خرید بوسولفان
 • خرید بوسولفان 

  پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی بوسولفان را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند.

  بوسولفان یک عامل آلکیله‌کننده دو عملکردی است و دارای یک اثر سرکوب‌کننده سیستم ایمنی انتخابی بر مغز استخوان است. آنالوگ ساختاری نیتروژن موستارد نیست. در معالجه تسکین‌دهنده سرطان خون مزمن میلوئید (سرطان خون میلوئیدی، مزمن) مورد استفاده قرار گرفته است، اما اگرچه تسکین علامتی ایجاد می‌شود، اما هیچگونه بهبودی دائمی ایجاد نمی‌شود. طبق گزارش سالانه چهارم در مورد مواد سرطان زا (NTP 85-002، 1985)، بوسولفان به عنوان یک ماده سرطان‌زا شناخته شده است.

  خرید بوسولفان
  خرید بوسولفان

  نحوه استفاده از قرص بوسولفان

  این دارو را از طریق دهان با غذا یا بدون غذا مصرف کنید، معمولاً یک بار در روز یا طبق دستور پزشک.

  میزان مصرف براساس وزن، وضعیت پزشکی، نتایج آزمایشات آزمایشگاهی و پاسخ به درمان است. اگر شمارش خون خیلی کم باشد، ممکن است درمان شما برای مدت کوتاهی متوقف شود. تمام قرارهای پزشکی و آزمایشگاهی را نگه دارید.

  دوز خود را افزایش ندهید و این دارو را بیشتر از زمان تجویز مصرف نکنید. وضعیت شما سریع‌تر بهبود نخواهد یافت و ممکن است خطر عوارض جانبی جدی افزایش یابد.

  از آنجا که این دارو از طریق پوست و ریه‌ها قابل جذب است، زنانی که باردار هستند یا ممکن است باردار شوند نباید این دارو را مصرف کنند یا گرد و غبار حاصل از قرص‌ها را تنفس کنند.

  فارماکودینامیک

  بوسولفان یک آنتی‌پلاستیک در گروه عوامل آلکیله‌کننده است و برای درمان اشکال مختلف سرطان استفاده می‌شود. عوامل آلكیلاسیون به این دلیل كه توانایی آن‌ها در افزودن گروه‌های آلكیل به بسیاری از گروه‌های الكترونیك تحت شرایط موجود در سلول‌ها است، نام‌گذاری می‌شوند.

  آن‌ها با اتصال متقابل بازهای گوانین در رشته های مارپیچ دوگانه DNA – که مستقیماً به DNA حمله می‌کنند، رشد تومور را متوقف می‌کنند. این باعث می‌شود رشته‌ها نتوانند از حالت به هم پیچیده جدا شوند.

  از آنجا که این عمل در تکثیر DNA لازم است، سلول‌ها دیگر نمی‌توانند تقسیم شوند. بعلاوه، این داروها متیل یا سایر گروه‌های آلکیل را به مولکول‌هایی اضافه می‌کنند که متعلق به آن‌ها نیست، که به نوبه خود منجر به سوء رمزگذاری DNA می‌شود.

  عوامل آلكیلاسیون چرخه سلولی غیر اختصاصی هستند و با سه سازوكار متفاوت كار می‌كنند، همه آن‌ها به نتیجه نهایی یکسان می‌رسند – اختلال در عملکرد DNA و مرگ سلول.

  تصور می‌شود که بیان بیش از حد MGST2، یک گلوتاتیون s-ترانسفراز، مقاومت در برابر بوسولفان را ایجاد می‌کند. نقش MGST2 در متابولیسم بوسولفان ناشناخته است.

  خرید بوسولفان
  خرید بوسولفان

  مکانیسم عمل

  بوسولفان یک عامل آلکیله‌کننده است که شامل 2 گروه متان سولفونات حساس است که به انتهای مخالف یک زنجیره آلکیل 4 کربنی متصل شده‌اند. پس از هیدرولیز شدن بوسولفان، گروه‌های متان سولفونات آزاد شده و یون‌های کربونیوم تولید می‌شوند. این یون‌های کربونیوم DNA را آلکیله می‌کنند، که منجر به تداخل در تکثیر DNA و رونویسی RNA می‌شود و در نهایت منجر به اختلال در عملکرد اسید نوکلئیک می‌شود.

  به طور خاص، مکانیسم عملکرد آن از طریق آلکیلاسیون خطوط متقاطع بین شاخه‌ای گوانین-آدنین تولید می‌کند. این خطوط متقاطع از طریق واکنش SN2 گوانین N7 به صورت هسته‌ای به کربن مجاور گروه خروج مزیلات حمله می‌کند. این نوع آسیب با توانایی های سلولی قابل ترمیم نیست و بنابراین سلول تحت آپوپتوز قرار می‌گیرد.

  جذب بوسولفان

  به صورت کامل از طریق دستگاه گوارش جذب می‌شود. بوسولفان یک مولکول کوچک و بسیار چربی دوست است که از سد مغز خون عبور می‌کند. فراهمی زیستی مطلق، در صورت تزریق بوسولفان 2 میلی گرم IV به بیماران بزرگسال، 80% ± 20% است.

  در کودکان (5/1 تا 6 سال)، فراهمی زیستی مطلق 31% ±٪ 68 بود.

  متابولیسم

  بوسولفان به طور گسترده در کبد متابولیزه می‌شود. بوسولفان غالباً با جفت شدن با گلوتاتیون متابولیزه می‌شود، هم خود به خود و هم با تجزیه گلوتاتیون S- ترانسفراز ((GST.

  GSTA1 ایزوفرم اولیه GST است که متابولیسم بوسولفان را تسهیل می‌کند. سایر ایزوفرم‌های GST که درگیر می‌شوند شامل GSTM1 و GSTP1 هستند.

  حداقل 12 متابولیت شناخته شده است که از بین آن‌ها تتراهیدروتیوفن، تتراهیدروتیوفن 12-اکسید، سولفولان و 3-هیدروکسی سولفولان شناسایی شده است. این متابولیت‌ها فعالیت سیتوتوکسیک ندارند.

  خرید بوسولفان
  خرید بوسولفان

  موارد احتیاط

  قبل از مصرف بوسولفان، اگر به آن آلرژی دارید یا اگر آلرژی دیگری دارید به پزشک یا داروساز خود بگویید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد، که می‌تواند باعث واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

  قبل از استفاده از این دارو، سابقه پزشکی خود را به پزشک یا داروساز اطلاع دهید، خصوصاً در مورد: اختلالات خون / مغز استخوان (مانند سرکوب مغز استخوان، نوتروپنی، ترومبوسیتوپنی، کم خونی)، اختلالات مغزی (مانند تشنج، آسیب به سر).

  بوسولفان احتمال ابتلا شما را بیشتر می‌کند یا ممکن است عفونت های فعلی را بدتر کند. بنابراین، برای جلوگیری از شیوع عفونت، دستان خود را به خوبی بشویید. از تماس با افرادی که ممکن است به عوامل بیماری زا آلوده باشند (مانند آبله مرغان، سرخک، آنفولانزا) خودداری کنید. اگر در معرض عفونت یا جزئیات بیشتر هستید با پزشک خود مشورت کنید.

  بدون موافقت پزشک خود واکسیناسیون انجام ندهید. از تماس با افرادی که اخیراً واکسن‌های زنده دریافت کرده اند (مانند واکسن آنفولانزا که از طریق بینی استنشاق می‌شود) خودداری کنید.

  برای کاهش احتمال بریدگی، کوفتگی یا آسیب دیدگی، با اشیای تیز مانند تیغ و ناخن‌گیر احتیاط کنید و از انجام فعالیت‌هایی مانند ورزش‌های تماسی خودداری کنید.

  قبل از انجام جراحی، کلیه محصولات مورد استفاده خود (از جمله داروهای تجویز شده، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را به پزشک یا دندانپزشک خود بگویید.

  در کودکان دختر، این دارو ممکن است از بلوغ جلوگیری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک تماس بگیرید.

  این دارو ممکن است باردار شدن خانم‌ها یا پدر و مادر را سخت تر کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

  اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. هنگام استفاده از بوسولفان نباید باردار شوید. بوسولفان ممکن است به نوزاد متولد شده آسیب برساند. مردانی که همسران زن در سنین باروری دارند، باید هنگام استفاده از این دارو و حداقل 3 ماه پس از قطع درمان، از اشکال قابل اطمینان در جلوگیری از بارداری استفاده کنند.

  زنان در سنین باروری باید هنگام استفاده از این دارو و حداقل 6 ماه پس از قطع درمان، در مورد اشکال قابل اطمینان کنترل بارداری سوال کنند. اگر باردار هستید، بلافاصله در مورد خطرات و فواید این دارو با پزشک خود صحبت کنید.

  مشخص نیست که این دارو به شیر مادر منتقل می‌شود یا خیر. به دلیل خطر احتمالی برای نوزاد، شیردهی در هنگام استفاده از این دارو توصیه نمی‌شود. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

  مسمومیت

  علائم مصرف بیش از حد شامل واکنش آلرژیک، خونریزی یا کبودی غیرمعمول، ضعف ناگهانی یا خستگی غیرمعمول، سرفه مداوم، احتقان یا تنگی نفس، درد پهلو، معده یا مفصل ؛ حالت تهوع، استفراغ، اسهال، گیجی یا تیره شدن پوست، لرز، تب، فروپاشی و از دست دادن هوشیاری است.

  خرید بوسولفان
  خرید بوسولفان

  اثرات جانبی

  ممکن است پوست تیره یا خشکی دهان ایجاد شود. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، سریعاً به پزشک یا داروساز خود بگویید.

  بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند عوارض جانبی جدی ایجاد می‌کنند. با این حال، پزشک شما این دارو را تجویز کرده است زیرا او قضاوت کرده است که سود شما بیش از خطر عوارض جانبی است. نظارت دقیق توسط پزشک ممکن است خطر شما را کاهش دهد.

  در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی جدی، از جمله: علائم بیماری کبد (مانند تهوع مداوم / استفراغ، درد شدید معده / شکم، زردی پوست / چشم، ادرار تیره)، تشنج، خستگی غیر عادی / شدید، ادرار کردن دردناک، درد انگشت پا / مفصل، غش کردن، ضربان قلب سریع / تپنده، دید تاری و تاری را بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

  بوسولفان بندرت باعث بیماری بسیار جدی (احتمالاً کشنده) ریه شده است. این ممکن است بعد از ماه‌ها تا سال ها استفاده از بوسولفان اتفاق بیفتد. در صورت بروز علائم بیماری ریوی، از جمله درد قفسه سینه، تنگی نفس، سرفه مداوم، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

  بوسولفان ممکن است باعث سرطان‌های دیگری شود (مانند سرطان خون حاد، تومورها). برای جزئیات بیشتر با دکتر خود مشورت کنید. در صورت مشاهده علائم سرطان، از جمله توده‌های غیرمعمول، کاهش ناگهانی وزن، بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

  این دارو ممکن است تخم‌دان‌ها را تحت تأثیر قرار دهد، احتمالاً باعث کاهش باروری و ایجاد تغییرات هورمونی (مانند از دست رفتن دوره‌های قاعدگی) می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود صحبت کنید.

  این دارو می‌تواند تولید اسپرم را کاهش دهد و بیضه ها را کوچک کند، تأثیراتی که ممکن است باعث کاهش قدرت باروری مردان شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود صحبت کنید.

  واکنش آلرژیک بسیار جدی به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: بثورات پوستی، خارش / تورم (به خصوص صورت / زبان / گلو)، سرگیجه شدید، مشکل تنفس، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

  خرید بوسولفان
  خرید بوسولفان

  تداخلات دارویی

  تداخلات دارویی ممکن است نحوه عملکرد داروهای شما را تغییر دهد یا خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. لیستی از تمام کالاهایی که استفاده می‌کنید (شامل داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را نگه دارید و آن را با پزشک و داروساز خود به اشتراک بگذارید. بدون تأیید پزشک، دوز داروها را شروع، متوقف یا تغییر ندهید.

  سایر مطالب: بوسپیرون

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست