آمونیوم استات

mault-500x500

فروشنده:

تاریخ:

آمونیوم استات ماده شیمیایی جامد بلوری سفید، دارای نقطه ذوب نسبتاً کم (114degreeC) برای نمک است. از این ماده در تجزیه شیمیایی، داروها، در حفظ مواد غذایی و سایر کاربردها استفاده می‌کنند. از لحاظ شیمیایی استات آمونیوم یک نمک آمونیوم است که با واکنش آمونیاک و اسید استیک به دست می‌آید. 

این ماده به عنوان یک تنظیم‌کننده اسیدی سازگار با مواد غذایی استفاده می‌شود. این ماده به عنوان یک تنظیم‌کننده‌ی اسیدیته و یک بافر است.

فرمول شیمیایی آمونیم استات NH4CH3CO2 یا CH3COONH4 است. فرمول مولکولی آن C2H7NO2 است و جرم مولکولی آن 77.08g mol-1 است. این ماده از استات یون COO-1 (از تفکیک اسید استیک در آب) و NH4 + یون آمونیوم (از محلول آمونیاک در آب) تشکیل شده است.

این ماده یک جامد سفید هوروسکوپی با بوی کمی است. نقطه‌ذوب آن 113 درجه سانتی‌گراد است. محلولیت این ماده در آب بسیار زیاد است و تراکم آن در این مایع 1،17 گرم بر میلی‌لیتر است.

همچنین این ماده یک اسید ضعیف (اسید استیک) و یک پایه ضعیف (آمونیاک) است. این نمک با اسید استیک برای تهیه محلول بافر برای تنظیم pH استفاده می‌شود. با این حال، استفاده از آن به عنوان عامل بافر بسیار گسترش نیافته است، زیرا می‌تواند در فشار کم، فرار باشد.

این ماده به عنوان ترکیب آزاد در طبیعت وجود ندارد، با این حال، یون‌های آمونیوم و استات در بسیاری از فرآیندهای بیوشیمیایی هستند.

همچنین این ماده می‌تواند به روش مشابه با سایر استات‌ها از طریق خنثی‌سازی اسید استیک سنتز شود. در صنایع شیمیایی، روش استفاده از اسید استیک یخ‌بندان است که با آمونیاک اشباع شده است:

2CH3COOH + (NH4) 2CO3 → 2CH3COONH4 + H2CO3

H2CO3 → CO2 + H2O

CH3COOH + NH3 → CH3COONH

فروش آمونیوم استات

کاربردهای آمـونیوم‌استات:

استات آمونیوم به عنوان یک ماده خام در سنتز آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها و داروهای ضد التهابی غیر استروئید مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، پیش‌ساز در سنتز استامید است؛ یک ترکیب شیمیایی برای تولید پلاستیک‌ها استفاده می‌شود:

CH3COONH4 → CH3C (O) NH2 + H2O

این فرمول نمک استات‌آمونیوم است که دارای خواص شیمیایی جالب است و به همین دلیل است که در صنعت داروسازی به عنوان مواد واسطه و مواد خام در فرآیندهای مختلف استفاده می‌شود.

استات آمونیوم برای اسیدی‌کردن پارچه‌ها و موهای رنگی استفاده می‌شود و در برخی از کشورها از به عنوان تنظیم‌کننده اسیدیته مواد غذایی (مانند سدیم‌لاکتات) استفاده می‌شود. این عامل بافر با اسید استیک است. علاوه بر این، استات‌آمونیوم، در واکنش‌هایی مانند تراکم‌های Knoevenagel، به عنوان کاتالیزور در شیمی آلی یافت شده است. این می‌تواند به عنوان کود و سنتز مواد منفجره استفاده شود.

همچنین این ماده به عنوان یک افزودنی غذایی به عنوان یک تنظیم‌کننده اسیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیگر محصولات: اسید چرب سویا

فروش آمـونیوم‌استات:

آمونیوم استات در کیسه‌های 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول آمونیوم استات مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

محصولات مرتبط:

فهرست
Call Now Buttonتماس