مواد اولیه صنایع غذایی

بتا آلانین

سفارش محصول تماس با کارشناس

شرکت پیشگامان شیمی از تأمین‌کنندگان برتر و فعال در حوزه خرید و فروش بتا آلانین عمده می‌باشد. شما می‌توانید خرید بتا آلانین خالص ۹۹% را در درام‌های ۲۵ کیلویی ۴۰٪ ارزان‌تر از بقیه تأمین‌کنندگان در بازار مواد اولیه از ما انجام دهید. برای ازاطلاع از قیمت بتا آلانین عمده با ما تماس بگیرید.

قیمت بتا آلانین عمده

قیمت بتا آلانین (Beta Alanine) ارائه شده توسط ما به دلیل واردات مستقیم بسیار پایین‌تر از سایر فروشنده‌ها می‌باشد. شما می‌توانید خرید مواد اولیه صنایع غذایی و این محصول را با اطمینان انجام دهید زیرا می‌دانید این محصول تمامی استانداردهای لازم غذا و دارو را داشته و دراای آنالیز رسمی و معتبر است. 

خرید بتا آلانین خالص

خرید بتا آلانین که یک اسید آمینه غیر ضروری است. آمینو اسیدهای غیر ضروری توسط بدن ساخته می‌شوند، بنابراین لازم نیست که از طریق غذا تأمین شوند. بیشتر اسیدهای آمینه عناصر سازنده پروتئین‌ها هستند. با این حال، برخی مانند بتا آلانین برای ساخت سایر مواد شیمیایی در بدن استفاده می‌شود.

بتا-آلانین یک آمینو اسید غیر پروتئینوژنیک است، جایی که گروه آمینه در موقعیت β (بتا) از گروه کربوکسیلات قرار دارد (نام آیوپاک آن ۳-آمینوپروپانوئیک اسید). برخلاف L-آلانین، که یک اسید آمینه پروتئین‌زا است، بتا آلانین فاقد مرکز استریو است (شکل زیر).

قیمت بتا آلانین
قیمت بتا آلانین ۹۹%

بتا آلانین در پانتوتنات گنجانیده شده است (ویتامین B5) و بنابراین، پیش ماده کوآنزیم (CoA) A و پروتئین حامل اسیل است که باعث انتقال کربن در سلول می‌شود. بتا آلانین یک جز کارنوزین است، یک دیپپتید متمرکز در عضله و بافت مغز، که زمینه استفاده گسترده از بتا-آلانین در انسان به عنوان یک مکمل تقویت‌کننده قدرت است.

جدا از اهمیت جهانی بتا-آلانین (به عنوان پیش‌ماده CoA) در سنتز فسفولیپیدها، سنتز و تخریب اسیدهای چرب و عملکرد چرخه تری کاربوکسیلیک اسید، گیاهان همچنین از بتا آلانین در متابولیسم ثانویه، از جمله بیوسنتز لیگنین استفاده می‌کنند.

چرا مردم از مکمل‌های بتا آلانین استفاده می‌کنند؟

فروش بتا آلانین به عنوان راهی برای افزایش عملکرد و استقامت ورزشی به بازار عرضه می‌شود. برخی شواهد علمی از چنین کاربردهایی پشتیبانی می‌کند، اما مطالعات اندک بوده و نتایج بی‌نتیجه بوده است.

عضلات حاوی کارنوزین هستند. مقادیر بالاتر کارنوزین ممکن است باعث شود عضلات قبل از خستگی برای مدت طولانی تری عملکرد داشته باشند. کارنوزین این کار را با کمک به تنظیم تجمع اسید در ماهیچه‌ها، دلیل اصلی خستگی عضلات، انجام می‌دهد.

بتا آلانین یکی از ترکیبات اصلی کارنوزین است. تصور می‌شود که مکمل‌های آن باعث افزایش تولید کارنوزین و به نوبه خود عملکرد ورزشی را افزایش می‌دهند.

با این حال، بررسی مطالعات مربوط به مکمل بتا آلانین نشان می‌دهد که این باعث افزایش قدرت عضلانی یا استقامت هوازی نمی‌شود. در عوض، به نظر می رسد که مقداری از زمان ورزشکار برای انجام تمرینات با شدت بالا، مانند وزنه‌برداری و دو سرعت، قبل از خستگی را کمی افزایش می‌دهد.

این لزوماً به این معنا نیست که ورزشکاران نتایج بهتری خواهند دید. در یک مطالعه، دو و میدانی‌هایی که از بتا آلانین استفاده می‌کردند در یک مسابقه ۴۰۰ متر زمان خود را بهبود نمی‌بخشند. دقیقاً مشخص نیست که از مصرف مکمل‌های Beta Alanine چه مزایایی می‌توان کسب کرد. برخی تحقیقات نشان می‌دهد که افزایش سطح کارنوزین در عضلات ممکن است هفته‌ها با استفاده از مکمل‌ها به طول انجامد.

دوزهای استاندارد مشخص نشده است. همچنین، مواد سازنده با کیفیت و فعال در مکمل‌ها ممکن است از سازنده به سازنده دیگر بسیار متفاوت باشد. این امر ایجاد دوز استاندارد را دشوار می‌کند.

فروش بتا آلانین
فروش بتا آلانین

موارد استفاده و اثربخشی بتا آلانین

  • عملکرد ورزشی

خرید بتا آلانین می‌تواند به طور متوسط ​​برخی از اقدامات عملکرد ورزشی را بهبود بخشد. با این حال، همه تحقیقات اثرات مثبت با بتا آلانین بر عملکرد ورزشی را نشان نمی‌دهند. دانشمندان در تلاشند تا بدانند که چرا بتا آلانین برای برخی از انواع ورزش‌ها بهتر از سایر موارد مؤثر است. برخی از دانشمندان فکر می‌کنند که بتا-آلانین ممکن است به بهبود میزان ورزش انجام شده کمک کند اما نه به میزان خوبی که انجام می‌شود.

نتایج متناقض ممکن است به دلیل تعداد کمی از شرکت‌کنندگان در مطالعات، انواع مختلف ورزش مورد استفاده در مطالعات یا انواع ورزشکاران مورد مطالعه باشد.

  • عملکرد بدنی در بزرگسالان مسن

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف مکمل‌های بتا آلانین باعث بهبود عملکرد بدنی و تاخیر در خستگی عضلات در بزرگسالان مسن می‌شود. اما بتا آلانین ممکن است عملکرد بدنی را در بزرگسالان مسن که تمرینات قدرتی نیز انجام می‌دهند، بهبود ندهد.

شواهد کافی برای استفاده در موارد زیر وجود دارد

  • علائم یائسگی

مصرف بتا آلانین در کاهش گرگرفتگی در زنان یائسه نسبت به داروی وریال پراید کمتر مؤثر است.

  • از دست دادن عضله مربوط به سن (سارکوپنی)

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که مصرف مکمل غذایی حاوی بتا آلانین باعث تغییر در توده بدن یا توده چربی در افراد مسن نمی‌شود.

آیا می‌توانید بتا-آلانین را از غذا دریافت کنید؟

منابع غذایی بتا-آلانین و کارنوزین عبارتند از:

  • گوشت
  • ماهی
  • طیور (به ویژه گوشت سفید مانند سینه‌های مرغ)
استفاده از بتا آلانین
استفاده از بتا آلانین

وضعیت بازار

چه در تولید صنعتی و چه در صنعت مکمل مصرف‌کننده، احتمالاً نام بتا-آلانین، اسید آمینه‌ای که تا حد زیادی مورد مطالعه قرار گرفته است، شنیده‌اید که به عنوان یک عنصر سازنده کارنوزین، خستگی عضلات را به شدت کاهش می‌دهد و عملکرد ورزشی را افزایش می‌دهد.

به دنبال اولین اثرات مطالعه بتا آلانین توسط انسان در سال ۲۰۰۶، استفاده و فرمولاسیون آن در فرمول‌های ورزشی موجود در قفسه‌ها در همه جا گسترش یافته است، و محصولات مانند پودرهای قبل از تمرین را با اثر جانبی خارش پوست که آمینو اسید تولید می‌کند، افزایش می‌دهد.

اثر بخشی آن توسط ورزشکاران نخبه مورد توجه و محبوبیت قرار گرفته است، و به عنوان یکی از مکمل‌هایی شناخته شده است که می‌تواند به طور مستقیم عملکرد ورزشی توسط کمیته بین‌المللی المپیک در سال ۲۰۱۸ را بهبود بخشد.

خارج از حوزه نخبگان، جمعیت جدیدی از کاربران مکمل، که “جنگجویان آخر هفته” نامیده می‌شوند، یا کسانی که خارج از تلاش‌های حرفه‌ای یا دانشگاهی بر سلامتی و تناسب اندام تمرکز دارند، ظاهر شده است.

این کاربران تقاضا برای مکمل‌ها را افزایش می‌دهند، به ویژه آن‌هایی که در چند سال گذشته عملکرد را افزایش می‌دهند. در نتیجه انتظار می‌رود که بازار جهانی بتا آلانین تا سال ۲۰۲۴ به ارزش بازار ۸۳ میلیون دلار برسد، در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۹، ۶۴ میلیون دلار بوده است.

فرمول بتا آلانین
فرمول بتا آلانین

عملکرد بتا آلانین در مکمل‌های ورزشی

شاید جالب تر از محبوبیت این ماده، چگونگی و دلیل واقعی کارکرد آن باشد.

در حین ورزش شدید، عضلات پروتون تولید می‌کنند و اسید لاکتیک تجزیه می‌شود. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، عضلات اسیدی‌تر می‌شوند، که منجر به خستگی سریعتر و کاهش عملکرد می‌شود. کارنوزین ذکر شده با این اسیدیته عضله مقابله کرده و مدت زمان خستگی عضلات را کاهش می‌دهد و در نتیجه عملکرد کاربر را افزایش می‌دهد.

مکمل‌های بتا آلانین از طریق مطالعات متعدد نشان داده شده است که وقتی دوز به درستی و به طور مداوم تجویز می‌شود، سطح کارنوزین عضله را افزایش می‌دهد.

به عبارتی دیگر، بتا آلانین مکملی است که ورزشکاران را قادر می‌سازد تا بیشتر و برای مدت زمان بیشتری کار کنند.

این ترکیب معمولاً به صورت خوراکی برای بهبود عملکرد ورزشی و ایجاد توده عضلانی بدون چربی در بزرگسالان جوان و بهبود عملکرد بدنی در بزرگسالان مسن استفاده می‌شود. همچنین برای علائم یائسگی استفاده می‌شود، اما تحقیقات علمی محدودی برای حمایت از این کاربرد وجود دارد.

خرید بتا آلانین فله
خرید بتا آلانین فله

خطرات مصرف مکمل‌های بتا آلانین چیست؟

برخی از افراد پس از مصرف مقادیر زیادی بتا آلانین، احساس گزگز پوست کرده‌اند.

این مکمل ممکن است با برخی از داروهای قلبی و داروهای اختلال نعوظ تداخل داشته باشد. و ایمنی آن برای کودکان، افراد با بیماری یا شرایط خاص یا زنان باردار یا شیرده ثابت نشده است. قبل از مصرف این مکمل با پزشک خود صحبت کنید.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مکمل‌های غذایی را تنظیم می‌کند. با این حال، آن‌ها مانند غذاها و نه داروها با آن‌ها رفتار می‌کند. بر خلاف تولیدکنندگان دارو، سازندگان مکمل‌ها لازم نیست محصولات خود را قبل از فروش در بازار بی خطر یا مؤثر نشان دهند. شرکت پیشگامان شیمی به عنوان مرکز خرید آنلاین مواد شیمیایی و  فروش بتا آلانین عمده میباشد که شما برای خرید بتا آلانین عمده و اطلاع از قیمت میتوانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید