تجهیزات تولید نوشابه

انواع تجهیزات تولید نوشابه

برای فعالیت به عنوان سازنده نوشابه، باید اطمینان حاصل کنید که تجهیزات صحیح تولید نوشابه را دارید. تولید نوشابه یک فرآیند دقیق است که شامل تزریق آب با تعدادی از مواد مانند شکر، اسانس‌ها و حتی دی اکسید کربن برای گازدار کردن نوشیدنی‌ها است. فرآیند تولید همچنین نیاز دارد که محصول نهایی در بسته‌بندی صحیح، که می‌تواند یک بسته یا بطری باشد، پر شود.

تجهیزات آماده سازی بطری

تولیدکنندگان نوشابه که محصولات خود را در بطری‌ها بسته‌بندی می‌کنند، به دمنده های بطری مجهز می‌شوند تا فرم های اولیه را به پلاستیک نهایی پلی اتیلن ترفتالات یا PET، بطری‌ها و واشرهای بطری تبدیل کنند که بطری‌های شیشه‌ای بازیافتی را تمیز می کنند تا از آلودگی آن‌ها پاک شود.

این آلودگی نه تنها می‌تواند کیفیت محصول نهایی را تغییر دهد بلکه در صورت تمیز نشدن بطری‌ها با استفاده از تجهیزات مناسب، باعث بیماری نیز می‌شود. شما همچنین به تجهیزات بسته‌بندی و برچسب‌گذاری نیاز خواهید داشت.

تجهیزات مخلوط کردن

فیلتراسیون آب مرحله مهمی در فرآیند تولید نوشیدنی است تا اطمینان حاصل شود که آب مورد استفاده برای تهیه نوشیدنی‌ها برای مطابقت با استانداردهای کنترل کیفیت، تصفیه و تمیز می‌شود. تولیدکنندگان از تجهیزات فیلتراسیون برای فیلتر کردن آب و آزمایش اینکه آیا درصد خلوص لازم را تأمین می‌کند استفاده می‌کنند. سپس آب به مخازن بزرگ مخلوط کردن فولاد ضد زنگ منتقل می‌شود و در آنجا با سایر ترکیباتی که برای تولید نوشابه مانند شکر و طعم‌دهنده استفاده می‌شود مخلوط می‌شود. علاوه بر این، نوشیدنی‌ها با افزودن دی اکسید کربن و خنک‌سازی مخلوط حاصل در سیستم‌های برودتی مبتنی بر آمونیاک، گازدار می‌شوند.

ماشین‌آلات پرکننده

طبق گفته M.G. از ماشین‌آلات پرکننده برای پر کردن خودکار بطری‌ها و بسته‌های خالی از نوشابه استفاده می‌شود. صنایع تجهیزات پرکننده معمولاً در یک اتاق پرکننده جدا از بقیه ماشین‌آلات کارخانه قرار دارد تا احتمال آلودگی را کاهش دهد. تجهیزات کاملاً خودکار است و تولیدکنندگان حداقل پرسنل را برای اطمینان از عملکرد صحیح سیستم اختصاص می‌دهند. ماشین‌آلات پرکننده همچنین می‌توانند شامل سیستم‌های دربندی اتوماتیک باشند که درب بطری‌ها را روی بطری‌های نوشابه بچسبانند.

سیستم نوار نقاله

سیستم نوار نقاله تمام مراحل تولید را به هم متصل می‌کند و محصول را از یک ایستگاه به ایستگاه دیگر منتقل می‌کند تا زمانی که برای حمل و نقل بسته‌بندی شود. تجهیزاتی مانند تسمه‌های نقاله، قرقره‌ها و چرخ دنده‌ها در طی مراحل ساخت به طور مداوم با سرعت زیاد در کارخانه حرکت می‌کنند. برای افزایش ایمنی، تولید کنندگان می‌توانند تجهیزات محافظتی ماشین را برای کاهش خطر افتادن بطری‌ها اضافه کنند.

منبع:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست