تری کلسیم فسفات

فروش تری کلسیم فسفات

ارسال سفارش به سراسر کشور در کوتاه‌ترین زمان

[کل: 0 میانگین: 0]

تری کلسیم فسفات (گاهی اوقات به طور اختصار TCP) نمک کلسیم از اسید فسفریک با فرمول شیمیایی Ca3(PO4)2 است. همچنین به عنوان فسفات استخوانی از آهک (BPL) شناخته می‌شود.

کلسیم ماده معدنی است که به طور طبیعی در غذاها یافت می‌شود. این ماده برای بسیاری از کارکردهای طبیعی بدن بخصوص تشکیل و نگه‌داری استخوان‌ها ضروری است. کلسیم همچنین می‌تواند به سایر مواد معدنی (مانند فسفات) متصل شود و به دفع آن‌ها از بدن کمک کند.

این ماده جامد سفید با حلالیت کم است. بیشتر نمونه‌های تجاری “تری کلسیم فسفات” در واقع هیدروکسی آپاتیت هستند. کاربرد این ماده برای جلوگیری و درمان کمبودهای کلسیم استفاده می‌شود.

سنتز:

تری کلسیم فسفات با استفاده از هیدروکسی آپاتیت با اسید فسفریک و آهک خرد شده به‌صورت تجاری تولید می‌شود.

نمی توان مستقیماً از محلول آبی رسوب کرد. به طور معمول، واکنش‌های تجزیه مضاعف استفاده می‌شود، که شامل یک نمک فسفات محلول و کلسیم است، به عنوان مثال (NH4)2HPO4 + Ca(NO3). تحت شرایط pH با دقت کنترل‌شده انجام می‌شود. رسوب یا “اسید تری کلسیم فسفات”، ATCP یا هیدروکسی آپاتیت کلسیم CDHA, Ca9(HPO4)(PO4)5(OH) (توجه داشته باشید كه CDHA بعضاً تری‌فسفات‌كلسیم آپاتیسیك نامیده می‌شود) خواهد بود.

تری کلسیم فسفات را می‌توان با کلسنینگ رسوب به دست آورد. طور کلی β-Ca3(PO4)2 تشکیل می‌شود، برای تولید α-Ca3(PO4)2 به درجه حرارت بالاتر نیاز است. یک روش جایگزین برای روش مرطوب شامل گرم‌کردن مخلوطی از یک پیرو فسفات کلسیم و کربنات کلسیم است.

اطلاعات مهم:

تری‌کلسیم‌فسفات در ادویه‌های پودر شده به عنوان ماده ضد کلوخه‌شدن استفاده می‌شود، به عنوان مثال برای جلوگیری از کلوخه‌شدن نمک سفره همچنین در پودر کودک و خمیر دندان نیز یافت می‌شود.

بدون اینکه به پزشک بگویید که آیا شما داروهای دیگری نیز مصرف می‌کنید، از مصرف کلسیم فسفات یا آنتی‌اسیدها حاوی کلسیم خودداری کنید. کلسیم می‌تواند بدن را برای جذب برخی داروهای خاص سخت کند.

چگونه باید تری کلسیم فسفات را مصرف کنیم؟

دقیقاً مطابق دستور العمل برچسب یا مطابق پزشک خود استفاده کنید. در مقادیر بزرگ‌تر یا کوچک‌تر یا بیشتر از مقدار توصیه‌شده از آن استفاده نکنید.

در صورت مصرف فسفات کلسیم با مواد غذایی به بهترین وجه کار می‌کند.

فسفات کلسیم را با یک لیوان آب کامل میل کنید.

در دمای اتاقی به دور از گرما و رطوبت، نگه‌داری شود.

عوارض جانبی تری کلسیم فسفات:

امکان هر یک از علائم واکنش آلرژیک فوق:

  • کهیر
  • تنفس دشوار
  • تورم صورت
  • لب‌ها
  • زبان یا گلو فرد

عوارض جانبی کم‌تر جدی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • حالت تهوع یا استفراغ
  • کاهش اشتها
  • یبوست
  • خشکی‌دهان یا افزایش تشنگی
  • افزایش ادرار

این یک لیست کامل از عوارض جانبی نیست و سایر موارد ممکن است رخ دهد. برای مشاوره پزشکی در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید.

فروش تری کلسیم فسفات:

این ماده در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی گرید دارویی و غذایی موجود می‌باشد.

سیدی

اشتراک‌گذاری:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید