متیل ترت بوتیل اتر (MTBE)

متیل ترت بوتیل اتر اتر است که متیل و ترت بوتیل را به عنوان دو مؤلفه آلکیل تشکیل می دهد

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

متیل ترت بوتیل اتر (MTBE) یک افزودنی بنزینی است. MTBE در حضور سویه‌های باکتریایی اکسید کننده پروپان دچار تخریب اکسیداتیو می‌شود. مطالعات جنبشی اکسیداسیون پرسولفات با کمک گرما از MTBE تحت پارامترهای مختلف نشان می‌دهد که واکنش به دنبال سینتیک شبه مرتبه اول است. MTBE را می‌توان با واکنش کاتالیزور اسیدی بین متانول و ایزوبوتن سنتز کرد. یک مطالعه نشان می‌دهد که افزودن MTBE باعث افزایش تعداد سایت‌های فعال در طول پلیمریزاسیون پروپن با روش جریان متوقف می‌شود. متیل ترت بوتیل اتر یک حلال آلی معمولی است که می‌تواند با واکنش کاتالیزور اسیدی بین متانول و ایزوبوتن سنتز شود.  این یک جایگزین مؤثر برای افزودن مواد حاوی سرب برای افزایش درجه‌بندی اکتان بنزین است.

MTBE از طریق واکنش شیمیایی متانول و ایزوبوتیلن تولید می‌شود. متانول از گاز طبیعی مشتق‌شده و ایزوبوتیلن از بوتان حاصل از نفت خام یا گاز طبیعی به‌دست می‌آید، بنابراین MTBE از سوخت‌های فسیلی به دست می‌آید. در ایالات‌متحده، در سال 1999 در مقادیر بسیار زیادی (بیش از 200000 بشکه (32000 متر مکعب در روز)) در حین استفاده به عنوان یک افزودنی سوخت تولید شد.

خصوصیات متیل ترت بوتیل اتر (MTBE):

این یک مایع قابل اشتعال است که از ترکیب مواد شیمیایی مانند ایزوبوتیلن و متانول ساخته شده است. این بوی مشخص دارد که اکثر مردم با آن مخالف هستند. MTBE اولین‌بار در دهه 1980 به عنوان یک افزودنی برای بنزین‌های بدون چربی برای افزایش رتبه‌های اکتان معرفی شد. در مناطقی از شهرها که نگران آلاینده‌هایی نظیر مونوکسید کربن هستند، سوخت‌های حاوی این مواد افزودنی بنزین‌های اصلاح شده نامیده می‌شوند. متیل ترت بوتیل اتر (MTBE) بیشتر با بنزین مخلوط می‌شود، بنابراین بیشتر افراد در حالی که در معرض بخارات سوخت اتومبیل یا اگزوز قرار دارند با آن تماس می‌گیرند.

MTBE کاربردهای ویژه دیگری نیز به عنوان یک ماده آزمایشگاهی شیمیایی و در پزشکی برای حل سنگ کیسه صفرا دارد.

بالا 1.2 چه اتفاقی می‌افتد MTBE هنگام ورود به محیط زیست؟

MTBE به سرعت از ظروف باز تبخیر می‌شود. در هوای آزاد به سرعت در سایر ترکیبات شیمیایی تجزیه می‌شود که نیمی از آن در حدود 4 ساعت از بین می‌رود. مانند بیشتر اترها و الکل‌ها، MTBE به راحتی در آب حل می‌شود. در صورت ریختن روی زمین، آب باران می‌تواند MTBE را حل کند و آن را از طریق خاک و درون آب‌های زیر زمینی حمل کند. نشت یا نشتی از ظروف ذخیره می‌تواند به لایه‌های عمیق‌تر خاک آلوده‌شده و آب‌های زیر زمینی را آلوده کند، به خصوص در نزدیکی سایت‌های تولیدی، خطوط لوله و زمان حمل و نقل.

نشت از مخازن ذخیره زیر زمینی، مانند مخازن در جایگاه‌های پر بنزین، می‌تواند MTBE را به آب‌های زیر زمینی اضافه کند. انتظار نمی‌رود MTBE در گیاهانی که در دریاچه‌ها، استخرها و رودخانه‌ها یافت می‌شوند نفوذ کند.

نمابندگی فروش متیل ترت بوتیل اتر

کاربردها و ویژگی‌های متیل ترت بوتیل اتر (MTBE):

MTBE به طور گسترده در صنعت به عنوان یک جایگزین مطمئن  برای دی اتیل اتر مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا گروه ترت بوتیل مانع از تشکیل MTBE پراکسیدهای بالقوه انفجاری می‌شود. همچنین به عنوان یک حلال در تحقیقات دانشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اگرچه کمتر از دی‌اتیل‌اتر استفاده می‌شود. MTBE نوعی اتر هست یک پایه لوئیس ضعیف است و از شکل‌گیری معرف‌های Grignard پشتیبانی نمی‌کند. همچنین نسبت به اسیدهای قوی ناپایدار است. با آب واکنش نشان می‌دهد. 

MTBE با استفاده از آب (52.6 ° C؛ 5/96٪ MTBE) و متانول (51.3 ° C؛ 68.6٪ MTBE) ایزوتروپ‌ها تشکیل می‌دهد. MTBE مستقیماً به کیسه صفرا تزریق می‌شود تا سنگ‌های کیسه صفرا حل شود. پایداری و فراگیر بودن در محیط MTBE در غلظت‌های بسیار کم طعم ناخوشایندی به آب می‌دهد. MTBE غالباً با نشت مخازن ذخیره زیر زمینی (USTs) در جایگاه‌های بنزین یا بنزین حاوی MTBE که روی زمین ریخته می‌شود، به سفره‌های آب‌رسانی وارد آب می‌شود. حلالیت بیشتر آب و پایداری MTBE باعث می‌شود که آن را سریع‌تر و دورتر از بسیاری از اجزای دیگر بنزین هنگام رها شدن در سفره سفر طی کنید. MTBE با عمل باکتری‌ها تجزیه و تحلیل می‌شود. در نوع مناسب بیوراکتور، مانند یک بیوراکتور بستر سیال، MTBE می‌تواند به سرعت از آب به سطوح غیر قابل کشف منتقل شود.

خصوصیات ChEBI:

این ماده به عنوان یک حلال غیر قطبی، افزودنی سوخت و سوخت و ساز بدن نقش دارد. از ChEBI متیل ترت بوتیل اتر به عنوان یک مایع بی‌رنگ با بوی بی‌حس‌کننده ظاهر می‌شود. بخارات از هوا و مواد مخدر سنگین‌تر هستند. نقطه جوش 131 درجه فارنهایت و نقطه فلش آن 18 درجه فارنهایت بوده و کمتر از آب متراکم و در آب قابل پخش نیست. به عنوان تقویت‌کننده اکتان در بنزین استفاده می‌شود. از مواد شیمیایی CAMEO متیل ترت-بوتیل اتر (MTBE) یک مایع قابل اشتعال است که بو و تمایز و اختلاف نظر دارد. این ماده از ترکیب مواد شیمیایی مانند ایزوبوتیلن و متانول مخلوط می‌شود و از دهه 1980 به عنوان ماده افزودنی بنزین‌های بدون پلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیگر محصولات: ستومکروگل

فروش متیل ترت بوتیل اتر (MTBE):

MTBE به صورت بشکه‌های 200 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، MTBE و سایر مواد مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید