کارباپول

کارباپول یک پلیمر محلول در آب است که به عنوان ماده امولسیون کننده ، تثبیت کننده ، تعلیق ، ضخیم و ژل کننده در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

خرید کارباپول

کربومر یک پلیمر محلول در آب است که در بسیاری از صنایع به عنوان یک امولسیون‌کننده، تثبیت‌کننده، تعلیق‌کننده، ضخیم‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین به عنوان ماده ژل کننده در ژل ضدعفونی کننده دست و سایر محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این ماده در چندین درجه مختلف موجود است، که در ساخت مواد آرایشی و لوازم آرایشی و بهداشتی از جمله ژل، کرم و لوسیون، مواد شوینده و مواد خوشبو کننده هوا بسیار استفاده می‌شود.
اثر ژلینگ در دو مرحله فعال می‌شود، اولاً پراکندگی و هیدراتاسیون کارباپول و ثانیا “خنثی کردن” محلول با افزودن مواد شیمیایی که باعث افزایش pH می‌شود. عوامل خنثی‌کننده شامل تری اتانول آمین (TEA) ، هیدروکسید سدیم و هیدروکسید پتاسیم است.
کربومر کلاس مهمی از مواد است که هر فرم‌دهنده باید با آن آشنا شود. اینها پلیمرهای با اتصال مولکولی بالا از اسید اکریلیک با وزن مولکولی حداکثر 3 تا 4 میلیارد دالتون هستند. 
در ادامه به بررسی این محصول ارزشمند می‌پردازیم:
کربومر 940

کارباپول چیست؟

کارباپول یک پودر سفید با پلیمرهای اسید پلی‌آکریلیک می‌باشد. این یک اصلاح‌کننده رئولوژی بسیار کارآمد است که قادر به ایجاد ویسکوزیته بالا بوده و ژل‌های شفاف یا ژل‌های هیدروالکلی و کرم را تشکیل می‌دهد. کوتاه بودن خاصیت غیر قطره‌ای آن برای کاربردهایی مانند ژل‌های شفاف، ژل‌های هیدروکلریک و کرم‌ها ایده‌آل است.

ویژگی‌ها و مزایا سازگار با سایر مواد مورد استفاده در ژل‌های یک ظاهر طراحی‌شده سازنده و پایدارکننده ویسکوزیته بالا وضوح و توانایی تعلیق بالایی را در ژل‌های مو ایجاد می‌کند.

“Carbomer” یکی از نام‌های عمومی است که می‌تواند برای توصیف پلیمرهای کارباپول (Carbopol) استفاده شود. کارباپول را می‌توان به عنوان یک پلیمر با وزن مولکولی بالا از اسید اکریلیک که به طور هم پیوسته با آلیل اترهای پلی‌الکلی تعریف شده است، تعریف کرد.

یک پلیمر پلی‌وینیل‌کربوکسی است که به عنوان تقویت‌کننده ویسکوزیته، ژل‌کننده یا عامل تعلیق مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده با اترهای پنتا اریتریتول متصل است و در درجه اول در سیستم‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که وضوح درخشان یا پاسخ ویسکوزیته‌ای تند به آن نیاز دارند.

کارباپول به طور کلی به عنوان یک پودر بسیار سبک و چگالی کم تهیه می‌شود. هنگام اضافه شدن به آب، شناور می‌شود و نیاز به آشفتگی شدید دارد. این می‌تواند باعث ایجاد گرد و غبار شود. هنگامی که به آب اضافه می‌شود، کارباپول تمایل به تشکیل آگلومره‌هایی دارد که به راحتی پراکنده نمی‌شوند.

برخی از پودرها دارای خاصیت جریان ضعیفی هستند و علاوه بر این پودر کنترل‌شده دشوار است. در حالی که برخی از درجه‌ها تا زمان خنثی‌شدن افزایش قابل توجهی در ویسکوزیته نشان نمی‌دهند، برخی دیگر بلافاصله ضخیم می‌شوند و افزودن پودر به طور فزاینده دشوار می‌شود. 

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی کارباپول:

 • پودر سفید
 • محلول در آب مقدار pH: 2.7 – 3.3 (محلول 0.5٪ در دمای 25 درجه سانتی‌گراد، 77 درجه فارنهایت).
 • ویسکوزیته: 45000-70،000 سی‌سی (محلول 0.5٪). CAS # 9003-01-4 ،9007-16-3 ،9007-17-4 ،9062-04-8 ،76050-42-5.

کاربرد کربومر

خواص:

 • ضخیم‌کننده ژل
 • حساس به ph برای فرموله‌کردن ژل‌های درخشان و شفاف
 • تثبیت امولسیون

استفاده: میزان استفاده معمولی بسته به نوع فرآورده ویسکوزیته مورد نظر سطح 1/0 تا 5/0٪ است. کربومر باید کاملاً مخلوط و آب‌رسان باشد. افزایش pH به > 6. 0، به ساختار ژل می‌دهد. خنثی‌سازی را می‌توان با پایه‌های معدنی مانند NaOH یا KOH یا تری اتانول آمین (TEA) انجام داد.

کاربردهای کلی: کرم ژل، ژل مو و سایر ژل‌ها، لوسیون‌ها، کرم‌ها.

از پلیمرهای کارباپول با غلظت‌های 50٪ در مواد آرایشی و امولسیون‌کننده استفاده می‌شود. مطالعات حاد روی حیوانات نشان داد که Carbomers-910 ،-934 ،-934P ،-940 و -941 سمیت کم در هنگام مصرف دارند.

نام پلیمرویسکوزیتهخواص
کارباپول 9103,000 – 7,000– در غلظت های کم موثر است.

– فرمول گرانروی کم را ارائه می دهد.

کارباپول 93430,500 – 39,400– در فرمولاسیون های ضخیم مانند امولسیون ، تعلیق ، فرمولاسیون های پایدار و موضعی موثر است.
– ژل های شفاف را با آب تشکیل می دهد.
کارباپول 934p29,400 – 39,400خواص مشابه 934 اما برای فرمولاسیون دارویی در نظر گرفته شده است.
کارباپول94040,000 – 60,000
– در فرمول های ضخیم موثر است.
– وضوح بسیار خوبی در ژلهای موضعی آب یا هیدروالکلی.
– ژل های شفاف را با سیستم های هیدروالکلی تشکیل می دهد.
کارباپول9414,000 – 11,000– ژلهای ویسکوزیته کم تولید می کند.
– وضوح بسیار خوب.

عکس کارباپول

کاربردهای کارباپول:

کارباپول یک پلیمر محلول در آب است که به عنوان ماده امولسیون‌کننده، تثبیت‌کننده، تعلیق‌کننده، ضخیم و ژل‌کننده در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. کارباپول در چندین درجه مختلف موجود است، که به طور گسترده‌ای در ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی، از جمله ژل‌ها، کرم‌ها و لوسیون‌ها، مواد شوینده و تازه‌کننده‌های هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اثر ژلینگ در دو مرحله فعال می‌شود، اولاً پراکندگی و هیدراتاسیون کربوپول و ثانویه “خنثی‌کردن” محلول با افزودن مواد شیمیایی که باعث افزایش pH می‌شود. عوامل خنثی‌کننده شامل تری‌اتانول‌آمین (TEA)، هیدروکسید سدیم و هیدروکسید پتاسیم است.

کربومر 940 (Carbopol940 Polymer INCI Name: Carbopoler carbopol-modelc Carbopol® 940) یک پلیمر پلی‌آکریلات کاملاً متصل است. این یک اصلاح‌کننده رئولوژی بسیار کارآمد است که قادر به ایجاد ویسکوزیته بالا است و ژل‌ها و کرم‌های آب گازدار یا هیدروالکلی را تشکیل می‌دهد. خاصیت جریان کوتاه پلیمر Carbopol 940 (غیر قطره‌ای) برای کاربردهایی مانند ژل‌های شفاف، ژل‌های هیدروالکلی، کرم‌ها ایده‌آل است.

ویژگی‌ها و مزایای Carbopol 940 Polymer:

 • خواص جریان کوتاه
 • ویسکوزیته بالا
 • قابلیت تعلیق بالا
 • وضوح بالا

برنامه‌های کاربردی توصیه‌شده:

 • ژل‌های یک ظاهر
 • طراحی مو
 • ژل‌های هیدروالکلی
 • ژل‌های مرطوب‌کننده
 • ژل‌های حمام دست‌ها، بدن و صورت
 • کرم‌ها

اثرات جانبی کارباپول

طبق گزارش کارگروه محیط زیست، این یک ماده بسیار بی‌خطر محسوب می‌شوند. این ماده به عنوان یک ماده در ارتباط با ایجاد سرطان در “دولت، صنعت، یا مطالعات دانشگاهی یا ارزیابی های دانشگاهی” شناخته نمی شود، و همچنین با سمیت رشدی یا تولید مثلی در ارتباط نیست. علاوه بر این، به نظر نمی‌رسد که کربومر سیستم ایمنی بدن را به خطر بیاندازند یا باعث واکنش‌های آلرژیک شوند.

دکتر ویاسیوویچ اضافه می‌کند: “در بررسی مطالعات حاد دهان و دندان، آنها مشخص کردند که کارباپول ها از نظر پتانسیل کمبود نوری، حساسیت به تماس با عکس، تحریک پوست و حساسیت‌زدایی در غلظت های 100٪ وجود دارند.”

بنابراین، اگر از محصولی استفاده می‌کنید که حاوی کارباپول باشد و یک واکنش منفی یا آلرژیک داشته باشید، فرض می‌کنید که یک ماده مختلف مقصر است.

فروش کربومر

دیگر محصولات: کره شی‌باتر

فروش کارباپول:

کارباپول به صورت کیسه‌های 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، کارباپول و سایر مواد مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

یک پاسخ به “کارباپول”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید