پاراستامول

استامینوفن نام دیگر پاراستامول هست

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

پاراستامول به گروهی از داروهای معروف به ضد درد یا مسکن‌ها تعلق دارد. برای تسکین درد خفیف تا متوسط ​​استفاده می‌شود. همچنین برای پایین آوردن درجه حرارت بالا (تب) مانند هنگام سرماخوردگی یا بعد از واکسیناسیون کودکان مفید است.

نام دیگر این ماده استامینوفن است.

پاراستامـول یک ضد درد رایج است و برای خرید از بسیاری از فروشگاه‌های خرده‌فروشی به صورت قرص / کپسول و به عنوان داروی مایع در دسترس است. بسیاری از مارک‌های ضد درد ترکیبی “بدون نسخه” حاوی پاراستامول هستند، مانند بسیاری از داروهای ضد سرماخوردگی و آنفولانزا.

پاراستامول یک ضد درد و ضد تب خفیف است و برای درمان بیشترین شرایط دردناک و تب‌دار توصیه می‌شود، به عنوان مثال سردرد شامل میگرن، درد دندان، نورالژی، سرماخوردگی و آنفلوانزا، گلو درد، کمردرد، درد روماتیسمی و سوء هاضمه.

تست‌هااستانداردهانتایج
ظاهرسفید یا تقریباً سفید، پودر کریستالیسفید، پودر کریستالی.
شناساییA: جذب IRمطابقت داردمطابقت دارد
B: جذب UVمطابقت داردمطابقت دارد
C: TLCمطابقت داردمطابقت دارد
نقطه ذوب168 ~ 172 درجه سانتی‌گراد169.0 ~ 170.9C
اببیش از 0.5٪0.08٪
ماده مربوطهناخالصی (chloroacetanilide) نه بیشتر از 10 ppm2ppm
ناشناخته K (4-آمینوفنول) بیش از 50 ppm15 ppm
ناخالصی F (4-نیتروفنول) بیش از 0.05٪تشخیص داده نشد
هر ناخالصی دیگر بیش از 0.05٪0.01٪
مجموع ناخالصی‌های دیگر بیش از 0.1٪0.02٪
پس‌مانده‌های احتراقبیش از 0.1٪0.05٪
کلریدنه بیشتر از 0.014٪کمتر از 0.014٪
سولفاتنه بیشتر از 0.02٪کمتر از 0.02٪
سولفیدبستگی داردبستگی دارد
فلزات سنگینبیش از 0.001٪کمتر از 0.001٪
رایگان p- آمینوفنولبیش از 0.005٪کمتر از 0.005٪
محدودیت P-chloroacetanilideبیش از 0.001٪کمتر از 0.001٪

تاریخچه مصرف پاراستامول:

پاراستامول (استامینوفن) یکی از پرمصرف‌ترین داروها است، با تجربیات فراوان که به وضوح آن را به عنوان داروی ضد تب و ضد درد استاندارد برای حالت‌های خفیف تا متوسط ​​معرفی می‌کند. پاراستامول که برای اولین‌بار در سال 1893 توسط کلینیکی توسط فون مریینگ مورد استفاده قرار گرفت، تا سال 1950 در ایالات متحده و 1956 در استرالیا از نظر تجاری ظاهر نمی‌شد. در دهه 1960 و 1970، نگرانی روزافزونی در مورد سمیت مسکن‌های ضد نسخه وجود نداشت، اما در استفاده عادی پاراستامول دارای مشخصات ایمنی مداوم بود. سوابق ایمنی نمونه آن توسط کشف در سال 1966 معلوم شد كه مصرف بیش از حد دوز ممكن است در اثر آسیب‌های شدید و گاه كشنده كبدی پیچیده باشد. خوشبختانه، درمان زودرس با N-استیل سیستئین از سمیت کبد جلوگیری می‌کند. نقطه عطف در انتخاب داروهای ضد درد کودکان در دهه 1980 به وجود آمد که آسپرین به سندرم ریه مرتبط شد.

پاراستامول به عنوان دارو:

پاراستامول به عنوان داروی اصلی ضد درد و ضد تب برای کودکان با کاهش بعدی در بروز سندرم رین شد. در حال حاضر، پاراستامول یک انتخاب درجه اول برای کنترل درد و ضد تب در انواع مختلف بیماران، از جمله کودکان، زنان باردار، سالمندان، مبتلایان به آرتروز، سردردهای ساده و کسانی است که دارای شرایط اسکلتی عضلانی غیر التهابی هستند. با استفاده صحیح، پاراستامول به ندرت باعث بروز عوارض جانبی می‌شود و گزارش‌های مربوط به عوارض جانبی جدی نادر است.

تحمل گسترده‌ای دارد و از اهمیت ویژه‌ای در درمان بیمارانی که داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی آن را منع مصرف دارد مانند آسم‌های حساس به آسپیرین و افرادی که در معرض عوارض گوارشی هستند استفاده می‌کند. به طور خلاصه، اگرچه بیش از یک قرن از اولین استفاده بالینی پاراستامـول می‌گذرد، اما همچنان یک روش درمانی اول در بزرگ‌سالان و کودکان مبتلا به تب و درد است. علاوه بر این، تحقیقات فعلی نشان می‌دهد که پاراستامول ممکن است در سال‌های بعد از ابزار بالینی بسیار وسیع‌تری برخوردار باشد.

پاراستامول یا استامینوفن

کاربردهای پاراستامول:

پاراستامول یک ماده‌ی دارویی است که برای درمان تعدادی از بیماری‌ها استفاده می‌شود: درد خفیف تب درد شدید (همراه با کدئین) سرماخوردگی و آنفولانزا (هنگامی که با آنتی‌هیستامین‌ها و مواد ضد احتقان ترکیب می‌شوند).

این ماده دارویی است که برای درمان درد و تب استفاده می‌شود. معمولاً برای تسکین درد خفیف تا متوسط ​​استفاده می‌شود.  شواهد متفاوتی برای استفاده از آن برای رفع تب در کودکان وجود دارد. این دارو اغلب به همراه سایر داروها، مانند بسیاری از داروهای سرماخوردگی فروخته می‌شود. پاراستامول در ترکیب با داروهای ضد درد مخدر برای درد شدید، مانند درد سرطانی و درد بعد از عمل نیز کاربرد دارد. معمولاً از طریق دهان یا دندان استفاده می‌شود، اما با تزریق داخل ورید نیز در دسترس است. اثرات بین دو تا چهار ساعت به طول می‌انجامد. پاراستامـول به طور کلی در دوزهای توصیه‌شده بی‌خطر است.

بیشتر افراد می‌توانند پاراستامول را بدون هیچ مشکلی مصرف کنند.

سایر مطالب: رنگ‌های طبیعی غذایی

فروش پاراستامول:

پاراستامول به صورت درام‌های 25 کیلوگرمی در انبار تهران و اصفهان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول پاراستامول مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید