دارویی و پزشکی

آناندامید

سفارش محصول تماس با کارشناس

آناندامید، همچنین به عنوان N-arachidonoylethanolamine (AEA) شناخته می‌شود، یک انتقال‌دهنده عصبی اسید چرب است که از متابولیسم غیر اکسید کننده اسید eicosatetraenoic (اسید آراشیدونیک)، یک اسید چرب امگا 6 حاصل می‌شود.

این اسم از کلمه سانسکریت ananda گرفته شده است که به معنی “شادی، سعادت، لذت” و آمید است. این ماده از N-arachidonoyl phosphatidylethanolamine با چندین مسیر سنتز می‌شود.

آناندامید برای اولین‌بار در سال 1992 توسط رافائل مچولام و اعضای آزمایشگاه وی W. A. ​​Devane و Lumír Hanuš توصیف شد.

اصطلاحي كه توسط ويليام ا. دوان، رافائل مكولام و همكاران ارائه شده است، “جداسازي و ساختار يك سازنده مغز كه به گيرنده كانابينوئيدي متصل مي‌شود، “اصطلاح” آناندامید “از سانسکریت کلمه” آناندا “به معنی سعادت و از طبیعت شیمیایی ترکیب گرفته شد.” به‌نظر می‌رسد كه اسم andananda، كه قبلاً در Rig-Veda شناخته شده بود، مشتق ānandati باشد، اما این فعل فقط در سانسكریت بسیار متأخر گواهی می‌شود.

کاربردها و ویژگی‌های آناندامید:

آناندامید در مناطقی از مغز که در آن حافظه، انگیزه، فرآیندهای شناختی برتر و کنترل حرکت کنترل می‌شود، سنتز می‌شود. به این ترتیب، سیستم‌های فیزیولوژیکی از جمله:

  • درد
  • تنظیم اشتها
  • لذت و پاداش را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

به عنوان “مولکول شگفتی” شناخته می‌شود، ماده‌ای است که به طور طبیعی توسط بدن ما تولید می‌شود. معمولاً هنگام اتصال به انتقال‌دهنده‌های عصبی، خلق و خوی را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، شباهت‌هایی را می‌توان در ساختار آناندامید نسبت به THC مشاهده کرد، یک کانابینوئید با مزایای درمانی است که گیرنده CB1 را نیز فعال می‌کند.

آناندامید می‌تواند خود را در برابر گیرنده‌های کانابینوئید موجود در بدن ما ثابت کند، اگرچه این ماده بسیار ضعیف است که خیلی سریع تجزیه می‌شود. آناندامید در مناطقی از مغز که در آن حافظه، انگیزه، فرآیندهای شناختی برتر و کنترل حرکت کنترل می‌شود، سنتز می‌شود. در این روش، بر سیستم‌های فیزیولوژیکی مانند درد، تنظیم اشتها، لذت و پاداش تأثیر می‌گذارد. گیرنده‌های آناندامید و CB1 نقش اساسی در تخمک‌گذاری و همچنین در کاشت گامت لقاح شده در آندومتر یا پوشش‌دهی رحم دارند. به طور خاص مشخص شده است که مقادیر بالای آناندامیـد برای تخمک‌گذاری موفقیت آمیز مورد نیاز است و کمترین میزان در حین کاشت گامت در آستر رحم مفید است.

آناندامیـد پیشرو یک کلاس از مواد فیزیولوژیکی فعال، پروستامیدها است. آناندامید تکثیر سلول‌های سرطانی سرطان سینه را مهار می‌کند. آناندامید در شکلات به همراه دو ماده وجود دارد که ممکن است اثرات آناندامید، N-اولئوتل اتانول آمین و N-لینولئول اتانول آمین را تقلید کند.

آناندامیدفـروش آناندامید:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران، آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم، آلانتوئین، متیل پارابن، خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام، گوارگام، کربومر، سوربیتول و…. را در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

سیدی

یک هفته ضمانت برگشت وجه
مشاوره تخصصی
ضمانت اصل بودن کالا
تضمین بهترین قیمت
ارسال به تمام نقاط
پرداخت شرایطی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید