آمینو اسید بنزوئیک

فروش آمینو اسید بنزوئیک

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

پارا آمینو اسید بنزوئیک چیست؟

ایزومر اسید آمینو بنزوئیک که با پتریدین و اسید گلوتامیک همراه با اسید فولیک تشکیل می‌شود.

اسید آمینو بنزوئیک یا اسید 4-آمینوبنزوئیک یا به سادگی پابا (PABA) یک ترکیب ارگانیک با فرمول مولکولی C7H7NO2 است.

پابا یک ماده بلوری است که کمی در آب حل می‌شود. این ماده شامل یک حلقه بنزن با یک گروه آمینو و یک اسید کربوکسیلیک است. پابا یک ماده مغذی ضروری برای برخی از باکتری‌ها است و گاهی اوقات ویتامین BX نامیده می‌شود.

با این حال، پابا برای انسان‌ها ضروری نیست و در فعالیت خود از دیگر ویتامین‌های B متفاوت است. پابا گاهی به عنوان مواد مغذی ضروری به عنوان فرضیه مطرح می‌شود که می‌تواند باکتری‌های روده تحریک کند.

PABA عمدتاً توسط دو مسیر آماده می‌شود: کاهش اسید 4-نیتربنزوئیک تخریب هوفمن از مونو آمید مشتق شده از اسید تترفاتالیک و منابع غذایی شامل PABA عبارت‌اند از:

  • کبد
  • مخمر آبجو (و آبجو بدون فیلتر)
  • ملاس
  • قارچ
  • دانه‌های کامل

کاربردهای پارا آمینو اسید بنزوئیک:

PABA عمدتاً در بخش زیست پزشکی کاربرد دارد. استفاده‌های دیگر شامل تبدیل آن به رنگ‌های مخصوص آزو و عوامل متقابل است. PABA همچنین به عنوان یک آفت‌کش‌ها قابل استفاده در زیست تخریب استفاده می‌شود، گرچه اکنون استفاده از آن به دلیل تکامل انواع جدید آفت‌کش‌ها محدود شده است.

در گذشته، PABA به طور گسترده‌ای در کرم‌های ضد آفتاب به عنوان یک فیلتر UV استفاده می‌شد. این یک جذب UVB است، به این معنی که می‌تواند طول موج‌های بین 290 و 320 نانومتر را جذب کند. در سال 1943 اختراع شد، PABA یکی از اولین مواد تشکیل‌دهنده فعال در کرم ضد آفتاب بود.

اولین مطالعات in vivo بر روی موش نشان داد که پابا آسیب UV را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، نشان داده شده است که برای محافظت در برابر تومورهای پوست در جوندگان. مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی در اوایل دهه 1980 پیشنهاد کرد که PABA خطر ابتلا به صدمه سلولی را افزایش می‌دهد.

بر اساس این مطالعات، و همچنین مشکلات با آلرژی و تغییر رنگ، پابا از نظر نفوذ به عنوان یک کرم ضد آفتاب سقوط کرد.

با این حال، مشتقات PABA غیر قابل حل در آب مانند Padimate O در حال حاضر در برخی از محصولات استفاده می‌شود.

خواص شیمیایی آمینو اسید بنزوئیک:

اسید 4-آمینوبنزوئیک (همچنین به عنوان اسید پارآمینوبنزوئیک یا PABA شناخته شده است زیرا شمار 4 کربن در حلقه بنزن نیز به عنوان جایگاه پارا شناخته می‌شود) یک ترکیب ارگانیک با فرمول H2NC6H4CO2H است.

پابا جامد سفید است، گرچه نمونه‌های تجاری می‌توانند خاکستری باشند. کمی محلول در آب است. این شامل یک حلقه بنزن است که با گروه آمینو و کربوکسیل جایگزین شده است. این ترکیب به طور طبیعی صورت می‌گیرد.

پابا را از کوریسمات به‌وسیله اثر ترکیب آنزیم‌های 4-amino-4-deoxychorismate synthase و 4-amino-4-deoxychorismat lyase تولید می‌کنند. گیاهان PABA را در کلروپلاست‌ها تولید می‌کنند و آن را به عنوان یک گلوکز استر (pABA-Glc) در بافت خود ذخیره می‌کنند. انسان‌ها از آنزیم‌ها برای تبدیل PABA به فولات استفاده نمی‌کنند، بنابراین فلاوات از منابع غذایی مانند سبزیجات برگ سبز نیاز دارند.

دیگر محصولات: تری سدیم فسفات

فروش آمینو اسید بنزوئیک:

آمینو اسید بنزوئیک در درام های ۲۵ کیلوگرمی گرید دارویی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول آمینو اسید بنزوئیک مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − دو =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید