سدیم هیپوکلریت

فروش هیپوکلریت سدیم

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

سدیم هیپوکلریت چیست؟

هیپوکلریت سدیم یک ترکیب شیمیایی با فرمول NaClO است. این شامل یک کاتیون سدیم (Na +) و یک آنیون هیپوکلریت (ClO-) است. همچنین ممکن است به عنوان نمک سدیم اسید هیپوکلروئید مشاهده شود. هنگامی که در آب حل شده است، معمولا به عنوان سفید کننده یا مایع سفید شناخته می‌شود و عملاً یک شیمیایی متمایز از کلر است.

در حالی که ترکیب غیر سمی است، خواص خوردگی آن، در دسترس بودن عمومی و محصولات واکنش آن را خطرناک است.

سدیم هیپوکلریت (NaOCl) به عنوان یک محلول آبی با ترکیب گاز کلر (Cl2) و سود سوز (NaOH) تولید می‌شود، که هر دو به علت الکترولیز نمک است. هیپوکلریت سدیم معمولا به عنوان سفید کننده شناخته می‌شود.

فرآیند تولید:

این ماده از طریق فرآیند هوکر به صورت صنعتی تهیه می‌شود که در آن هیدروکسید سدیم رقیق با گاز کلر واکنش داده می‌شود تا NaClO همراه با کلرید سدیم و آب تولید کند.

2 NaOH + Cl2 → NaClO + NaCl + H2O

خواص فیزیکی:

در حالت خالص، سدیم هیپوکلریت به عنوان جامد سبز ناپایدار سبز با تراکم 1.11 گرم در میلی‌لیتر، نقطه ذوب 18 درجه سانتی‌گراد و نقطه جوش 101 درجه سانتی‌گراد وجود دارد. محلول‌های آبی NaClO در غلظت‌های مختلف یا قدرت (از 1 تا 25 درصد) در بسته‌های مختلف استفاده می‌شود.

کاربرد های هیپوکلریت سدیم:

هیپوکلریت سدیم (NaOCl) هنگامی تشکیل شده است که سود سوز (NaOH) و کلر (Cl2) واکنش نشان می‌دهند. این به طور گسترده ای برای خواص ضد عفونی و اکسیداسیون آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک ترکیب شیمیایی است. این یک ماده‌ی زرد و کمی روشن با بوی مشخص است و با واکنش کلر با محلول هیدروکسید سدیم ایجاد می‌شود که با استفاده از الکترولیز سدیم کلرید (نمک) ایجاد می‌شود. همچنین کلر، یک واکنش‌پذیری بسیار بالا و قدرت اکسیداسیون را نشان می‌دهد، اما به عنوان یک راه حل بسیار آسان‌تر است و مقرون به صرفه‌تر از کلر است. این ماده در بسیاری از کاربردها استفاده می‌شود که اکثر آن‌ها شامل ضدعفونی و اکسیداسیون هستند. هیپوکلریت‌سدیم نوریون به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هیپوکلریت سدیم به طور کلی به عنوان ضد عفونی‌کننده کارآمد و مقرون به صرفه شناخته‌شده است. در استخر شنا برای ضد عفونی‌شدن آب و اکسیداسیون آلودگی‌های آب استفاده می‌شود. همان‌طور که هر شناگر ده‌ها میلیون از میکروارگانیسم‌ها را در آب ذخیره می‌کند، مهم است که استخر شنا را ضد عفونی کنید.

تمیز کردن خانگی و صنعتی این ماده در بسیاری از محصولات تمیزکننده خانگی یافت می‌شود و برای تمیز کردن سطوح سخت به طور خاص استفاده می‌شود. 

یکی از مؤثرترین راه‌های اصلاح نشاسته، اکسیداسیون هیپوکلریت است که تعداد بیشتری از کربنیل و کربوکسیل‌ها را به مولکول‌های نشاسته اضافه می‌کند.

استفاده اصلی آن به عنوان یک ماده سفید کننده و ضد عفونی‌کننده برای اهداف خانگی و صنعتی است. همچنین در گیاهان تصفیه آب، استخرهای شنا، در برخی از درمان‌های پزشکی و دندانپزشکی، در صنایع غذایی به عنوان یک عامل ضد عفونی‌کننده، در خانه‌ها به عنوان عامل ضدعفونی‌کننده و تمیز کننده، و در مواد شوینده شست‌وشو به عنوان یک پاک‌کننده لکه و سفید کننده استفاده می‌شود.

دیگر محصولات: آهک هیدراته

عکس سدیم هیپوکلریت

فروش سدیم هیپوکلریت:

هیپوکلریت سدیم به صورت بشکه‌های 250 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول هیپوکلریت سدیم مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 4 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید