پلی وینیل استات PVAc

پلی وینیل استات PVAc

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

پلی وینیل استات PVAc یا (PVA ،PVAc ،poly (etenyl ethanoate): بیشتر به عنوان چسب چوب، شناخته می‌شود و یک پلیمر مصنوعی لاستیکی با فرمول (C4H6O2) n متعلق به خانواده پلی‌وینیل‌الکل است. درجه پلیمریزاسیون پلی وینیل استات به طور معمول 100 تا 5000 است، در حالی که گروه‌های اسید آن به هیدرولیز پایه حساس هستند و به آرامی PVAc را به پلی‌وینیل‌الکل و اسید استیک تبدیل می‌کنند.

امولسیون پلی وینیل استات از جمله Elmer’s Glue-All حاوی پلی‌وینیل‌الکل به عنوان یک کلوئید محافظ است. در شرایط قلیایی، ترکیبات بور مانند اسید بوریک یا بوراکس الکل پی‌وی‌سی را به صورت متقاطع پیوند می‌دهند و رسوبات یا موادی مانند لیمو و فلوبر را تشکیل می‌دهند.

تعدادی از میکروارگانیسم‌ها می‌توانند پلی وینیل استات را تخریب کنند. اغلب آسیب‌ها توسط قارچ‌های رشته‌ای ایجاد می‌شود، گرچه جلبک‌ها، مخمرها، لیسه‌ها و باکتری‌ها نیز می‌توانند پلی وینیل استات را تخریب کنند.

پلی وینیل استات در آلمان در سال 1912 توسط Fritz Klatte کشف شد.

خواص شیمیایی پلی وینیل استات PVAc:

PVAC یک پلیمر وینیل است. پلی وینیل استات توسط پلیمریزاسیون مونومر وینیل استات (پلیمریزاسیون وینیل رادیکال آزاد وینیل استات منومر) تهیه می‌شود. PVA یک رزین گرمازا است که عموماً توسط آب حمل می‌شود و به طور کلی برای صنایع چوب و DIY استفاده می‌شود.

خشک‌کردن یک فرآیند فیزیکی است که در آن ذرات پراکنده هنگامی که آب تبخیر می‌شود، ذوب می‌شوند. مقاومت در برابر آب محدود است، اما ممکن است با افزودن متقابل لینک‌ها بهبود یابد. چسب‌های PVAc بیشتر برای کاربردهای چوب داخلی استفاده می‌شود. این سیستم‌ها اغلب تنظیم سریع با استحکام باند بالا هستند.

با توجه به اینکه PVA همان چسب چوب است. می‌توان با آن پلی‌وینیل‌الکل را تولید کرد. روش ساخت آن به این شکل است که مقداری اتانول را در چسب چوب می‌ریزیم و مخلوط می‌کنیم تا حالت پلیمری به خود بگیرد. سپس با سدیم هیدروکسید ترکیب کرده (هیدرولیز) تا ماده به حالت جامد درآید. چیزی که باید به آن توجه کرد این است که مقدار اتانول باید کمتر از چسب چوب باشد.

به عنوان امولسیون در آب، امولسیون PVAc به عنوان چسب برای مواد متخلخل، به ویژه برای چوب، کاغذ و پارچه، و به عنوان یک محصور برای سنگ ساختمان متخلخل، به خصوص ماسه‌سنگ استفاده می‌شود.

کاربردهای پلی وینیل استات PVAc:

پلی وینیل استات به عنوان یک امولسیون، به شکل چسب در تولید مواد متخلخل مانند چسب چوب، چسب کاغذ و پارچه و به عنوان تقویت‌کننده در سنگ‌های متخلخل ساختمانی به ویژه ماسه سنگ به‌کار برده می‌شود.

پلی وینیل استات به عنوان “چسب سفید” و زرد به عنوان “چسب نجاری” شناخته شده است. PVA در صنایع دستی، چسب پاکت‌نامه، چسب موجود در برچسب‌ها، دیوار پوش‌ها و دیگر زیرساخت‌ها و آدامس کاربرد دارد.

بر خلاف بسیاری از دیگر پلیمرها، به دلیل پیوند بسیار قوی بین پلی وینیل استات و طبیعت غیراسیدی آن در صحافی کتاب استفاده می‌شود. از هوموپلیمر پلی‌وینیل‌استات، کوپلیمر نرمتر، ترکیب وینیل استات و اتیلن، و وینیل استات اتیلن نیز در پوشش‌های کاغذی، رنگ‌ها و سایر پوشش‌های صنعتی، متصل‌کننده منسوجات بی‌بافت، دستمال‌کاغذی، الیاف شیشه، کاغذ فیلتر و در تکمیل کالاهای نساجی استفاده می‌شود.

پلی وینیل استات مواد خام برای تولید پلیمرهای دیگر مانند پلی‌وینیل‌الکل و پلی وینیل استات فتالات است.

پلی‌وینیل‌الکل – [HOCHCH2] -:

پلی وینیل استات به طور جزئی یا به طور کامل هیدرولیز شده به الکل پی وی سی ترکیب می‌شود.

پلی وینیل استات فتالات (PVAP):

پلی وینیل استات تا حدی هیدرولیز شده و سپس با اسید فتالیک ترکیب می‌شود.

دیگر محصولات : مونو پتاسیم فسفات

فروش پلی وینیل استات PVAc:

پلی وینیل استات در بشکه‌های 250 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول pva مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید