آناندامید

آناندامید

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده 09124850508

آناندامید ، همچنین به عنوان N-arachidonoylethanolamine (AEA) شناخته می‌شود، یک انتقال‌دهنده عصبی اسید چرب است که از متابولیسم غیر اکسید کننده اسید eicosatetraenoic (اسید آراشیدونیک)، یک اسید چرب امگا 6 حاصل می‌شود.

این اسم از کلمه سانسکریت ananda گرفته شده است که به معنی “شادی، سعادت، لذت” و آمید است. این ماده از N-arachidonoyl phosphatidylethanolamine با چندین مسیر سنتز می‌شود.

آناندامید برای اولین‌بار در سال 1992 توسط رافائل مچولام و اعضای آزمایشگاه وی W. A. ​​Devane و Lumír Hanuš توصیف شد.

اصطلاحی که توسط ویلیام ا. دوان، رافائل مکولام و همکاران ارائه شده است، “جداسازی و ساختار یک سازنده مغز که به گیرنده کانابینوئیدی متصل می‌شود، “اصطلاح” آناندامید “از سانسکریت کلمه” آناندا “به معنی سعادت و از طبیعت شیمیایی ترکیب گرفته شد.” به‌نظر می‌رسد که اسم andananda، که قبلاً در Rig-Veda شناخته شده بود، مشتق ānandati باشد، اما این فعل فقط در سانسکریت بسیار متأخر گواهی می‌شود.

کاربردها و ویژگی‌های آناندامیـد:

آناندامید در مناطقی از مغز که در آن حافظه، انگیزه، فرآیندهای شناختی برتر و کنترل حرکت کنترل می‌شود، سنتز می‌شود. به این ترتیب، سیستم‌های فیزیولوژیکی از جمله:

به عنوان “مولکول شگفتی” شناخته می‌شود، ماده‌ای است که به طور طبیعی توسط بدن ما تولید می‌شود. معمولاً هنگام اتصال به انتقال‌دهنده‌های عصبی، خلق و خوی را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، شباهت‌هایی را می‌توان در ساختار آناندامید نسبت به THC مشاهده کرد، یک کانابینوئید با مزایای درمانی است که گیرنده CB1 را نیز فعال می‌کند.

آناندامید می‌تواند خود را در برابر گیرنده‌های کانابینوئید موجود در بدن ما ثابت کند، اگرچه این ماده بسیار ضعیف است که خیلی سریع تجزیه می‌شود. آناندامید در مناطقی از مغز که در آن حافظه، انگیزه، فرآیندهای شناختی برتر و کنترل حرکت کنترل می‌شود، سنتز می‌شود. در این روش، بر سیستم‌های فیزیولوژیکی مانند درد، تنظیم اشتها، لذت و پاداش تأثیر می‌گذارد. گیرنده‌های آناندامید و CB1 نقش اساسی در تخمک‌گذاری و همچنین در کاشت گامت لقاح شده در آندومتر یا پوشش‌دهی رحم دارند. به طور خاص مشخص شده است که مقادیر بالای آناندامیـد برای تخمک‌گذاری موفقیت آمیز مورد نیاز است و کمترین میزان در حین کاشت گامت در آستر رحم مفید است.

آناندامید پیشرو یک کلاس از مواد فیزیولوژیکی فعال، پروستامیدها است. آناندامید تکثیر سلول‌های سرطانی سرطان سینه را مهار می‌کند. آناندامید در شکلات به همراه دو ماده وجود دارد که ممکن است اثرات آناندامید، N-اولئوتل اتانول آمین و N-لینولئول اتانول آمین را تقلید کند.

آناندامید

فـروش آناندامید:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه دارویی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است.

شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

سایر محصولات ما: پنتا اریتریتول

سیدی

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *