تترا هیدرو فوران (THF)

فروش تترا هیدرو فوران THF

ارسال سفارش به سراسر کشور در کوتاه‌ترین زمان

[کل: 0 میانگین: 0]

تترا هیدرو فوران (THF) یک ترکیب آلی با فرمول CH2)4O) است. این ترکیب به عنوان هتروسیکل، در گروه اتر­های حلقوی طبقه‌بندی می­‌شود. یک مایع آلی بی‌رنگ با ویسکوزیته کم و قابل پخش در آب است. این ماده عمدتاً به عنوان پیش‌ماده برای تولید پلیمرها استفاده می‌شود.

کاربردهای تترا هیدرو فوران:

پلیمریزاسیون:

در حضور اسیدهای قوی، THF به پلیمر خطی موسوم به پلی (تترا متیلن‌اتر) گلیکول (PTMEG)، که به عنوان پلی‌تتر متیلن اکسید (PTMO) نیز شناخته می‌شود، تبدیل می‌شود:

این پلیمر برای ساخت الیاف پلی‌اورتان الاستومری مانند Spandex استفاده می‌شود.

حلال:

کاربرد اصلی دیگر THF به عنوان یک حلال صنعتی برای پلی‌وینیل‌کلرید (PVC) و لاک‌ها است. این یک حلال آپروتیک با ثابت دی‌الکتریک 7.6 است. تترا هیدرو فوران یک حلال نسبتاً قطبی است و می‌تواند طیف گسترده‌ای از ترکیبات شیمیایی غیر قطبی و قطبی را در خود حل کند. THF ضد آب است و می‌تواند ساختارهای هیدرات گازی جامد را با آب در دماهای پایین تشکیل دهد.

تترا هیدرو فوران توان حل‌کردن PVC را دارد، بنابراین ماده اصلی چسب‌های PVC است. از این ماده برای روان‌کردن سیمان قدیمی PVC استفاده می‌شود و اغلب به‌صورت صنعتی برای جداسازی قطعات فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از تترا هیدرو فوران در کروماتوگرافی معکوس به عنوان فاز متحرک استفاده می­‌شود و پایداری شست‌وشویی بیشتری نسبت به اتانول و استو­نیتریل دارد با این وجود نسبت به این حلال­‌ها کمتر استفاده می‌­شود. THF به عنوان حلال در پرینتر­های سه‌بعدی به هنگام استفاده از پلاستیک PLA کاربرد دارد. می‌توان از THF برای تمیز کردن قطعات پرینتر سه‌بعدی قفل‌شده و همچنین در هنگام اتمام چاپ برای برداشتن خطوط اکسترودر و افزودن درخشش به محصول نهایی استفاده کرد.

استفاده آزمایشگاهی:

در آزمایشگاه، تترا هیدرو فوران یک حلال محبوب است. THF اساسی‌تر از دی‌اتیل‌اتر است و کمپلکس‌­های قوی‌تری با +Li+ ،Mg2 و بوران تشکیل می‌دهد. THF یک حلال محبوب برای واکنش‌های هیدروبوراسیون و ترکیبات آلی فلزی مانند ارگانولیتیم و واکنش‌گر گرینیارد است. بنابراین، در حالی که دی‌اتیل‌اتر به‌عنوان حلال انتخاب برخی از واکنش‌ها (به عنوان مثال، واکنش گرینیارد) می‌­باشد، THF می­‌تواند نقش آن را در بسیاری از موارد دیگر پر کند. THF تجاری حاوی آب قابل توجهی است که باید برای اقدامات حساس حذف شود.

THF یک باز لوییس ضعیف است که با بسیاری از هالید­های فلزی کمپلکس تشکیل می­‌دهد که این کمپلکس­‌ها معمولاً از استوکیومتری MCl3 (THF) 3 پیروی می‌کنند.

اقدامات احتیاطی:

تترا هیدرو فوران یک حلال نسبتاً غیر سمی است، با دوز کشندگی متوسط (LD50)، با استون قابل مقایسه است. به پوست نفوذ می‌کند و باعث کم آبی سریع می‌شود. THF به راحتی لاتکس را حل می‌کند و به طور معمول با دستکش‌های لاستیکی نیتریل یا نئوپرن واکنش می­‌دهد و بسیار قابل اشتعال است.

یکی از خطرات استفاده از THF ناشی از تمایل آن به تشکیل پراکسیدهای بسیار انفجاری از جمله پراکسید تترا هیدرو فوران در منابع هوا است. برای به حداقل رساندن این مشکل، نمونه‌های تجاری THF اغلب با بوتیل هیدروکسی تولوئن (BHT) مهار می‌شوند. از تقطیر این ماده با هدف خشک‌کردن آن جلوگیری می‌شود زیرا پراکسیدهای منفجره در ماده ایجاد می­‌شود.

فروش تترا هیدرو فوران THF:

شرکت پیشگامان شیمی محصول این ماده را از کشورهای ژاپن و آلمان وارد می‌کند. شما مشتریان عزیز جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

سیدی

اشتراک‌گذاری:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 9 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید