ماینوکسیدیل

فروش ماینوکسیدیل

ارسال سفارش به سراسر کشور در کوتاه‌ترین زمان

[کل: 0 میانگین: 0]

ماینوکسیدیل چیست؟

یک جستجوی سریع در گوگل به شما می‌گوید که ماینوکسیدیل یک داروی خوراکی برای فشار خون است – که در واقع اولین بار برای کمک به رشد مو کشف شد. محققان توضیح می دهند: “ماینوکسیدیل در اصل در اوایل دهه 1960 به عنوان یک درمان خوراکی برای فشار خون بالا ایجاد شد، شرایطی که هنوز هم، البته به ندرت، برای آن استفاده می‌شود.”

خرید ماینوکسیدیل
خرید ماینوکسیدیل

“در یکی از آزمایشات اولیه برای درمان فشار خون، عوارض جانبی عجیب رشد مو مشاهده شد.” پس از چند دهه تحقیق، FDA در اواخر دهه 80 ماینوکسیدیل موضعی را برای درمان ریزش موی مردان و در دهه 90 برای ریزش موی زنان تصویب کرد.

امروزه می‌توانید آن را در فرمول‌های 2٪ و 5٪ در قفسه‌ها، به صورت فرمول مایع (کف سر) و کف پیدا کنید. سامانتا فیشر، متخصص پوست در فلوریدا توضیح می‌دهد: “ماینوکسیدیل یک داروی موضعی است که روی پوست سر برای تحریک رشد موهای جدید در مردان و زنانی که دچار ریزش مو می‌شوند استفاده می‌شود.” این ترکیب می‌تواند تراکم و ضخامت مو را افزایش دهد. “

ماینوکسیدیل داروئی است که برای درمان ریزش موی مردانه استفاده می‌شود.

ماینوکسیدیل یک داروی گشادکننده عروق و ضد فشار خون است. این دارو به عنوان یک داروی عمومی و از طریق پیشخوان در دسترس است.

خرید ماینوکسیدیل
خرید ماینوکسیدیل

فواید ماینوکسیدیل برای مو

دانشمندان نمی‌توانند کاملاً در مورد نحوه کارکرد ماینوکسیدیل برای رشد مو موافق باشند.

“احتمالاً این رشد مو به این دلیل اتفاق می‌افتد که ماینوکسیدیل با اتساع رگ‌های خونی پوست باعث افزایش جریان خون در مو می‌شود.” یک فرضیه دیگر، که توسط داده‌های اخیر پشتیبانی می‌شود، نشان می‌دهد که ماینوکسیدیل باعث افزایش آنزیم خاصی (به نام ATP) در فولیکول مو می‌شود، که مرحله رشد آن را گسترش می‌دهد.

همچنین تصور می شود که فولیکول‌های مو را که به دلیل تغییرات هورمونی کوچک شده‌اند، بزرگ می‌کند.

رشد مو را تحریک می‌کند: البته همه متفاوت هستند، بنابراین نتایج متفاوت است، اما به طور کلی “تقریباً در 60-70٪ از بیماران، تراکم مو به طور کلی 2-3 ماه پس از درمان تثبیت می‌شود،

“حدود ماه‌های 6-8، افزایش تراکم در 40-50٪ بیماران شروع می‌شود، این حداکثر در طول دوره درمان ادامه خواهد یافت.” برای اینکه نتایج را ادامه دهید، باید به درمان ادامه دهید.

ضخامت و تراکم مو را افزایش می‌دهد: ماینوکسیدیل علاوه بر تحریک رشد مو و فروپاشی یک خط موی در حال عقب رفتن، تراکم و ضخامت مو را افزایش می‌دهد تا رشته‌ها دوباره پر و محکم شوند

کاربردهای پزشکی ماینوکسیدیل:

ماینوکسیدیل، که به‌صورت موضعی استفاده می‌شود، به طور گسترده‌ای برای درمان ریزش مو استفاده می‌شود.

این ماده برای کمک به رشد مو در افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنی صرف نظر از جنسیت مؤثر است.

حدود 40٪ از مردان بعد از 3-6 ماه رشد مجدد مو را تجربه می‌کنند. ماینوکسیدیـل باید به صورت همیشگی برای ادامه حمایت و نگه‌داری از فولیکول‌های مو موجود و هر گونه رشد مجدد مو استفاده شود.

خرید ماینوکسیدیل
خرید ماینوکسیدیل

ملاحظات نوع مو

“یک افسانه که در مورد استفاده از ماینوکسیدیل وجود دارد این است که سرانجام با متوقف شدن آن ریزش مو بدتر می‌شود.” “این درست نیست؛ آنچه واقعاً اتفاق می‌افتد این است که موها به همان نقطه‌ای که در گذشته بود باز می‌گردند، و نه به جایی که در هنگام شروع درمان برمی‌گردند، زیرا کم پشت شدن موهای زائد یک مشکل پیش رونده است. ” به طور کلی، ماینوکسیدیل برای انواع موها بی‌خطر است، اگرچه کسانی که موهای رنگ شده دارند ممکن است تحریک بیشتری داشته باشند.

تصور می‌شود که زنان بیشتر از مردان در معرض سایر عوارض جانبی دارو، به ویژه سبکی سر و تحریک پوست سر هستند. ماینوکسیدیل در پوست سر کار می‌کند، نه روی مو، به همین دلیل تحریک می‌تواند شایع باشد – اگرچه اگر از غلظت 2٪ استفاده می‌کنید به جای 5٪، کمتر اتفاق می‌افتد.

یکی دیگر از عوارض جانبی احتمالی، به ویژه در خانم‌ها، این است که می‌تواند رشد مو را در جاهای دیگر بدن (در مکان های ناخواسته) تحریک کند.

“علاوه بر این، زنان ممکن است رشد موهای صورت را به عنوان یک عارضه جانبی ناخواسته در قدرت‌های بالاتر تجربه کنند.” “در غیر این صورت فرمولاسیون ماینوکسیدیل در زنان و مردان دقیقاً یکسان است.” مجدداً می‌توان با استفاده از درصد کمتری از دارو، این مسئله را تعدیل کرد.

سرانجام، اگر ترجیح می‌دهید از ماینوکسیدیل استفاده کنید، اگر در ابتدا به نظر می‌رسد موهای شما سریعتر از حد معمول می‌ریزد، نگران نشوید.

طبق گفته یکی از محققان: “من به بیماران هشدار می‌دهم که ریزش مو در ابتدا طبیعی است، زیرا ماینوکسیدیل موهای در حال استراحت را تحریک می‌کند تا به مرحله رشد برسند.” “این ریزش با رشد موهای جدیدتر و سالم برطرف می‌شود.”

با این حال، همانطور که دیگر متخصص پوست مستقر در ویرجینیا، به درستی یادآوری می‌کند، “ریزش مو در زنان پیچیده است و می‌تواند ناشی از استرس، تغییر در هورمون‌ها، بیماری‌های اخیر، رژیم‌های گیاهی یا پروتئین کم و کاهش سریع وزن باشد.”

بنابراین، اگر دچار ریزش جدی مو شده‌اید، عاقلانه است که با یک متخصص مشورت کنید. “یک متخصص پوست با مجوز هیئت مدیره می‌تواند علت ریزش مو شما را مرتب کند و ماینوکسیدیل موضعی را با مکمل‌هایی مانند ویتامین D و توصیه‌های غذایی ترکیب کند تا موهای شما براق، رشد کرده و دوباره پر شود.”

برای بقیه ما، استفاده از ماینوکسیدیل در نهایت باعث پرپشت و ضخیم‌تر شدن مو می‌شود – اما دستیابی به آن زمان بر است و برای حفظ آن مجبورید با درمان همراه باشید.

آیا ماینوکسیدیل باعث ایجاد چین و چروک صورت می‌شود؟

ماینوکسیدیل در مطالعات سلولی (در خارج از بدن، که در آزمایشگاه انجام شده است) نشان داده است که دارای تأثیرات مهاری بر فیبروبلاست‌های پوست (نوعی سلول تولید کننده کلاژن) است.

همچنین گزارش شده است که ماینوکسیدیل مانع سنتز کلاژن می‌شود و از اثرات فاکتورهای رشد ویژه، موادی که قادر به تحریک رشد سلولی هستند، در موی کشت شده پاپیلای پوستی موش صحرایی (بله، موش، نه انسان!) جلوگیری می‌کند، اما با استفاده از این نتایج مطالعات کشت سلولی یا موش صحرایی برای استفاده از ماینوکسیدیل در انسان قطعی نیست.

هیچ مطالعه انسانی نشان نداده است که ماینوکسیدیل باعث کاهش کلاژن یا چین و چروک به عنوان یک عارضه جانبی می‌شود (و مطالعات زیادی در مورد اثرات این ترکیب بر روی انسان وجود دارد). حتی اگر گزارش‌های حکایتی بصورت آنلاین وجود دارد که این را بیان می‌کند، ماینوکسیدیل بیش از 25 سال است که استفاده می‌شود و هیچگونه شکایت یا گزارش منتشر شده در عمل بالینی (با بیماران) وجود ندارد.

شما هوشمند هستید که وقتی با شایعات اینترنتی روبرو می‌شوید، از یک متخصص حرفه‌ای بخواهید، خصوصاً در مورد مسائل بهداشتی، زیرا عوارض جانبی داروها و حتی محصولات بدون نسخه، عمدتا شخصی است.

همچنین، شناخته شده است که چین و چروک صورت در پاسخ به حرکات تکراری عضلات مانند حالت‌ها و الگوهای صورت با گذشت زمان، مانند پهلوهایی که می‌خوابید، ایجاد می‌شود. یک ایده خوب این است که برای تعیین سن، سابقه پزشکی، سبک زندگی (مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب) و شرایط ریزش پوست و مو و همچنین استفاده از ماینوکسیدیل یک قرار ملاقات با یک متخصص پوست تعیین کنید تا تغییرات را مشاهده کنید (درصد ضعیف‌تر) یا کف به جای مایع) یا موارد اضافی در برنامه درمانی شما باید ایجاد شود.

خرید ماینوکسیدیل
خرید ماینوکسیدیل

اثرات جانبی مصرف ماینوکسیدیل:

مینوکسیدیـل به طور کلی قابل تحمل است، اما عوارض جانبی رایج شامل سوزش یا سوزش چشم، خارش، قرمزی یا تحریک پوست و رشد ناخواسته مو در جای دیگر بدن است. تشدید ریزش مو در بیماران آلوپسی گزارش شده است. واکنش‌های آلرژیک شدید ممکن است شامل بثورات کهیر، خارش، مشکل در تنفس، سفتی در قفسه‌سینه، تورم دهان، صورت، لب‌ها، یا زبان، درد قفسه سینه، سرگیجه، غش، سردرد، افزایش ناگهانی و غیر قابل توضیح وزن یا تورم دست و پا باشد.

ریزش موی فرد عارضه جانبی متداول درمان ماینوکسیدیل است.

تولیدکنندگان توجه دارند که ریزش مو ناشی از مصر این ترکیب یک عارضه جانبی رایج است و روند آن را “ریختن” توصیف می‌کنند.

الکل و پروپیلن گلیکول موجود در برخی از ترکیبات آماده‌سازی موضعی ممکن است پوست سر را خشک کرده و در نتیجه باعث ایجاد شوره و درماتیت تماسی شود.

عوارض جانبی ماینوکسیدیـل خوراکی ممکن است شامل تورم صورت و اندام‌ها، ضربان قلب سریع و نامنظم، سرگیجه، ضایعات قلبی و نکروز کانونی عضله پاپیلری و نواحی زیر پوستی از بطن چپ باشد. موارد واکنش آلرژیک به این ترکیب یا ماده مؤثر غیر فعال پروپیلن گلیکول، که در برخی فرمولاسیون موضعی مینوکسیدیل یافت می‌شود، گزارش شده است.

ماینوکسیـدیـل ممکن است باعث هیرسوتیسم شود، اگرچه با قطع مصرف دارو بسیار نادر و برگشت‌پذیر است.

به نظر می‌رسد مینوکسیـدیل برای گربه‌ها بسیار سمی است، زیرا مرگ مواردی از گربه‌ها در اثر تماس با کم‌ترین ماده ماینوکسیدیل گزارش شده است.

منابع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Minoxidil

https://www.medicines.org.uk/emc/medicine/22865

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/dth.12164

https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs40257-014-0077-5

اشتراک‌گذاری:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید