کازئینات سدیم

فروش کازئینات سدیم، قیمت کازئینات سدیم

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

خرید کازئینات سدیم

کازئینات سدیم، نمک سدیم کازئین (یک پروتئین شیر) یک ماده افزودنی غذایی چند منظوره است و به همراه کلسیم کازئینات، پروتئین لبنیاتی هستند که معمولاً به عنوان امولسیفایر، ضخیم‌کننده یا تثبیت‌کننده مواد غذایی استفاده می‌شوند. این ماده باعث بهبود خواص مواد غذایی در طی فرآوری و ذخیره‌سازی می‌شود، همچنین باعث تغذیه، طعم و بو می‌شود.

فروش کازئینات سدیم
فروش کازئینات سدیم

کازئینات سدیم چیست؟

کازئین سدیم یک پروتئین شیری چند منظوره و خالص است که با ترکیب کازئین استخراج شده با ترکیبات سدیم حاصل می‌شود. کازئین سدیم ذرات پودری شکل هستند که بی‌بو، بی‌مزه و از عطر و طعم کمی برخوردار است که به راحتی در آب حل می‌شود. این محلول خنثی است و با افزودن اسیدها بارندگی کازئین تولید می‌کند. کازئین نام خانوادگی پروتئین سفید رنگ است که حدود 80 درصد از پروتئین موجود در شیر پستان را شامل می‌شود. کازئین سدیم خود را با ظاهر سفید و زرد، طعم و مزه و محلول در آب مشخص می‌کند.

در مقایسه با دیگر کازئینات مانند کازئین کلسیم و اسید کازئین، سدیم کازئین دارای محتوای پروتئینی بالاتری دارد و بیشترین محلولیت در آب را داراست. به همین ترتیب، این ترکیب دارای بسیاری از برنامه‌های کاربردی در صنایع غذایی است، اعم از این‌که به عنوان امولسیفایر و ضخیم‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هدف اصلی آن به عنوان امولسیفایر است. امولسیون کازئین سدیم به طور عمده به کازئین کمک می‌کند. این امر به این دلیل است که کازئین پروتئین است، مولکول‌های آن دارای دو گروه آب دوست و آبگریزی هستند که برای دستیابی به امولسیون می‌توانند جذب آب و مواد چربی شوند.

طبق اداره غذا و داروی آمریکا (FDA)، کازئینات سدیم به عنوان یک ماده شناخته‌شده به طور اساسی (GRAS) تعیین شده است. با این حال، تعدادی از عوارض جانبی مرتبط با مصرف سدیم کازئین وجود دارد. سدیم کازئینت یک ماده بسیار کاربردی است که برای رسیدن به پراکندگی و حلالیت سریع در کاربردهای غذایی و دارویی طراحی شده است.

خواص کازئینات سدیم

تولید کازئینات سدیم

کازئین سدیم از پروتئین، چربی، کلسیم، سدیم، لاکتوز و غیره تشکیل شده است. همانند کلسیم کازئینات، با استفاده از پروتئین کازئین با یک ماده قلیایی تولید می‌شود، در اینجا هیدروکسید سدیم است. کازئین نامحلول از این طریق به فرم محلول تبدیل می‌شود.

بطور کلی کازئین از شیر کم چربی به دو روش تهیه می‌شود، توسط اسید یا انعقاد توسط رنت، یکی اسید کازئین و دیگری روش رنت کازئین است.

در زیر مراحل ساخت ساده به شرح زیر است:

1. کازئین اسید

شیر تازه، پس از فرآیند تصفیه و پاستوریزه شده، سپس اسید (اسید لاکتیک، اسید استیک، هیدروکلریک اسید یا اسید سولفوریک) را اضافه کرده و pH را به 4.6 تنظیم کنید تا میسل‌های کازئین از دست داده و جامد و رسوب کنند. سپس به دنبال خنثی‌سازی و خشک شدن انجام می‌شود.

2. رنت کازئین

از شیر بدون چربی تهیه شده، سپس رنتاز اضافه کرده تا یک رسوب منعقد شده تشکیل شود.

ویژگی‌های کازینات سدیم

ظاهر گرانول یا پودر زرد کم‌رنگ یا کم‌رنگ؛ عملاً بدون بو.
CAS number 9005-46-3
Chemical formula NA
Molecular weight NA
حلالیت محلول در آب

کازئینات سدیم به خودی خود یک پروتئین با وزن مولکولی بالا است که در محلول آبی ویسکوزیته خاصی دارد.

استفاده‌های ترکیبی با برخی از ضخیم‌کننده‌ها، مانند کاراگینان، گوارگام و CMC می‌تواند تا حد زیادی ضخامت و تعلیق آن را بهبود بخشد. اثر هم‌افزایی با کاراگینان بهترین است، علاوه بر افزایش ویسکوزیته، می‌تواند توانایی امولسیون‌کننده را نیز بهبود بخشد.

امولسیون آن می‌تواند در مدت زمان طولانی با دمای 120 درجه استریل شود بدون اینکه ثبات و عملکرد آن را از بین ببرد.

کازئینات سدیم چیست

خواص سدیم کازئینات

پروتئین، کازئینات سدیم با داشتن امولسیون، کف‌کنندگی، ضخیم شدن، هیدراتاسیون، ژل و سایر خواص آن به علاوه یک پروتئین است، در صنایع غذایی، آرایشی و دارویی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • صنعت غذا
به دلیل خاصیت محلول در آب، استفاده از آن از درجه مواد غذایی گسترده‌تر از کازئین است. کاربردهای رایج در بستنی، فرآورده‌های گوشتی، نان، محصولات غلات و غیره است.
بیایید عملکردها و کاربردهای پیشنهادی آن را در گروه‌های غذایی مشاهده کنیم.
 • سوسیس
این می‌تواند توزیع چربی را به طور مساوی انجام دهد، چسبندگی گوشت را تقویت کند. کاربرد مشترک: 0.2-0.5٪.
 • بستنی
بستنی حاوی مقداری از مواد جامد شیر و چربی نیست. میزان معمول مصرف سدیم کازئینات 0.2-0.3٪ است. به عنوان اضافه شده است. یک تثبیت‌کننده امولسیون‌کننده، که می‌تواند از کوچک شدن و تغییر شکل ناشی از کمبود مواد جامد شیر جلوگیری کند. محتوای لاکتوز را در فرمولاسیون کاهش دهید، از تبلور لاکتوز در حین انجماد و ذخیره محصول نهایی جلوگیری کنید.
خرید کازئینات سدیم
خرید کازئینات سدیم
 • نانوایی
این ترکیب با پروتئین گلوتن برای بهبود پایداری و احتباس گاز در شبکه گلوتن، تقویت خاصیت ارتجاعی و سختی خمیر ترکیب می شود. علاوه بر این، سدیم کازئینات همچنین می تواند با آمیلاز تداخل داشته باشد، از این طریق عمر مفید نان را نرم و افزایش می‌دهد.
 • قهوه
این ماده اصلی ترکیب قهوه جوش یا خامه لبنیات به دلیل سه ویژگی آن است:
 1. دارای پروتئین بالایی است.
 2. یک اثر امولسیون‌کننده قوی با چربی است و می‌تواند از تجمع چربی جلوگیری کند.
 3. افزایش ویسکوزیته و دهانشویه جفت قهوه، باعث می‌شود این محصول از طعم آن خوشمزه‌تر شود.
 • مکمل غذایی
به دلیل داشتن پروتئین زیاد، می‌توان آن را با محصولات غلات ترکیب کرد تا محصولات غلات با پروتئین بالا، غذاهای شیرخوار و غذاهای دیابتی تولید کند.
علاوه بر این، سدیم کازئینات همچنین می تواند به محصولات لبنی مانند مارگارین، شکلات، دسر و پنیر به عنوان یک امولسیون‌کننده و کف‌کننده اضافه شود تا ویسکوزیته فاز آبی، افزایش ویسکوزیته را افزایش دهد.
 • لوازم آرایشی
طبق “بانک اطلاعاتی کمیسیون اروپا برای اطلاعات در مورد مواد تشکیل‌دهنده محصولات آرایشی”، سدیم کازئینات به عنوان یک ماده ضد الکتریسیته مو، نرم‌کننده مو و تهویه پوست در محصولات آرایشی و بهداشتی عمل می‌کند.

کاربرد کازئینات سدیم:

ویژگی های کازئینات سدیم

کازئین سدیم دارای امولسیون و تثبیت‌کننده مطلوب و همچنین افزایش ویسکوزیته، چسبندگی، فوم و عملکردهای تثبیت‌کننده کف است. همچنین اغلب برای تقویت پروتئین استفاده می‌شود. از آنجایی که این یک نوع ماده امولسیون محلول در آب است، کاربرد گسترده‌ای دارد.

کازئین سدیم هیدرولیکی قوی دارد و بنابراین کاربرد وسیع‌تری نسبت به کازئین دارد. این ماده می‌تواند در:

 • گوشت
 • محصولات گوشتی آبزی
 • بستنی
 • بیسکویت
 • نان
 • رشته‌فرنگی
 • سایر محصولات دانه استفاده شود.

در سوسیس، می‌توان آن را برای تولید توزیع چربی یک‌نواخت و افزایش خواص گوشت استفاده کرد. استفاده از سدیم کازئین در بستنی به حباب محصولات پایدار کمک می‌کند و مانع تراکم و انقباض قند می‌شود. در نان آن برای دستیابی به پیشرفت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا کازئینات سدیم برای خوردن بی‌خطر است؟

بله، ایمنی آن به عنوان یک افزودنی غذایی مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، اتحادیه اروپا برای ایمنی مواد غذایی (EFSA)، کمیته مشترک FAO / WHO در مورد افزودنی‌های مواد غذایی (JECFA) و سایر مقامات است.

FDA

کازئینات سدیم معمولاً در صورت استفاده مطابق با روش تولید خوب (2) ایمن (GRAS) شناخته می‌شود و می‌تواند به عنوان ماده ضد عفونی‌کننده، امولسیفایر، ماده طعم‌دهنده، مکمل مواد مغذی، تثبیت‌کننده یا ضخیم‌کننده و برای سایر کارکردهای موجود در مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد.

JECFA

کلاس عملکرد: مواد افزودنی غذایی، امولسیفایر، تثبیت‌کننده.

خرید کازئینات سدیم دارویی

عوارض جانبی احتمالی چیست؟

معمول است که گاهی اوقات مصرف‌کنندگان این سؤال را دارند که آیا سدیم کازئینات برای سلامتی ما بد است و عوارض جانبی آن چیست. خطرات سلامتی تقریباً وجود ندارد، اما برخی از افراد ممکن است نسبت به لاکتوز غیرقابل تحمل باشند و در صورت حساسیت به شیر به عنوان یک پروتئین شیر ممکن است دچار مشکل شوند.

عدم تحمل لاکتوز

با آلرژی متفاوت است. FDA اظهار داشت که مواد غذایی حاوی سدیم کازئینات ممکن است سطح لاکتوز کمی داشته باشند و ممکن است علائم زیر را به شرح زیر ایجاد کنند:

 • گرفتگی معده
 • نفخ
 • حالت تهوع
 • اسهال

حساسیت به شیر

ممکن است باعث ایجاد حساسیت در افرادی شود که به شیر حساسیت دارند.

سؤالات متداول

 • آیا برای بارداری بی خطر است؟

بله، بی‌خطر است اما برای شرایط استفاده بهتر با پزشک خود مشورت کنید.

طبیعی است؟

خیر، از فرآیند تولیدی که در بالا به آن اشاره شد، می‌توانیم بدانیم که کازئین یک ماده طبیعی است اما سدیم کازئینات یک ماده افزودنی مصنوعی است.

 • آیا حلال است؟

بله، این امر به طور کلی حلال شناخته می‌شود زیرا طبق قانون اسلامی مجاز است و شرایط حلال را نیز برآورده می‌کند. و ما می‌توانیم برخی از تولیدکنندگان را با گواهی MUI حل کنیم.

 • آیا بدون گلوتن است؟

بله، این ماده بدون گلوتن مطابق با تعریف FDA در مورد گلوتن فاقد گلوتن است، که حاوی گندم، چاودار، جو یا کراس بذر این غلات نیست.

 • آیا وگان است؟

همانطور که از شیر ساخته شده وگان نیست. بنابراین گیاه‌خواران باید از این کار اجتناب کنند.

 • آیا پروتئین شیر است؟

بله

 • آیا آلرژن است؟

بله، همانطور که مشتق شیر است که یک ماده حساس غذایی است.

 • آیا حاوی لاکتوز است؟

بله، ممکن است حاوی مقادیر لاکتوز کمی باشد که افراد بسیار حساس از آن اجتناب کنند.

 • کازئینات سدیم در مقابل کازئین؟

کازئینات سدیم رایج‌ترین شکل کازئین است و به طور گسترده از کازئین استفاده می‌شود زیرا محلول در آب است در حالی که کازئین نیست.

در چه نوع بسته بندی مواد غذایی آن را پیدا کرده اید؟ بگذارید در نظرات بدانید.

خرید ستو استئاریل الکل 30/70

فروش کازئینات سدیم:

کازئینات سدیم در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. برای سفارش این محصول و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارمندان فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید.

شما مشتریان عزیز جهت خرید اسید اسکوربیک، خرید مونو سدیم گلوتامات، خرید TBHQ، خرید گلیسیرین مونو استئارات GMS90، خرید گوارگام، خرید سدیم ساخارین، خرید بنزوات سدیم، خرید صمغ عربی، خرید کافئین، خرید فولیک اسید (ویتامین B9)، خرید ایزومالت، خرید ایزوله سویا، خرید گلایسین با ما تماس بگیرید.

منابع

What is Sodium Caseinate  in Food, is it Vegan and common Uses

What Is Sodium Caseinate? By Ellen Douglas Updated January 27, 2020 Reviewed by Kirsten Nunez, M.S.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید