نیترو سلولز

فروش نیترو سلولز

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

نیترو سلولز تنها استر سلولز معدنی با اهمیت تجاری است، اگرچه چندین استر سلولز آلی از جمله استات سلولز، پروپیونات سلولز، بوتیرات سلولز و برخی استرهای سلولز مخلوط تولید می‌شود.

نیترو سلولز جنبه‌ای مشابه پنبه (بافت سفید و فیبری) دارد. این یک پلیمر استر سلولز نیترات استر با پیوندهای β (1 → 4) بین مونومرها است که از نیترات سلولز تولید می‌شود. فرمول شیمیایی آن [C6H7O2 (OH) 3 x (ONO2) x] n است، که در آن x گروه‌های هیدروکسیل رد شده توسط گروه‌های نیترو را نشان می‌دهد.
نیترو سلولز یکی از حساس‌ترین مواد ردیاب هسته‌ای است. حساسیت آن فقط کم‌تر از CR-39 است. کم‌ترین یون یونیز کننده پروتون 0.55 مگا ولت (Daicell) است. فلیشر (1981) نشان داد که کم‌ترین یون یونیزه دیده شده پروتون‌های 1.2 مگاوات برای نیترات سلولز (VEB آیلنبورگ) است. در این حالت، نیترات سلولز نسبت به CR-39 حساس‌تر است.

تاریخچه نیترو سلولز:

در سال 1832، هنری براکونوت کشف کرد که اسید نیتریک، هنگامی که با نشاسته یا الیاف چوبی ترکیب شود، مواد منفجره‌ای سبک وزن را تولید می‌کند، که وی نام آن را زیدوودین گذاشت. چند سال بعد در سال 1838، شیمی‌دان فرانسوی دیگری، تئوفیل-ژول پلوزه (معلم آسانیو سوبرو و آلفرد نوبل)، کاغذ و مقوا را به همین روش تولید کرد. ژان باپتیست دوما ماده مشابهی را به دست آورد، که او آن را “nitramidine” نامید. این مواد بسیار ناپایدار بوده و مواد منفجره عملی نبودند.

با این حال، در حدود سال 1846 مسیحی فردریش شنبن، یک شیمی‌دان آلمانی و سوئیس، یک راه حل عملی‌تر را کشف کرد. او وقتی در آشپزخانه خانه خود در بازل کار می‌کرد، مخلوطی از اسید نیتریک (HNO3) و اسید سولفوریک (H2SO4) را روی میز آشپزخانه ریخت. او به نزدیک‌ترین پارچه، پیش‌بند پنبه‌ای رسید و آن را پاک کرد. او پیش‌بند را روی درب اجاق گاز آویزان کرد تا خشک شود و به محض خشک‌شدن، در اثر اشتعال پیش‌بند، چشمک به چشم خورد. روش آماده‌سازی او اولین نفری بود که به طور گسترده تقلید می‌شود. یک قسمت از پشم پنبه‌ریز که در 15 قسمت از ترکیب مساوی اسیدهای سولفوریک و نیتریک غوطه‌ور می‌شود.

نیترو سلولز توسط شیمی‌دان آلمانی-سوئیس C.F. در اواخر خرن 19 کشف شد.

فروش نیترو سلولز

کاربردهای نیترو سلولز:

این ماکرومکول بسته به میزان نیترات آن‌ها کاربردهای مختلفی دارد. نیتروسلولز با درجه نیترات کمی در:

  • رنگ‌ها
  • لاک‌ها
  • جوهرها

و غیره کاربرد دارد، در حالی که از نیتروسلولز با درجه بالایی از نیترات (> 5/12٪) در مواد منفجره استفاده می‌شود. در داخل مواد منفجره حاوی نیتروسلولز شامل دینامیت‌ها و پروانه‌ها است. پروانه‌های حاوی نیتروسلولز، باروت‌های دودی هستند، که توسط جامعه نظامی بین‌المللی به طور گسترده‌ای برای پرتابه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از نیترو سلولز در:

  • روش‌های سنتی وروش سازی پروتئین
  • آرایه‌های توان بالا
  • پروتئومیکس طیف‌سنجی جرمی و سیستم ایمنی استفاده شده است.

بنابراین، ممکن است این غشایی متنوع‌ترین سکوی برای بی‌حرکتی پروتئین باشد. با این حال، نیتروسلولز از این واقعیت است که پروتئین‌ها به صورت کووالانسی محدود نمی‌شوند و در هنگام خشک‌شدن، نیتروسلولز شکننده است. 

نیتروسلولز، در:

  • خودروها
  • هواپیماها
  • سازهای موسیقی

مورد استفاده قرار می‌گرفت.

یك استفاده ناموفق از نیتروسلولز درست‌كردن توپ‌های بیلیارد از عاج بود. توپ‌های نیتروسلولز (سلولز) اردوگاه، گاه به محض ضربه منفجر می‌شوند و صدایی شبیه به شلیک گلوله ایجاد می‌کنند.

فـروش نیترو سلولز:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز،مواد اولیه صنعتی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است.

شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

سایر محصولات ما:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران، آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم، آلانتوئین، متیل پارابن، خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام، گوارگام، کربومر، سوربیتول و…. را در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 3 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید