آزمایشگاهیصنعتی

ایتریم نیترات yttrium nitrate

سفارش محصول تماس با کارشناس

ایتریم نیترات (yttrium nitrate) یک ترکیب معدنی با فرمول Y (NO3) 3 است.

تمام نیترات‌های فلزی نمک‌های معدنی یک کاتیون فلزی معین و آنیون نیترات هستند. هنگام مخلوط کردن با هیدروکربن‌ها، ترکیبات نیترات می‌توانند مخلوط قابل اشتعال تشکیل دهند. هگزا هیدرات آن رایج‌ترین شکل موجود در بازار است.

یک منبع کریستالی ایتریم بسیار محلول در آب برای استفاده‌های سازگار با نیترات‌ها و pH پایین (اسیدی) است.

سنتز ایتریم نیترات yttrium nitrate:

ایتریم (III) نیترات با حل‌کردن اکسید فلز مربوطه با اسید نیترات 6 مولار تهیه می‌شود.

Y2O3 + 6 HNO3 → 2 Y(NO3)3 + 3 H2O

تجزیه حرارتی:

تجزیه حرارتی ایتریم نیترات هگزا هیدرات Y (NO3)3 .6H2O یک فرآیند تراکمی پیچیده است که با ایجاد یک اتمسفر تترامر Y4O4 (NO3) 4 تشکیل شده توسط اتم‌های متناوب ایتریم و اکسیژن است. آنیون های NO3 خود را به اتم‌های ایتریوم متصل می‌کنند. تترامر به تدریج N2O5 را از دست می‌دهد و از طریق تشکیل Y4O5 (NO3) 2، به اکسید ایتریم تبدیل می‌شود.

موارد مصرف ایتریم نیترات yttrium nitrate:

به عنوان منبع کاتیون +Y3 استفاده می‌شود. این ماده پیش‌ماده برخی از مواد حاوی ایتریم است، مانند Y4Al2O9 و YBa2Cu3O6.5+x و ترکیبات آلی فلزی مبتنی بر ایتریم. همچنین می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور در سنتز آلی مورد استفاده قرار گیرد. 

ایتریم (III) نیترات به عنوان یک معرف، در سرامیک، شیشه و الکترونیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مواد ابر رسانا استفاده می‌شود. از آن به عنوان یک کاتالیزور قابل استفاده مجدد در واکنش Bignelli برای سنتز ترکیبات هتروسیکل مانند پیریمیدین استفاده می شود. ایتریم (III) نیترات یک کاتالیزور قدرتمند برای سنتز برخی از سوپر ماکرومولکول‌ها مانند کالریکس است.

علاوه بر این، آن را به عنوان پیشرو پوشش‌های نانو از کامپوزیت‌های کربن استفاده می‌کند. از منبع ایتریم برای ساخت مزوفازهای سورفکتانت مبتنی بر ایتریم استفاده می‌شود که به عنوان عوامل جاذب و همچنین برای گونه‌های نوری عملکردی امیدوارکننده دارند.

#اسید-نیترات#ایتریم-نیترات#کاتالیزور#سورفکتانت

سیدی

یک هفته ضمانت برگشت وجه
مشاوره تخصصی
ضمانت اصل بودن کالا
تضمین بهترین قیمت
ارسال به تمام نقاط
پرداخت شرایطی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید