کینولین

فروش کینولین، قیمت کینولین

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

کینولین مایع بی‌رنگ با بوی عجیب و غریب با فرمول C9H7N و کمی متراکم‌تر از آب است. این ماده در نوشیدنی‌های الکلی یافت می‌شود که یک آلکالوئید از گونه‌های مختلف گیاهی از جمله گونه‌های مندا است. همچنین در کاکائو و چای سیاه وجود دارد. کینولین یکی از مواد تشکیل‌دهنده طعم‌دهنده و یک ترکیب ارگانیک آروماتیک هتروسیکلیک نیز به شمار می‌رود.
نمونه‌های سالم، در معرض نور، تبدیل به زرد و بعد قهوه‌ای می‌شوند. این ماده تنها در آب سرد کمی محلول است، اما به راحتی در آب گرم و اکثر حلال‌های آلی قابل حل است. کینولین به طور عمده برای ساخت اسید نیکوتینیک استفاده می‌شود که مانع از پلاگرایی در انسان و سایر مواد شیمیایی می‌شود. روش‌های متعددی برای تهیه آن شناخته شده‌اند و تولید کینولین مصنوعی بیش از پودر زغال‌سنگ است.

وقوع و انزوای کینولین:

کوینولین برای اولین‌بار در سال 1834 توسط شیمی‌دان آلمانی فریدلیب فردیناند Runge از تار ذغال سنگ استخراج شد؛[4] او او quinoline leukol (“یونانی سفید” به یونانی) نامید. [5] تار ذغال سنگ منبع اصلی کینولین تجاری است. [6] در سال 1842، شارلر فرانسوی چارلز گرهارد ترکیبی را با تقطیر کوئینین، استریکنین یا سینچونین با هیدروکسید پتاسیم به دست آورد؛ [4] او این ترکیب را Chinoilin یا Chinolein نامید. [7] ترکیبات Runge و Gephardt به نظر می رسد ایزومرهای مجزا باشند زیرا آن‌ها واکنش متفاوتی نشان دادند. با این حال، آگوست هافمن، شیمی‌دان آلمانی سرانجام تشخیص داد که اختلاف در رفتارها به دلیل وجود آلاینده‌ها است و این دو ترکیب در واقع یکسان هستند. [8]

مانند سایر ترکیبات هتروسیکلی ازت، مانند مشتقات پیریدین، ​​کینولین اغلب به عنوان یک آلاینده زیست‌محیطی در ارتباط با تأسیسات پردازش روغن شیل یا زغال‌سنگ گزارش می شود، همچنین در مکان‌های تصفیه چوب میراث یافت می‌شود. به دلیل حلالیت نسبتاً بالای آن در کوئینولین آب از پتانسیل قابل توجهی برای تحرک در محیط برخوردار است که ممکن است باعث آلودگی آب شود. کوینولین به راحتی توسط میکروارگانیسم‌های خاصی قابل تجزیه است، مانند گونه رودوکوکوس Strain Q1 که از لجن آسیاب خاک و کاغذ جدا شده است.[9]

کینولین‌ها در مقادیر کمی از روغن خام در بخش دیزل باکره وجود دارند. می توان با فرآیندی به نام هیدرودنیتریفیکاسیون از بین رفت.

انواع کاربرد کینولین:

این ماده و مشتقات آن به طور گسترده‌ای به عنوان قارچ‌کش‌ها، بیوسیدها، آنتی‌بیوتیک‌ها، آلکالوئیدها، رنگ‌ها، مواد شیمیایی لاستیک و مواد معطر استفاده می‌شود. برنامه‌های کاربردی صنعتی دیگر شامل استفاده از آن‌ها به عنوان مهارکننده‌های خوردگی، نگه‌دارنده‌ها و به عنوان حلال برای رزین‌ها و ترپن‌ها و کاتالیزورهای پیچیده فلزات‌گذار برای شیمیایی پلیمریزاسیون و لومینسانس یک‌نواخت هستند.

آن‌ها همچنین در تولید رنگ‌های محلول در روغن، رنگ‌های غذایی، داروها، شاخص‌های pH و سایر ترکیبات آلی استفاده می‌شود. کینولین یک کاتابولیت تریپتوفان است که ساختار بنیادی برخی از داروهای ضد فشار خون مانند وازودیلاتورهای محیطی پرازوسین و دوکسازوزین است.

این ماده دارای خواص ضد عفونی‌کننده، ضد تب و ضد پیری هستند و به عنوان ضد مالاریا و آماده‌سازی داروهای ضد مالاریا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سایر محصولات ما: مونو دی‌گلیسرید 

فروش کینولین:

کینولین در بسته‌بندی‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کینولین مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید