خرید روپینیرول هیدروکلراید

خرید روپینیرول هیدروکلراید

پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی روپینیرول هیدروکلراید را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند.

تاریخچه

روپینیرول، همچنین به عنوان ReQuip شناخته می‎‌شود، یک آگونیست دوپامین غیر ارگونین است که در بیماری پارکینسون و سندرم پای بی‌قرار استفاده می‌شود. روپینیرول هیدروکلراید در ابتدا در سال 1997 توسط FDA برای مدیریت بیماری پارکینسون تأیید شد. در سال 2005، این اولین داروی مورد تایید در ایالات متحده برای مدیریت سندرم پاهای بی‌قرار اولیه متوسط تا شدید بود.

در سال 2008، کپسول‌های آزادشده روپینیرول هیدروکلراید مورد تأیید قرار گرفتند، که اجازه می‌دهد دوزهای کمتری مصرف شود، بنابراین میزان انطباق را افزایش می‌دهد، و مشخصات و اثر بخشی جانبی مشابه با فرمولاسیون‌های قبلی روپینیرول  هیدروکلراید را ارائه می‌دهد.

خرید روپینیرول هیدروکلراید
خرید روپینیرول هیدروکلراید

کاربرد

این دارو به تنهایی یا همراه با سایر داروها برای درمان بیماری پارکینسون استفاده می‌شود. این می‌تواند توانایی شما در حرکت را بهبود بخشد و لرزش (لرزش)، سفتی، کندی حرکت و عدم ثبات را کاهش دهد. همچنین ممکن است تعداد قسمت های عدم توانایی حرکت (“سندرم خاموش”) را کاهش دهد.

همچنین برای درمان سندرم پای بی‌قرار (RLS) استفاده می‌شود. این ممکن است با کاهش میل به حرکت دادن پاها و کاهش احساسات ناراحت‌کننده / ناخوشایند در پاها، خواب شما را بهبود بخشد. این دارو با کمک به بازگرداندن تعادل یک ماده طبیعی خاص (دوپامین) در مغز کار می‌کند.

نحوه استفاده از روپینیرول هیدروکلراید

اگر این دارو را برای بیماری پارکینسون مصرف می‌کنید، این دارو را به صورت خوراکی با غذا یا بدون غذا مصرف کنید، معمولاً 3 بار در روز طبق دستور پزشک. مصرف این دارو همراه با غذا ممکن است حالت تهوع را کاهش دهد. برای کاهش خطر عوارض جانبی (به عنوان مثال خواب آلودگی، فشار خون پایین) هنگام شروع مصرف روپینیرول هیدروکلراید، پزشک به آرامی دوز شما را افزایش می‌دهد تا زمانی که به بهترین دوز دارو برسید.

اگر از این دارو برای RLS استفاده می‌کنید، این دارو را از طریق دهان، معمولاً یک بار در روز همراه یا بدون غذا، 1-3 ساعت قبل از خواب یا طبق دستور پزشک مصرف کنید.

به طور منظم از این دارو استفاده کنید تا بیشترین سود را از آن ببرید. برای کمک به یادآوری، هر روز در همان زمان (ساعت) از آن استفاده کنید. دارو را طبق نسخه مصرف کنید. دوز خود را بیشتر نکنید یا بیشتر از حد مجاز مصرف نکنید.

اگر مصرف این دارو را به مدت چند روز قطع کنید، ممکن است لازم باشد دوز خود را به آرامی به دوز قبلی خود افزایش دهید. با پزشک خود در مورد نحوه شروع مجدد دارو صحبت کنید.

خرید روپینیرول هیدروکلراید
خرید روپینیرول هیدروکلراید

بدون مشورت با پزشک مصرف این دارو را قطع نکنید. اگر ناگهان استفاده از این دارو را متوقف کنید، ممکن است علائم ترک (مانند تب، سفتی عضلات، گیجی) داشته باشید. برای کمک به جلوگیری از این علائم، پزشک ممکن است دوز شما را به آرامی کاهش دهد. در صورت استفاده طولانی مدت از روپینیرول هیدروکلراید یا در دوزهای بالا، احتمال بروز این علائم بیشتر است. در صورت قطع مصرف، فوراً به پزشک یا داروساز خود بگویید.

اگر از این دارو برای RLS استفاده می‌کنید، در صورت افزایش یا بدتر شدن علائم در صبح زود، یا اگر علائم را زودتر از عصر یا اواخر بعد از ظهر شروع کردید، به پزشک خود بگویید. ممکن است لازم باشد پزشک درمان شما را تغییر دهد.

دوز مصرفی بر اساس شرایط پزشکی و پاسخ به درمان است. ممکن است چند هفته طول بکشد تا این دارو اثر بگذارد. در صورت عدم بهبود علائم یا تشدید آن، پزشک خود را مطلع سازید.

اثرات جانبی

حالت تهوع، استفراغ، یبوست، گیجی، خواب آلودگی، ضعف، تعریق غیرمعمول، سردرد و خشکی دهان ممکن است رخ دهد. در صورت تداوم یا بدتر شدن این عوارض، بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

به یاد داشته باشید که پزشک این دارو را برای شما تجویز کرده است زیرا او قضاوت کرده است که سود شما بیش از خطر عوارض جانبی است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند عوارض جانبی جدی ندارند.

همچنین ممکن است دچار افت ناگهانی فشار خون شوید که می‌تواند باعث سرگیجه، حالت تهوع و غش شود. این احتمال بیشتر در هنگام شروع دارو یا افزایش دوز مصرفی یا برخاستن ناگهانی است. برای کاهش خطر، به آرامی از حالت نشسته یا خوابیده بلند شوید.

این دارو همچنین ممکن است فشار خون شما را افزایش دهد. فشار خون خود را مرتباً بررسی کنید و در صورت بالا بودن نتایج را به پزشک اطلاع دهید.

عوارض جانبی جدی مصرف روپینیرول هیدروکلراید

در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی جدی، از جمله: مشکل در حرکت یا راه رفتن، تغییرات ذهنی / خلقی (به عنوان مثال، گیجی، افسردگی، توهم، مشکلات حافظه، اختلال در خواب)، گرفتگی عضلات، کاهش توانایی جنسی، تورم مچ پا / پا، درد قفسه سینه، ضربان قلب غیرمعمول سریع / آهسته / نامنظم، تغییرات بینایی.

برخی از افرادی که روپینیرول هیدروکلراید مصرف می‌کنند در طول فعالیت های معمول روزمره خود (مانند مکالمه تلفنی، رانندگی) ناگهان به خواب رفته‌اند. در بعضی موارد، خواب بدون احساس خواب آلودگی از قبل رخ داده است. این اثر خواب ممکن است در هر زمان از درمان با روپینیرول رخ دهد حتی اگر مدت طولانی از این دارو استفاده کرده باشید. اگر در طول روز دچار افزایش خواب آلودگی شدید یا به خواب می‌روید، تا زمانی که این اثر را با پزشک خود در میان نگذارید، رانندگی نکنید و در سایر فعالیت های احتمالاً خطرناک شرکت نکنید. خطر ابتلا به این اثر خواب با استفاده از الکل یا سایر داروهایی که باعث خواب آلودگی شما می‌شود افزایش می‌یابد.

واکنش آلرژیک بسیار جدی به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: بثورات پوستی، خارش / تورم (به خصوص صورت / زبان / گلو)، سرگیجه شدید، مشکل تنفس، فوراً به کمک پزشکی بروید.

خرید روپینیرول هیدروکلراید
خرید روپینیرول هیدروکلراید

تداخلات دارویی

تداخلات دارویی ممکن است نحوه عملکرد داروهای شما را تغییر دهد یا خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این سند شامل همه تداخلات دارویی احتمالی نیست. لیستی از تمام کالاهایی که استفاده می‌کنید (شامل داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را نگه دارید و آن را با پزشک و داروساز خود به اشتراک بگذارید. بدون تأیید پزشک، دوز داروها را شروع، متوقف یا تغییر ندهید.

برخی از محصولاتی که ممکن است با این دارو تداخل داشته باشند عبارتند از: داروهای ضد روان پریشی (به عنوان مثال کلرپرومازین، هالوپریدول، تیوتیکسن)، متوکلوپرامید.

سایر داروها می‌توانند بر حذف روپینیرول هیدروکلراید از بدن شما تأثیر بگذارند، که ممکن است بر عملکرد روپینیرول هیدروکلراید تأثیر بگذارد. به عنوان مثال می‌توان به سایمتیدین، ​​فلووکسامین، مکسیلتین، امپرازول، ریفامپین و سایر موارد اشاره کرد.

اگر از محصولات دیگری که باعث خواب آلودگی می‌شوند مانند درد افیونی یا تسکین دهنده سرفه (مانند کدئین، هیدروکدون)، الکل، ماری جوانا (شاهدانه)، داروهای خواب یا اضطراب (مانند آلپرازولام، لورازپام، زولپیدم)، شل کننده های عضلانی (مانند کاریزوپرولول، سیکلوبنزپرین) یا آنتی هیستامین ها (مانند ستیریزین، دیفن هیدرامین)به پزشک یا داروساز خود بگویید.

برچسب روی تمام داروهای خود را بررسی کنید (مانند آلرژی یا محصولات سرفه و سرماخوردگی) زیرا ممکن است حاوی موادی باشند که باعث خواب آلودگی می‌شوند.

خرید روپینیرول هیدروکلراید
خرید روپینیرول هیدروکلراید

موارد احتیاط

قبل از مصرف روپینیرول هیدروکلراید، در صورت حساسیت یا اگر آلرژی دیگری دارید به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.

این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد، که می‌تواند باعث واکنش‌های آلرژیک یا سایر مشکلات شود.

قبل از استفاده از این دارو، سابقه پزشکی خود را به پزشک یا داروساز اطلاع دهید، خصوصاً: مشکلات قلبی (از جمله ضربان قلب نامنظم)، اختلالات روحی / خلقی (به عنوان مثال، گیجی، توهم، روان پریشی، اسکیزوفرنی)، مشکل در راه رفتن، مشکلات کلیوی، مشکلات کبدی، فشار خون بالا یا پایین، اختلال خواب (به عنوان مثال، آپنه خواب، نارکولپسی).

این دارو ممکن است شما را گیج یا خواب آلود کند. الکل یا ماری جوانا (شاهدانه) می‌تواند باعث سرگیجه یا خواب آلودگی شما شود.

نوشیدنی‌های الکلی را محدود کنید.

افراد مسن ممکن است نسبت به عوارض جانبی این دارو، به ویژه تغییرات ذهنی / خلقی (مانند توهم)، حالت تهوع و استفراغ حساسیت بیشتری نشان دهند.

سایر مطالب: راساژیلین تارتارات

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست