ADI است – یک مطالعه 2018 نشان داد که افراد فقط در موارد نادر، بیش از 20 درصد از ADI را حتی در گروه‌های پر مصرف (بیش از حد مصرف‌کننده) فراتر می‌برد (مارتین 2018).
فروش آسپارتام
فروش آسپارتام شکل ظاهری

فروش آسپارتام:

آسپارتام در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول آسپارتام مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیگر محصولات: کاراگینان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 13 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید