هیدروکینون

images (7)

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

هیدروکینون یک مهار کننده سنتز ملانین با فرمول شیمیایی c6h4(oh)2 است و به نام 1-4 دی‌ال یا کینول نیز شناخته می‌شود. این محصول دارای شکل ظاهری جامد گرانول سفید رنگ و بدون بو است.
مکانیسم عمل هیدروکینون به عنوان بازدارنده سنتز ملانین است. اثر فیزیولوژیکی هیدروکینون با استفاده از فعالیت Depigmenting است. کاربرد این محصول به عنوان بازدارنده، آنتی‌اکسیدان و یک واسطه در سنتز رنگ، سوخت موتور و روغن؛ در پردازش عکاسی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به طور طبیعی در برخی از گونه‌های گیاهی موجود می‌باشد.

هیدروکینون از مشتقات فنول با خواص آنتی‌اکسیدانی است که می‌تواند در اندام‌های مختلف، به ویژه کلیه، باعث سمیت شود. در داروسازی به عنوان درمان موضعی برای هیپرپیگمانتاسیون پوست و در محصولات مختلف آرایشی استفاده می‌شود، که عمدتاً متابولیزه‌شده به کلوژیت‌های گلوتاتیون متابولیزه می‌شود و در سیستم‌های in-vitro DNA adducts جهش‌زایی ایجاد می‌کند. این محصول ممکن است پوست، چشم‌ها و غشاهای مخاطی را تحریک کند.

جالب است بدانید این ماده در سال 1820، توسط شیمی‌دانان فرانسوی به نام پلتیر (Pelletier) و کوانتو (Coventou) از تقطیر خشک کونیک اسید به‌دست آمد.

نام ماده: هیدروکینون، hydroquinone

فرمول شیمیایی: C6H6O2

اسامی دیگر: کیونول، بنزن 1- و 4- دیول

چگالی: 1/30 گرم بر سانتی‌متر مکعب

جرم مولکولی: 110/11 گرم بر مول

نقطه‌ذوب: 172 درجه سانتی‌گراد

نقطه‌جوش: 287 درجه سانتی‌گراد

هیدروکینون

کاربردهای هیدروکینون:

هیدروکینون ماده‌ای است که در کرم‌ها، امولسیون‌ها، ژل‌ها، لوسیون‌ها و محلول‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ماده پوست را با کاهش تعداد ملانوسیت‌های موجود در آن سفید می‌کند.

هیدروکینون برای درمان بیماری‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این درمان شامل:

  • درمان جای جوش
  • لکه‌های قدیمی
  • علائم پس از التهاب پسوریازیس و اگزما

می‌باشد.

گرچه هیدروکیـنون می‌تواند به لکه‌های قرمز یا قهوه‌ای کمک کند، اما به درمان التهاب فعال کمک نمی‌کند. به عنوان مثال، عنصر آن می‌تواند به کاهش زخم آکنه کمک کند، اما بر روی قرمزی تاثیر نمی‌گذارد.

این ماده همچنین به عنوان بازدارنده خوردگی و روبنده زنگ آهن در بویلرها، مواد فتوشیمیایی در عوامل احیا، در فرآیند تولید پلی‌استایرن و به عنوان پایدارکننده در صنایع پوششی، رنگ و جوهر، روغن موتور، رابرها و پلیمرها، تولید آنتی‌اکسیدان برای لاستیک، آنتی‌اکسیدان برای مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در سال 1982، اداره غذا و دارو ایالات متحده این ماده را به عنوان منبع ایمن و موثر شناخت.

دیگر محصولات: سیلیکا ژل

فروش هیـدروکینون:

هیدروکینون به صورت کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول هیدروکینون مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

یک پاسخ به “هیدروکینون”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید