ژلاتین

فروش ژلاتین، قیمت ژلاتین، کاربرد ژلاتین

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

خرید ژلاتین

پیشگامان شیمی پودر ژلاتین حلال خوراکی را با بلوم‌های مختلف و با کیفیت عالی وارد می‌کند. جهت خرید این ماده و دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

معرفی ژلاتین

ژلاتین پروتئین خالص و ماده غذایی طبیعی است. این ماده از پوسته‌های خوک و گاو یا از استخوان‌های حیوانات ساخته شده است که همه آن‌ها توسط مقامات دام‌پزشکی مورد تأیید قرار گرفته است. آن‌ها حاوی پروتئین کلاژن هستند که ما برای تولید ژلاتیـن استفاده می‌کنیم. این پروتئین شامل 84 تا 90 درصد پروتئین و 2 درصد نمک معدنی است که بقیه آن‌ها آب است.

کلاژن مهم‌ترین اسکلروپروتئین در بدن انسان و حیوان است. واحد اصلی شامل یک زنجیره پروتئین حدود 1050 اسید آمینه است. این‌ها در گروه‌های سه در، های هلیکس سه‌گانه تشکیل می‌شوند. پیوند متقابل میان بسیاری از این حلقه‌های سه‌گانه، فیبرهای کلاژن را ایجاد می‌کنند که دارای، شبکه سه‌بعدی هستند. و این، هایی است که بافت هم‌بند در پوست و استخوان ایجاد می‌شود.

ژلاتیـن حاوی مواد نگه‌دارنده یا افزودنی‌های دیگر نیست و بدون ترکیبات چربی، کلسترول و اسید اوریک است.

این ترکیب به عنوان یک ماده غذایی اساس دسرهای ژله‌های است. در نگهداری میوه و گوشت و تهیه شیرخشک، مرینک، تافی و فوندانت استفاده می‌شود. همچنین برای شفاف سازی آبجو و شراب استفاده می‌شود. کاربردهای صنعتی آن شامل کپسول‌های دارویی، پوشش‌های صفحه عکاسی و مواد برنزه شدن است.

مواد خام برای تولید 

استخوان، پوست و بافت حیوانات از کشتارگاه‌ها بدست می‌آید. کارخانه‌های فرآوری ژلاتین معمولاً در همین نزدیکی قرار دارند تا این محصولات جانبی حیوانی بتوانند به سرعت پردازش شوند.

از اسیدها و مواد قلیایی مانند آهک سوزاننده یا کربنات سدیم برای استخراج مواد معدنی و باکتری از قسمت‌های حیوانی استفاده می‌شود. یا در کارخانه فرآوری مواد غذایی تولید می‌شوند و یا از فروشندگان خارجی خریداری می‌شوند.

شیرین کننده‌ها، طعم دهنده ها و رنگ‌دهنده‌ها در تهیه ژلاتین غذایی اضافه می‌شوند. این‌ها می‌توانند به صورت مایع یا پودر باشند.

فرآیند ساخت 

 • بازرسی و برش

هنگامی که قطعات حیوانی به کارخانه فرآوری مواد غذایی می‌رسند، از نظر کیفیت مورد بازرسی قرار می‌گیرند. قطعات پوسیده دور انداخته می‌شوند. سپس، استخوان‌ها، بافت‌ها و پوست در دستگاه‌های خردکن بارگیری می‌شوند که قطعات را به قطعات کوچک با قطر (12.7 سانتی‌متر) برش می‌دهند.

 • چربی زدایی و تفت دادن

قسمت‌های حیوانی از زیر اسپری‌های آب فشار عبور داده می‌شوند تا قطعات را بشویند. سپس با خیساندن در آب داغ چربی زدایی می‌شوند تا محتوای چربی به حدود 2٪ کاهش یابد. یک تسمه نقاله استخوان‌ها و پوست‌های چربی‌زده شده را به خشک کن صنعتی منتقل می‌کند و در آنجا تقریباً برای 30 دقیقه در دمای 200 درجه فارنهایت (100 درجه سانتیگراد) بو داده می‌شوند.

 • درمان اسید و آکالین

قسمت‌های حیوانی تقریباً به مدت پنج روز در گلدان‌های آهک یا نوع دیگری از اسید یا آکالی خیس می شوند. این فرآیند بیشتر مواد معدنی و باکتری ها را از بین می برد و ترشح کلاژن را تسهیل می کند. شستشوی اسیدی معمولاً یک اسید کلریدریک 4٪ با PH کمتر از 1.5 است. شستشوی قلیایی یک کربنات پتاسیم یا سدیم با pH بالاتر از 7 است.

 • غلیان

تکه‌های استخوان، بافت و پوست درون دستگاه‌های بزرگ استخراج کننده آلومینیوم قرار گرفته و در آب مقطر جوشانده می‌شوند. لوله ای که از دستگاه استخراج خارج می‌شود به کارگران اجازه می‌دهد مایعاتی را که اکنون حاوی ژلاتین است خارج کنند. مایع با حرارت دادن با فلش تا حدود 375 درجه فارنهایت (140 درجه سانتیگراد) به مدت تقریبی چهار ثانیه استریل می‌شود.

 • تبخیر و سنگ‌زنی

از دستگاه استخراج، مایعات از طریق فیلترها عبور داده می‌شود تا بیت‌های جدا شود. ساختار شیمیایی ژلاتین همان چیزی است که ژلاتین را در آب محلول می‌کند. ژل‌ها و فیلم‌های قابل هضم را تشکیل می‌دهند که محکم، انعطاف پذیر و شفاف هستند. و یک عمل اتصال مثبت ایجاد می‌کند که در پردازش مواد غذایی، داروسازی، عکاسی و تولید کاغذ مفید است.

استخوان، بافت یا پوست که هنوز متصل هستند. از فیلترهای مایع به داخل اواپراتورها منتقل می‌شود، ماشین‌هایی که مایع را از ژلاتین جامد جدا می‌کنند. مایع به بیرون لوله منتقل شده و دور ریخته می‌شود. ژلاتین از طریق دستگاه‌هایی که آن را به ورق فشار می‌دهند منتقل می‌شود. ورق‌های حاصل، بسته به کاربرد نهایی آن از طریق آسیاب عبور داده می‌شوند و آنها را به یک پودر ریز تبدیل می‌کند.

 • طعم‌دهنده و رنگ‌آمیزی

در صورت استفاده از آن در صنایع غذایی، ممکن است در این مرحله مواد شیرین کننده، طعم دهنده و رنگ‌دهنده اضافه شود. مقادیر از پیش تعیین شده این افزودنی‌ها کاملاً در ژلاتین پودر شده مخلوط می‌شود.

 • بسته‌بندی

فرآیند بسته‌بندی به صورت خودکار انجام می‌شود و مقادیر از پیش تعیین شده، در قیف‌های ریخته می‌شود که از طریق آن ژلاتین به درون کیسه‌های ساخته شده از پلی پروپیلن یا کاغذ چند لایه پایین می‌رود. سپس کیسه ها را بسته بندی می‌کنند.

 • کنترل کیفیت

تولیدکنندگان ژلاتین باید به الزامات سختگیرانه پردازش مواد غذایی ملی و بین المللی پایبند باشند. این آیین نامه‌ها شامل پاکیزگی کارخانه، تجهیزات و کارکنان هستند. و رعایت درصد مجاز مواد افزودنی، طعم دهنده‌ها و رنگ دهنده‌ها است.

فناوری‌های خودکار و رایانه‌ای به پردازنده‌ها اجازه می‌دهد تا مقدار مواد تشکیل‌دهنده، زمان و دما، اسیدیته و قلیایی بودن و میزان جریان را از پیش تعیین و کنترل کنند. دریچه‌ها در امتداد خطوط لوله نصب می‌شوند تا نمونه برداری مداوم از محصول امکان‌پذیر شود.

ژلاتین با مقادیر مختلف از نمونه که قدرت یا استحکام ژل را اندازه‌گیری می‌کنند، پردازش می‌شود. مقاومت مورد نظر مربوط به نحوه استفاده از ژلاتین است. مقدار مواد تشکیل دهنده در تمام مراحل تولید از نظر فنی اندازه‌گیری و کنترل می‌شود.

کاربرد های مختلف ژلاتین

شایع‌ترین استفاده از ژلاتین، ژلاتیـن خوراکی است و به دنبال آن ژلاتین‌های دارویی، عکاسی و فنی است. این ژلاتیـن به طوری منحصر به فرد است که از خواص این محصول می‌توان:

 • توانایی ژل
 • ضخیم‌شدن
 • تثبیت‌شدن
 • فوم یا آب‌بندی

را نام برد. علاوه بر این، ژلاتین باعث آلرژی شناخته شده‌ای نمی‌شود، 100 درصد طبیعی است و کلسترول، پورین و چربی آزاد است. یکی دیگر از دلایل داشتن یک عنصر مناسب برای تمیز کردن برچسب می‌باشد.

انواع ژلاتین خوراکی

 1. ژلاتین برگ

یکی از انواع ژلاتین، ژلاتیـن برگ است. این ماده در:

 • خانوار
 • آشپزی
 • نانوایی‌ها
 • مغازه‌های شیرینی فروشی و قصابی
 • غذا
 • دیگر برنامه‌های غیر صنعتی

استفاده می‌شود.

ژلاتیـن به مربع بریده می‌شود و یک الگوی نوری است که حاصل فرآیند تولید است. در نگاه اول، این و کشش ورق‌ها، ژلاتین برگ بیشتر شبیه آثار هنری است. مزیت بزرگی از ژلاتین برگ این است که به راحتی می‌توان به دستورالعمل به بخشی تقسیم کرد و بنابراین در طی پخت و پز آسان است.

 1. ژلاتین درمانی

ژلاتیـن فوری را می‌توان به طور مستقیم تحت شرایط سرد و به ویژه برای محصولات نهایی که درجه حرارت حساس هستند و نباید گرم شوند، توسعه داده است. اغلب برای تثبیت غذاها مانند کیک، دسر و دیگر ظروف شیرین و سرد استفاده می‌شود.

طیف وسیعی از ژلاتیـن می‌تواند بسته به نوع کاربرد یا نیازهای مشتری، تولید شود. انواع مختلفی از آن وجود دارد که بر اساس چندین عامل متفاوت است. یکی از مهم‌ترین ارزش بلوم این است که توانایی ژلاتیــن برای ژلاتیـن کردن را مشخص می‌کند. اکثریت قریب به اتفاق ژلاتین به صورت یک پودر سفید، بی‌بو و بی‌مزه تولید می‌شود.

خطرات مصرف ژلاتین

اثرات جانبی. مکمل های ژلاتین می‌توانند عوارض جانبی مانند:

 • ناراحتی معده
 • آروغ زدن
 • نفخ شکم

برخی از افراد واکنش‌های آلرژیک به آن دارند.

توسط FDA بی خطر تلقی می‌شود. ما نمی دانیم مصرف دوزهای بالای مکمل های ژلاتین چقدر ایمن است.

برخی از متخصصان نگران هستند که ژلاتین خطر آلوده شدن به برخی بیماری‌های حیوانی را دارد. تاکنون هیچ موردی از ابتلای افراد به این روش گزارش نشده است.

فروش ژلاتین:

این ماده در بسته‌بندی‌های ۲۵ کیلویی آماده تحویل شما مشتریان عزیز می‌باشد. برای سفارش این محصول و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارمندان فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید.

شما مشتریان عزیز جهت خرید ویتامین E، خرید بنزوئیک اسید، خرید روغن های گیاهی، خرید لسیتین سویا، خرید بتاکاروتن، خرید نیتریت سدیم، خرید ویتامین A می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سایر محصولات ما: پرسولفات آمونیوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید