آنتی اکسیدان TBHQ

آنتی اکسیدان TBHQ

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده 09124850508

آنتی اکسیدان TBHQ، خواص و انواع آن:

تاریخچه شناسایی آنتی اکسیدان‌ها بر می‌گردد به اوایل قرن‌های 19 و 20 که کارشناسان علوم پزشکی به بحث و تبادل در مورد آن‌ها پرداخته‌اند و اما TBHQ چیست؟

بنا به تعریف رسمی مؤسسه ملی بهداشت عبارت است از یک پودر کریستالی  سفید رنگ تا قهوه‌ای که بوی بسیار کمی دارد و در آب محلولیت بالایی دارد که در واقع به عنوان آنتی‌اکسیدان در غذا و لوازم آرایشی و به عنوان یک تثبیت‌کننده شیمیایی استفاده می‌شود و همچنین به‌عنوان یک عنصر بی‌اثر در برخی از حشره‌کش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان یک افزودنی غذایی، شماره E آن E319 است.

آنتی‌اکسیدان‌ها به‌طور طبیعی در بعضی غذاها مانند چربی‌ها و روغن‌های پردازش‌شده مانند:

  • روغن کلزا
  • گوشت ماهی‌ها
  • غذاهای غیر آلی
  • نوشیدنی‌های غیر الکلی
  • شیرسویا
  • زغال‌اخته

یافت می‌شود در واقع بدن انسان به مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها وابسته است که می‌توان با گنجاندن غذاهای گیاهی در برنامه غذایی این ماده را برای بدن تامین کرد هر چند این ماده در محصولات گوشتی و ماهی‌ها نیز وجود دارد ولی مقدار آن در غذاهای گیاهی به نسبت بیشتر می‌باشد.

انواع آنتی اکسیدان‌ها

ویتامین C: یک آنتی‌اکسیدان محلول در آب است که فواید زیادی از جمله جلوگیری از نارسایی‌های سیستم ایمنی، محافظت در برابر بیماری‌های قلبی و عروقی، محافظت در برابر بیماری‌های چشم برای بدن دارد.

ویتامین E: یک ویتامین مهم برای بدن می‌باشد که روند پیری را به تأخیر می‌اندازد و در محصولاتی مانند تخم آفتاب‌گردان، بادام، فندق، جوانه‌ی گندم، انبه، روغن آووکادو، کدو حلوایی، کیوی وجود دارد.

فلاونوئیدها: یک مجموعه از آنتی‌اکسیدان‌ها می‌باشد که اثرات سودمندی برای بدن دارد و در همه‌ی غذاهای گیاهی وجود دارد.

کاربرد آنتی اکسیدان TBHQ

نگه‌دارنده غذا
در غذاها، TBHQ به عنوان یک نگه‌دارنده برای روغن‌های گیاهی غیر اشباع و بسیاری از چربی‌های خوراکی حیوانی استفاده می‌شود. این باعث تغییر رنگ در حضور آهن نمی‌شود و عطر و طعم یا بوی ماده‌ای را که آن را اضافه می‌کند تغییر نمی‌دهد. این می‌تواند با دیگر نگه‌دارنده‌ها مانند هیدروکسی بوتیل آنیزول (BHA) ترکیب شود. این محصول به طیف گسترده‌ای از غذاها اضافه می‌شود، با بالاترین حد (1 گرم / کیلوگرم) مجاز برای ماهی‌های یخ‌زده و محصولات ماهی. مزیت اصلی آن افزایش عمر نگه‌داری محصول است.

دیگر کاربردها
در عطر، آن را به عنوان ثابت‌کننده برای کاهش نرخ تبخیر و بهبود ثبات استفاده می‌شود.
از لحاظ صنعتی به عنوان یک تثبیت‌کننده برای جلوگیری از اتوکلاو شدن پراکسیدهای آلی استفاده می‌شود.
این به عنوان یک آنتی‌اکسیدان در بیودیزل مورد استفاده قرار می‌گیرد.
همچنین به لاک‌ها، رزین‌ها و افزودنی‌های نفتی اضافه شده است.

فروش آنتی اکسیدان TBHQ

TBHQ در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی محصول کشورهای هند و آلمان موجود می‌باشد برای اطلاع از قیمت و نحوه‌ی سفارش این محصول با شماره‌های موجود در بالای همین صفحه تماس بگیرید.

سیدی

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *