بنزیل الکل

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

خرید بنزیل الکل

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده بنزیل الکل در گریدهای صنعتی و دارویی از کشورهای آلمان و چین می‌باشد. به عنوان یک ماده مهم در چندین بخش، از جمله مهم‌ترین آن‌ها رنگ، پوشش‌ها و صنایع مراقبت شخصی، پیش‌بینی می‌شود بازار جهانی این ماده در دهه آینده رو به افزایش باشد.

خرید بنزیل الکل
خرید بنزیل الکل

بنزیل الکل چیست؟

بنزیل الکل یا Benzyl alcohol با فرمول مولکولی C7H8O و جرم مولی 108.14 گرم بر مول ماده‌ای مایع بی‌رنگ با بوی ملایم که نام دیگر آن نیز فنیل کربونیل (Phenylcarbinol) است.

مشخصات ظاهری بنزیل الکل یک الکل آروماتیک مایع کاملاً بی‌رنگ و شفاف و با بوی ملایم و خوشبو می‌باشد. دمای ذوب این مایع 258 درجه کلوین و دمای جوش آن 478 درجه کلوین است و خاصیت اسیدی (pKa) آن برابر 15.4 است که جزو مواد با خاصیت اسیدی کم است.

این ماده هم به صورت صنعتی ساخته و هم به صورت طبیعی در میوه‌هایی همچون زردآلو می‌توان یافت. این ماده شیمیایی محلول در آب می‌باشد و حلال بسیار خوبی برای رنگ و مرکب است.

این ترکیب در آب خیلی محلول نیست. با این حال، مخلوط‌های قابل پخش با دی اتیل اتر و سایر الکل‌ها را تشکیل می‌دهد. بسیاری از گیاهان به طور طبیعی بنزیل الکل با فرمول شیمیایی C6H5CH2OH تولید می‌کنند.

بنزیل الکل بیشتر به صورت آزاد یا استر در روغن‌های ضروری مانند روغن یاسمن، روغن یلانگ یلانگ، روغن زیتون، روغن کنجد موجود است.

ساختار بنزیل الکل

این ترکیب از یک گروه هیدروکسیل متصل به یک گروه متیل تشکیل شده است، که به نوبه خود به یک حلقه معطر وصل شده است. ساختار یک مولکول C6H5CH2OH در زیر نشان داده شده است.

ساختار بنزیل الکل

الکترون های پی در حلقه بنزن به دلیل رزونانس جابجایی می شوند. در اصل ، ساختار یک مولکول بنزیل الکل ساختار یک مولکول تولوئن است که در آن یکی از اتم های هیدروژن توسط گروه هیدروکسیل جایگزین شده است.

تولید بنزیل الکل

استفاده از هیدروکسید سدیم در هیدرولیز بنزیل کلراید محصولاتی مانند بنزیل الکل و کلرید سدیم را تولید می کند. معادله شیمیایی برای این واکنش توسط:

NaOH + C6H5CH2Cl → NaCl + C6H5CH2OH

یک روش جایگزین برای تهیه این ترکیب شامل واکنش Grignard بین فرمالدئید (H-CHO) و برمید فنل منیزیم (Ph-Mg-Br) است.

مشخصات شیمیایی و فیزیکی

Benzyl AlcoholC6H5CH2OH
Molar Mass108.14 grams per mole
Density1.044 grams per cubic centimetre
Melting Point257.9 K (-15.2oC)
Boiling Point478.4 K (205.3oC)


در شرایط استاندارد، بنزیل الکل یک مایع بی‌رنگ و کمی معطر است.

حلالیت آن در آب به 3.5 گرم در 100 میلی‌لیتر در 20 درجه سانتیگراد و 4.29 گرم در 100 میلی‌لیتر در 25 درجه مطابقت دارد.

این ترکیب در چندین حلال آلی مانند بنزن، متانول، استون و اتر قابل حل است.

کاربرد بنزیل الکل دارویی

کاربرد بنزیل الکل

بنزیل الکل به دلیل خاصیت تشکیل استر با اسیدهای مختلف ماده‌ای مناسب برای استفاده‌های صنعتی است و مناسب برای حلالیت در رنگ‌هاست و یکی از محبوب‌ترین حلال‌ها برای رنگ‌های نیمه دائمی مو است!

در صنایع دارو سازی از محلول بنزیل الکل با غلظت 10٪ می تواند به عنوان بی‌حس‌کننده موضعی و همچنین به عنوان ماده ضد میکروبی مورد استفاده قرار گیرد. همین‌طور به عنوان نگه‌دارنده محلول در داروهای عروقی می‌توان بهره برد. 

از این ماده در صنایع مختلف به دلیل خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی در ساخت صابون‌ها، شامپوها و لوسیون‌های پوستی کاربرد دارد.

در محصولات آرایشی مخصوصاً رنگ‌مو، به عنوان حلال برای کف‌پوش‌های اپوکسی، حلال‌جوهر و رنگ، صنایع طعم‌دهندگی و ساخت سیگار و در صنعت شراب‌سازی مورد استفاده مستقیم قرار می‌گیرد. همچنین ماده تشکیل‌دهنده انواع مختلف استرهاست.

از فنیل کربونیل در صنایع آرایشی و بهداشتی و همچنین ساخت کرم‌ها به عنوان عامل تنظیم‌کننده pH کرم و همین‌طور ماده نگه‌دارنده طبیعی مورد استفاده است.

از محلول های 5٪ این ترکیب برای درمان شپش سر استفاده می‌شود.

نکات مهم

لوسیون بنزیل الکل برای درمان شپش سر (حشرات کوچک که خود را به پوست وصل می‌کنند) در بزرگسالان و کودکان 6 ماهه و بالاتر استفاده می‌شود. نباید در کودکانی کمتر از 6 ماه استفاده شود.

الکل بنزیل در کلاس داروهای موسوم به پدیکولیسیدها قرار دارد. با کشتن شپش‌ها کار می‌کند. لوسیون بنزیل الکل تخم‌های شپش را از بین نمی‌برد، بنابراین برای از بین بردن شپش‌هایی که از این تخم‌ها گرفته می‌شود باید بار دوم استفاده شود.

این دارو چگونه باید استفاده شود؟

الکل موضعی بنزیل به عنوان لوسیون برای اعمال پوست سر و مو به وجود می‌آید. معمولاً در دو یا سه درمان روی پوست سر و مو اعمال می شود. درمان دوم لوسیون الکل بنزیل الکل باید حدود یک هفته پس از اولین‌بار اعمال شود. بعضی اوقات ممکن است یک سومین درمان لوسیون الکل بنزیل الکل ضروری باشد.

دستورالعمل های موجود در برچسب تجویز خود را با دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید قسمت‌هایی را که نمی‌فهمید توضیح دهید. از لوسیون بنزیل الکل دقیقاً به همان صورت که استفاده می‌شود استفاده کنید. بیشتر یا کمتر از آن استفاده نکنید و یا بیشتر از حد تجویز پزشک از آن استفاده کنید.

پزشک شما بر اساس طول مو، مقدار مشخصی از لوسیون بنزیل الکل را تجویز می‌کند. حتما از لوسیون کافی برای پوشاندن تمام ناحیه پوست سر و موهای خود استفاده کنید.

از داروساز یا پزشک خود بخواهید نسخه‌ای از اطلاعات تولید کننده را برای بیمار در اختیار شما قرار دهد. این دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید.

لوسیون بنزین الکل فقط باید روی مو و پوست سر استفاده شود. از گرفتن لوسیون الکل بنزیل در چشم خودداری کنید.

اگر لوسیون بنزیل الکل در چشمان شما قرار گرفت، سریعاً آنها را با آب بشویید. اگر چشمان شما بعد از شستشو با آب هنوز تحریک شده است، با پزشک خود تماس بگیرید یا فوراً به کمک پزشکی بروید.

فروش بنزیل الکل

تیم بازرگانی پیشگامان شیمی واردکننده مستقیم انواع مواد شیمیایی و مواد اولیه کارخانه‌جات به صورت مستقیم از برندهای معتبر در سراسر جهان با بهترین کیفیت است!

با خرید از ما بهترین کیفیت و کم‌ترین قیمت را دریافت کنید و مشتری همیشگی ما باشید! بنزیل الکل در بسته‌بندی‌های (بشکه) 220 لیتری در دو گرید صنعتی و دارویی و خلوص 99% آماده فروش است.

قیمت خرید بنزیل الکل

خرید بنزیل الکل

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید بنزیل الکل و سایر ترکیبات مهم معطر (مانند اسید استیک)، در سایت ما ثبت نام کنید و برنامه تلفن همراه را در تلفن هوشمند خود بارگیری کنید.

شما مشتریان عزیز جهت خرید اسید اسکوربیک، خرید سدیم لوریل سولفات (SLS)، خرید بوتیل هیدروکسی تولوئن BHT، خرید گلیسیرین مونو استئارات GMS90، خرید ستیل الکل، خرید کافور، خرید آویسل MCC، خرید کافئین، خرید اسید استئاریک، خرید گوارگام، خرید پروپیلن کربنات (PC)، خرید صمغ عربی، خرید ادتا 2 سدیم با ما تماس بگیرید.

جهت خرید، مشاوره و یا استعلام قیمت با شماره تلفن‌های شرکت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید