استونیتریل

فروش استونیتریل

فروشنده:

تاریخ:

استونیتریل ترکیب شیمیایی با فرمول CH3CN است. این مایع بی‌رنگ ساده‌ترین نیتریل آلی است (هیدروژن سیانید نیتریل ساده‌تر است، اما آنیون سیانید به عنوان ترکیب آلی طبقه‌بندی نمی‌شود). این ماده عمدتاً به عنوان محصول جانبی سنتز آکریلونیتریل تولید می‌شود. این ماده به عنوان یک حلال غیرپروتیک قطبی در سنتز آلی و تصفیه بوتادین استفاده می‌شود. در آزمایشگاه از آن به عنوان یک حلال قابل امتزاج با آب و طیف وسیعی از حلال‌های آلی استفاده می­‌شود اما با حلال­‌های آلی اشباع قابل انحلال نمی­‌باشد.

اسامی مترادف این ماده:

  • متیل سیانید
  • سیانومتر اتیل نیتریل
  • اتاننیتریل
  • متانکاربونیتریل

می‌باشد.

استونیتریل طیف گسترده‌ای از ترکیبات یونی و غیر قطبی را حل می‌کند و به عنوان یک فاز متحرک در HPLC و LC-MS کاربرد دارد.

این ماده اولین‌بار در سال 1847 توسط شیمی‌دان فرانسوی ژان باپتیست دوماس تهیه شد. استونیتریل به عنوان یک حلال در تصفیه بوتادین در پالایشگاه‌ها استفاده می‌شود. به طور ویژه، استونیتریل در بالای ستون تقطیری پر از هیدروکربن‌ها از جمله بوتادین قرار می‌گیرد، و چون از طریق ستون فرو می‌رود، بوتادین را جذب می‌کند که از پایین برج به یک برج جداکننده دوم فرستاده می‌شود که در آنجا با استفاده از گرما در برج جداکننده بوتادی‌ان جدا می‌شود.

کاربرد استونیتریـل:

به دلیل ثابت دی‌الکتریک نسبتاً بالای آن و توانایی انحلال الکترولیت، به طور گسترده‌ای در ساخت باتری استفاده می‌شود. علاوه بر این به دلیل همین ویژگی‌های عنوان شده حلال مناسب در ولتامتری چرخه‌­ای می‌­باشد.

استونیتریل به عنوان حلال غالب مورد استفاده در تولید الیگونوکلئوتیدهای DNA از مونومرها نقش مهمی ایفا می‌کند. از نظر صنعتی، از آن به عنوان حلال در ساخت داروسازی و فیلم عکاسی استفاده می‌شود.

این ماده یک ترکیب دو کربنه که در سنتز بسیاری از مواد شیمیایی آلی مفید است، از جمله:

  • استامیدین هیدروکلراید
  • تیامین
  • اسید α-نفتالن استیک است.

واکنش آن با سیانوژن کلراید، مالونیتریل را فراهم می­‌سازد.

همچنین به عنوان لیگاند در بسیاری از کمپلکس‌­های فلز نیتریل است.

کمبود استونیتریل در سال 2008-2009:

از اکتبر 2008، میزان عرضه استونیتریل در سراسر جهان کم بود زیرا تولید چین برای برگزاری المپیک خاموش بود. علاوه بر این، یک کارخانه ایالات متحده هنگام طوفان ایکه آسیب دیده بود. به همین دلیل تولید آکریلونیتریل که در الیاف آکریلیک و رزین‌های آکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) استفاده می‌شود، کاهش یافته بود. استو نیتریل یک محصول فرعی در تولید آکریلونیتریل است و تولید آن نیز کاهش یافته در نتیجه باعث کمبود بیشتر استونیتریـل می‌شد. کمبود جهانی استونیتریل تا اوایل سال 2009 ادامه داشت.

سمیت استونیتریل:

متانکاربونیتریل در دوزهای کوچک سمیت متوسطی دارد. استونیتریل می‌توان به سیانید هیدروژن، که منبع اثرات سمی است، متابولیزه شود. به طور کلی اثرات سمی این ماده نسبت به سیانید هیدروژن کمتر است (به دلیل زمان لازم برای متابولیسم استونیتریل به سیانید (حدود 2 تا 12 ساعت)).

فروش استونیتریل:

شرکت پیشگامان شیمی این محصول از کشورهای آلمان و چین با نازل‌ترین قیمت وارد می‌کند. شما مشتریان عزیز می‌توانید جهت دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

سیدی

اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

محصولات مرتبط:

فهرست
Call Now Buttonتماس