صنعتیغذایی

سدیم استات

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید سدیم استات

شرکت پیشگامان شیمی محصول استات سدیم خشک گرید خوراکی و دارویی را از کشورهای چین و آلمان وارد می‌کند. جهت خرید و کسب اطلاع از قیمت فروش دی استات سدیم با ما تماس بگیرید. در ادامه به بررسی این ماده و خواص آن می‌پردازیم:

قیمت خرید خرید سدیم استات

سدیم استات چیست؟

سدیم استات (Sodium acetate) بدون آب یک منبع سدیم کریستالی و یک پودر هیدروسکوپی بسیار محلول در آب است که در حرارت دادن به اکسید سدیم تجزیه می‌شود.

استات سدیم دارای فرمول شیمیایی CH3COONa است.

نمک استات سدیم و یا به زبان ساده‌تر استات سدیم، دارای بسیاری از کاربردهای عملی است.

این پایه کنسانتره یک اسید ضعیف است، به این معنی که آن را تنها هنگامی که در آب حل می‌شود، یونیزه می‌کند. استات‌سدیم خواص بافری را فراهم می‌کند، یعنی توانایی حفظ محلول‌ها در pH نسبتاً ثابت با وجود چالش‌های اساسی و پایه. این ویژگی به سمیت کم آن کمک می‌کند تا توضیح دهد که چرا استات سدیم در صنایع مختلف از جمله تولید نفت و طعم غذا یافت می‌شود.

استات‌سدیم شامل یک اتم سدیم و دو اتم کربن یا C، دو اتم اکسیژن و 3 اتم هیدروژن یا هتروم برای هر مولکول استات است. در حالی که از لحاظ فنی می‌توان فرمول را به عنوان C2H3NaO2 معرفی کرد.

از نظر فیزیکی، استات‌سدیم به عنوان یک پودر کریستالی جذب‌کننده‌ی هیگواریوم یا آب جذب می‌شود.

ماده خالص دارای نقطه ذوب 58 درجه سانتی‌گراد یا 136 درجه فارنهایت دارد و به طور کامل در نقطه جوش 120 درجه سانتی‌گراد یا 248 درجه فارنهایت تجزیه می‌شود.

استات سدیم به راحتی در آب حل می‌شود و محلولیت 500 گرم در لیتر در 20 درجه C. کریستال‌ها pH پایه حدود 7.5 تا 9.0 دارند.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی سدیم استات

فرمول مولکولی: C2H3NaO2 · nH2O (n = 0 یا 3) یا C4H7NaO4 · nH2O (n = 0 یا 3) یا C2H3NaO2 یا CH3COONa

مترادف: استات سدیم 127-09-3 اسید استیک، نمک سدیم استات سدیم بی‌آب است نمک سدیم اسید استیک 

وزن مولکولی: 82.03 گرم در مول

استات سدیم (CH3COONa) نمکی است که در حالت جامد قرار دارد و به صورت بدون آب یا مذاب به عنوان یک اسید یا پایه در نظر گرفته نمی‌شود. اکنون، از آنجا که NaOH یک پایه قوی است و CH3COOH یک اسید ضعیف است، محلول حاصل از آن در طبیعت اساسی است. از این رو استات سدیم در محیط آبی اساسی است.

در انسان استنشاق استات سدیم ممکن است باعث سرفه و گلو درد شود. تماس مستقیم پوست یا چشم ممکن است باعث قرمزی و سوزش شود. با این حال، به طور کلی، سمیت در انسان حداقل است.

تاریخچه سدیم استات

در سال 1995، مقامات میشیگان آزمایش سدیم استات تری هیدرات را به عنوان نمکی برای باند فرودگاه‌ها آزمایش کردند. با این حال آزمایش‌ها نشان داد که نمک بدون آب برای این منظور بهتر از تری هیدرات کار می‌کند. استات سدیم همچنین به عنوان آبگیر در گاراژهای پارکینگ استفاده شده است.

این ترکیب به کلرید سدیم ترجیح داده می‌شود، که به طور گسترده به عنوان یک ترکیب در حال استفاده است زیرا کلرید سدیم میله‌های استیل را که در بتن دفن شده و استات سدیم مدفون می‌شود، خوردگی نمی‌کند.

بسته‌های حرارتی گاهی حاوی محلول اسید سدیم تری هیدرات خنک شده در زیر نقطه انجماد آن هستند. هنگامی که بسته فعال می‌شود، این ترکیب خیلی سریع منجمد می‌شود و گرمی را که در مرحله سوپرکل خود ذخیره شده بود، آزاد می‌کند.

صنعت آرایشی از استات سدیم به عنوان یک عامل بافر در انواع محصولات مراقبت شخصی استفاده می‌کند. ماده بافر ماده‌ای است که اسیدیته یک محصول را در یک محدوده مطلوب خاص حفظ می‌کند.

استات سدیم به همین دلیل توسط تولید کنندگان مواد غذایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و اطمینان می‌دهد که انواع غذاها دارای اسیدیته کافی برای محافظت از پوسیدگی مواد غذایی هستند اما آنقدر اسیدی نیست که طعم ناخوشایندی داشته باشد.

کاربردهای استات سدیم:

استات سدیم در صنایع بسیار متنوعی استفاده می‌شود.

  • در صنایع نساجی، استات سدیم، سنتز سولفوریک اسید را خنثی می‌کند و کیفیت پوشیدنی پارچه‌های نهایی را بهبود می‌بخشد.
  • در عکاسی، استات‌سدیم بخشی از محلول‌های توسعه‌دهنده است و به عنوان یک عامل مقاوم در برابر عکس عمل می‌کند.
  • در تولید لاستیک، استات‌سدیم باعث کاهش ولکانیزاسیون می‌شود که باعث کنترل روند کلی می‌شود. استات‌سدیم اضافه‌شده به مواد غذایی به عنوان یک نگه‌دارنده و یک عامل طعم‌دهنده عمل می‌کند.
  • به طور خاص، چیپس سیب زمینی با استات سدیم، دارای طعم ممتاز “نمک و سرکه” است.
  • استات‌سدیم و محلول‌های اسید استیک به عنوان نگه‌دارنده برای حفظ نسبتاً ثابت pH، دارایی مفید برای هر دو برای واکنش‌های بیوشیمیایی تحقیقات، صنعت نفت و در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی است.
  • در زمینه پزشکی، استات‌سدیم بیماران با سطوح بالای اسید خون و / یا میزان سدیم کم را درمان می‌کنند.
سدیم استات

استات‌سدیم در صنایع نساجی برای خنثی‌سازی جریان‌های سدیم اسید سولفوریک استفاده می‌شود و همچنین در صورت استفاده از رنگ‌های آنیلین به عنوان فتوسنتز استفاده می‌شود. این همچنین یک عامل ترشی در برنزه‌کردن کروم است و به جلوگیری از جوش برداشتن کلرپرون در تولید لاستیک مصنوعی کمک می‌کند.

در پردازش پنبه برای پد پنبه یکبار مصرف، استات‌سدیم برای از بین بردن ایجاد برق استاتیک استفاده می‌شود.

استات‌سدیم برای کاهش آلودگی آب به بتن به عنوان یک سیلانت بتن استفاده می‌شود، در حالی که از نظر زیست محیطی ارزان‌تر از جایگزین اپوکسی معمولی برای مهر و موم کردن بتن در برابر نفوذ آب است.

فروش استات سدیم:

استات سدیم در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول استات سدیم مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. 

دیگر محصولات: گلوتن

یک هفته ضمانت برگشت وجه
مشاوره تخصصی
ضمانت اصل بودن کالا
تضمین بهترین قیمت
ارسال به تمام نقاط
پرداخت شرایطی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید