گالیک اسید

فروش گالیک اسید

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09124850508

[کل: 0 میانگین: 0]

گالیک اسید یکی از ترکیبات اصلی فنول می‌­باشد که در چای سیاه، چای سبز، سماق، فندق، رازک، برگ زیتون، انگور، سرکه یافت می‌شود. این ماده و استر­هایش در زمینه­‌های گوناگون صنعتی مثلاً به عنوان مواد افزودنی غذایی و مواد آرایشی استفاده می­‌شود. برخی از مشخصات شیمیایی این ماده در جدول آورده شده است.

PKaمحلولیت در آبدمای ذوبشکل ظاهریجرم مولی
COOH5/4: OH10 :gr1 در mL100 آب در دمای  oC20oC250پودر کریستالی سفید12/170

گالیک اسید به دلیل داشتن سه گروه هیدروکسیل (پلی‌فنول) و یک گروه کربوکسیل توانایی تشکیل پیوند هیدروژنی درون مولکولی و بین مولکولی را دارا بوده و بسته به جهت‌گیری این گروه­‌های عاملی اطراف حلقه، چند کنفورمر برای آن امکان دارد. وجود پیوند­‌های هیدروژنی درون و بین مولکولی ساختار این ماده را پایدار می‌کند.

این ماده را می‌توان در آزمایشگاه از هیدرولیز تانن اسیدی نیز به‌دست آورد.

کاربردهای گالیک اسید:

این ماده دارای خصوصیات بیولوژیکی شامل خاصیت ضد التهابی، ضد میکروبی، ضد حساسیت، ضد تصلب شریان و فعالیت ضد سرطانی، دفع رادیکال‌های آزاد و حفاظت در برابر بیماری قلبی و عروقی می‌­باشد. علاوه بر این اثرات زیستی، مطالعات نشان داده که تزریق گالیک اسید به موش، باعث جلوگیری از آلزایمر و استرس اکسیداتیو می‌گردد.

این آنتی‌اکسیدان اثرات مختلفی روی انواع تومورها در سطوح مولکولی متفاوت دارد و سمیت سلولی انتخابی در برابر سلول­‌های سرطانی نشان می‌­دهد. به خاطر داشتن فعالیت ضد سمیت در برابر سلول‌های سرطانی و عدم آسیب‌رسانی می‌تواند به عنوان ضد قارچ و ضد ویروس در صنایع داروئی کاربرد داشته باشد. از سوی دیگر می‌تواند برای درمان ادرار آلبومینی، دیابت و درمان بیماری پوستی سپوریازیس استفاده شود.

گالیک اسید به عنوان داروی قابض جزئی در برخی موارد خونریزی‌های داخلی نیز کاربرد دارد. همچنین از آن به عنوان ماده اصلی برای تولید رنگ و مرکب استفاده می‌شود. یکی دیگر از کاربرد‌ها استفاده از آن به عنوان افزودنی برای مواد غذایی و آرایشی می‌باشد.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 10 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید