واقعیت‌های شگفت‌انگیز در باره‌ی تاثیرات شیر بر سلامتی مردان
 • واقعیت‌های شگفت‌انگیز در باره‌ی تاثیرات شیر بر سلامتی مردان

  بیشتر آمریکایی‌ها با این تفکر بزرگ می‌‌شوند که شیر یک نوشیدنی سالم است و در مرکز یک رژیم غذایی متعادل قراردارد. در دهه‌های اخیر، برخی این نظر را به چالش کشیده‌اند، اما میزان بالای پروتئین شیر و غنی بودن از ویتامین‌ها و مواد معدنی آن قابل بحث نیست. شیر می‌تواند بخشی ارزشمند از رژیم‌های غذایی هر بزرگسال باشد، اما در آن برخی مزایای شگفت‌انگیز، مخصوصاً برای آقایان وجود دارد.

  پروتئین:

  بدنسازان و مردانی که دائماً در سایر تمرینات با شدت زیاد شرکت می‌کنند، نیاز به پروتئین بالاتری نسبت به جمعیت عمومی دارند. پروتئین اضافی به بدن کمک می‌کند تا بعد از ورزش شدید، خود را بازسازی کند و عضله بسازد. میزان پروتئین شیر به خوبی شناخته شده‌است و رایج‌ترین مکمل پروتئین پودر آب پنیر حاوی شیر است که به سرعت توسط بدن جذب می‌شود. با این حال، 80 درصد پروتئین شیر، به جای پودر آب پنیر کازئین است. کازئین طی یک دوره یک ساعته به آرامی جذب می‌شود و پایه‌ی یک پروتئین ماندگار برای بافت شما ایجاد می‌کند.

  شیر، نوشیدنی ورزشی:

  فعالیت بدنی شدید یا فعالیت بدنی معمولی که در یک محیط گرم یا مرطوب انجام می‌شود، می‌تواند باعث عرق ریختن شدید مردان شود. عرق کردن باعث کاهش ذخیره کلسیم، سدیم و پتاسیم بدن، سه ماده معدنی شناخته شده به عنوان الکترولیت به دلیل نقش آنها در تنظیم عملکرد بدن است. انواع نوشیدنی‌های ورزشی به طور خاص به عنوان راهی برای جایگزینی این الکترولیت‌های از دست رفته تولید و روانه بازار می‌شوند. با این وجود، شیر نیز وسیله ای مؤثر برای جایگزینی الکترولیت‌های از دست‌رفته مانند کلسیم، فسفر، منیزیم و پتاسیم است و این ترکیب الکترولیت‌ها و پروتئین، آن را به انتخابی قانع کننده بعد از تمرین تبدیل می‌کند.

  محافظت در برابر سکته مغزی:

  معمولاً در راهنماهای تغذیه‌ای استرس مصرف شیر به عنوان منبع خوبی از کلسیم با کیفیت بالا تأکید می‌شود. به طور گسترده‌ای شناخته شده است که کلسیم به ساخت استخوان ها و دندان های قوی کمک می‌کند، اما مطالعات نشان داده‌اند که ممکن است از سکته مغزی نیز محافظت کند. یک مطالعه طولانی مدت ژاپنی که در سال 2008 در نشریه انجمن قلب آمریکا منتشر شد، ارتباط معنی داری بین مصرف کافی کلسیم، به ویژه کلسیم موجود در منابع لبنی و کاهش خطر ابتلا به انواع سکته مغزی را نشان داد.

  یک مطالعه مشابه در همان ژورنال (دو سال قبل)، یک همبستگی قابل مقایسه‌ای را نشان داد.

  فشار خون بالا:

  فشار خون یا فشار خون بالا یکی از اصلی‌ترین دلایل بیماری قلبی عروقی است.

  مطالعه‌ای که در سال 2009 در “ژورنال کالج آمریکایی تغذیه” منتشر شد، ارتباط مستقیمی بین مصرف لبنیات و ابتلا به فشار خون بالا را نشان داد.

  کلسیم، پتاسیم و منیزیم که همگی در شیر یافت می‌شود، تأثیر مفیدی بر فشار خون دارند.

  نویسندگان این تحقیق حدس می‌زنند که پپتیدهای موجود در شیر از افزایش آنزیم‌های آنژیوتانسین یا ACE جلوگیری می‌کنند.

  منابع:

  • Nutrition Facts Comparison Tool: Milk Lowfat Fluid 1 Percent Milkfat With Added VitaminA
  • American Heart Association: Dietary Intake of Calcium in Relation to Mortality From Cardiovascular Disease
  • American Heart Association: Dietary Calcium Intake and Risks of Stroke, Its Subtypes, and Coronary Heart Disease in Japanese

  سیدی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست