آدپیک اسید

فروش اسید آدپیک

فروشنده:

تاریخ:

اسید آدپیک ترکیب ارگانیک با فرمول (CH2) 4 (COOH) 2 است. از منظر صنعتی، مهم‌ترین اسید دیاربوکیلیک است: حدود 2.5 میلیارد کیلوگرم از این پودر کریستالی سفید سالانه تولید می‌شود، عمدتاً به عنوان ماده‌ی پیش تولید نایلون مورد مصرف قرار می‌گیرد. اسید آدپیک به ندرت در طبیعت اتفاق می‌افتد، اما به عنوان تولیدکننده مواد غذایی E355 تولید می‌شود.
اسید ادپیک یک پودر کریستالی است که عملاً به‌وجود نیامده است. این ماده دارای کمترین اسیدیته هر یک از اسیدهای معمولی در غذاها است و دارای ظرفیت بافر عالی در محدوده pH 2.5 تا 3.0 است. اسید آدپیک مانند اسید بنچنیک و فوماریک عموماً غیر هیدروسکوپی است.

خواص شیمیایی آدپیک اسید:

اسید ادپیک از مخلوطی از سیکلو هگزانون و سیوکل هگزانول به نام “KA روغن”، اختصار روغن کتون الکل تولید می‌شود. روغن KA با استفاده از یک مسیر چند مرحله‌ای با اسید نیتریک اکسید می‌شود تا اسید آدیپیک را به دست آورد. در اوایل واکنش، سیکلوهاکسانول به کتون تبدیل می‌شود و اسید نیتریک آزاد می‌شود:

HOC6H11 + HNO3 → OC (CH2) 5 + HNO2 + H2O

در میان واکنش‌های بسیاری از آن، سیکلو هگزانون نیتراسیون شده است، مرحله‌ای را برای تجزیه پیوند C-C ایجاد می‌کند:

HNO2 + HNO3 → NO + NO3- + H2O OC6H10 + NO + → OC6H9-2-NO + H +

محصولات جانبی این روش عبارت‌اند از:

  • گلوتار
  • اسید بنسینیک

اکسید نیتروژن در حدود 1 تا 1 مول نسبت به اسید آدپیک و همچنین از طریق میانجی‌گری یک اسید نیتریک تولید می‌شود. فرآیندهای متفاوتی از سیکلو هکسانول شروع می‌شود که از هیدروژنه‌شدن فنل به‌دست می‌آید.
اسید ادیپیک اسید آلفا، امگا دیکربوکسیلیک است که مشتق 1،4-dicarboxy بوتان است. این نقش به عنوان یک تنظیم‌کننده اسیدیته غذا و یک متابولیت زنجبیوتیک انسان است. این یک اسید کلاژن از یک ماده (1-) است.

اسید ادیپیک یک اسید آلی است که دارای شش اتم کربن است و همچنین دارای دو گروه کربوکسیلات (-COOH) است که در انتهای کربن در زنجیره قرار دارند. از آنجا که اسید ادیپیک حاوی دو گروه کربوکسیلات است، گاهی اوقات به عنوان دی‌اسید نامیده می‌شود. تمام اتم‌های دیگر کربن در اسید آدیپیک حاوی دو هیدروژن هستند و این کربن‌ها به عنوان کربن‌های اشباع نامیده می‌شوند، زیرا آن‌ها حاوی حداکثر تعداد هیدروژن‌هایی هستند که آن‌ها احتمالاً می‌توانند جایگزین شوند.

آدپیک اسید در مواد غذایی:

به مواد غذایی به یک غذا طعم ترش می‌دهد. در محصولات با طعم انگور، آن اضافه می‌کند عطر و طعم اضافی ماندگار و مجموعه‌ای عالی برای پودر مواد غذایی حاوی ژلاتین می‌دهد به عنوان عامل افزودنی و ژل در ژله یا ژلاتین استفاده می‌شود. به عنوان یک نتیجه، اسید آدپیک تعداد زیادی از کاربردهای مختلف را در مخلوط‌های غذایی خشک پودر پیدا کرده است، به ویژه در آن دسته از محصولات دارای طعم‌های ظریف و جایی که افزودن تند به عطر و طعم ناخوشایند است. راه‌حل‌های آب آن کمترین اسیدیته هر یک از اسیدهای غذایی رایج است.

برای غلظت‌های 0.5 تا 2.4 گرم در 100 میلی‌لیتر، pH محلول آن کم‌تر از نصف واحد است. از این رو، می‌توان آن را به عنوان یک عامل بافر برای حفظ اسیدیته در محدوده 2.5 تا 3.0 استفاده کرد. این در غذاهای خاصی بسیار مطلوب است، اما pH به اندازه کافی پایین است و مانع از قهوه‌ای بسیاری از میوه‌ها و دیگر مواد غذایی می‌شود.

کاربردهای آدپیک اسیـد:

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، از شایع‌ترین استفاده از اسید آدیپیک به عنوان ماده اولیه برای سنتز نایلون استفاده می‌شود. شیمی‌دانان صنعتی با استفاده از اسید آدپیک و واکنش آن با هگزا متیلن دیامین را تولید نایلون می‌کنند.

نایلون خود را در بسیاری از کاربردهای از جمله الیاف، پلاستیک، فیبر و مواد بسته‌بندی مواد غذایی استفاده می‌کند. سنتز نایلون از اسید آدپیک و هگزامتیلن دیامین خالی استفاده دارویی اگرچه اسید آدپیک خود را به عنوان یک عامل درمانی مورد استفاده قرار نمی‌دهد، هنوز در صنایع دارویی کاربرد دارد.

این ماده به منظور کمک به کنترل آزادسازی هر دو ترکیب اسیدی و اساسی مواد مخدر به داروهای دارویی افزوده شده است. در صورت عدم وجود یک ترکیب مانند اسید آدپیک، شاید همه داروها به زودی در معرض معده قرار بگیرند.

استفاده از این ماده کمک می‌کند تا آزاد شدن ترکیب در طی یک دوره زمانی را کنترل کند که به کسی کمک می‌کند تا از مصرف دارو در فواصل زمانی کوتاه‌تر جلوگیری کند. در غذاها اسید ادپیک در صنایع غذایی به عنوان کمک‌های طعم‌دهنده و چاشنی برای محصولاتی مانند ژله استفاده می‌شود.

آیا شما تا به حال قرص ضد قارچی زمانی که سوزش سر دل دارید؟

اسید ادپیک گاهی در این قرص‌ها استفاده می‌شود تا آن‌ها را طعم شیرین شما را هنگام خوردن طعم تند بخورند.

دیگر محصولات: سدیم پیروات

فروش اسید آدپیک:

اسید آدپیک در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول اسید آدپیکمورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

محصولات مرتبط:

فهرست
Call Now Buttonتماس