هیدرازین هیدرات

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

هیدرازین هیدرات مولکولی متشکل از دو اتم نیتروژن و چهار اتم هیدروژن است. هیدرازین در فرم بی‌آب، یک بی‌رنگ، تحریک‌کننده و حساسیت‌زای سمی است که به سیستم عصبی مرکزی آسیب می‌رساند و علائمی به اندازه تومور و تشنج ایجاد می‌کند. بوی تند هیدرازین مانند آمونیاک نیست و یک ماده کاهنده به شدت قوی است و بسیار انفجاری است.

با توجه به این موضوع، عجیب به نظر می‌رسد که هر ساله حدود 100000 تن از این مواد در سراسر جهان تولید می‌شود. جالب است بدانید هیدرازین در زندگی روزمره ما تأثیر زیادی دارد. این ماده ما را گرم نگه می‌دارد، در پوشاک و تغذیه به کار می‌رود، می‌تواند جان ما را نجات دهد و حتی ما را به ماه ببرد.

رایج‌ترین استفاده از هیدرازین هیدرات ساختن عامل کف‌زا مانند آزودی‌کربن‌آمید است. هنگامی که آزودی‌کربن‌آمید از طریق پیش‌ماده پلیمر مایع حباب می‌شود، از نظر حرارتی به نیتروژن، دی‌اکسید کربن، مونوکسید کربن و آمونیاک تجزیه می‌شود. این گازها حباب‌هایی را در مایع تشکیل می‌دهند که پس از آن پلیمریزه می‌شوند تا یک پلاستیک سبک و کف‌دار را به جا بگذارند.

از هیدرازین هیدرات به عنوان یکی از اجزای واکنش در سنتز نمک کلاستر کالکوژنید متالات محلول استفاده شده است، که پیشرو در تهیه SnSe2 است.

واژه‌شناسی:

استحکام محلول هیدرازین معمولاً به عنوان درصد حاوی هیدرازین داده می‌شود. با این حال، هنگامی که هیدرازین و آب مخلوط می شوند، یک مونوهیدرات (N2H4.H20) از طریق پیوند هیدروژن تشکیل می‌شود. بنابراین، میزان هیدرازین موجود در محلول نیز می تواند به عنوان درصد هیدرازین مونو هیدرات تعیین شود. براساس وزن مولکولی آن‌ها، بین این دو عنوان رابطه ساده وجود دارد.

هیدرازین دارای وزن مولکولی 32 و مونوهیدرات دارای وزن مولکولی 50 است. نسبت وزن آن‌ها 32/50 یا 64/0 است. بنابراین، 100٪ مونوهیدرات حاوی 32/50 یا 64٪ هیدرازین است. این دلیلی است که می‌توان 100٪ هیدرازین با 64٪ وزن هیدرازین موجود در وزن قابل تعویض استفاده کرد.

برای جلوگیری از سردرگمی ناشی از اصطلاحات دوگانه، Arch همیشه میزان هیدرازین را از نظر هیدرازین موجود بیان می‌کند. از آنجا که شرکت‌های دیگر ممکن است از این کنوانسیون پیروی نکنند، کاربران باید در هنگام مراجعه به غلظت محلول هیدرازین مشخص کنند که کدام اصطلاحات کاربردی است.

فروش هیدرازین هیدرات

کاربرد هیدرازین هیدرات:

مشتقات هیدرازین مونو هیدرات در ساخت:

  • علف‌کش‌ها
  • قارچ‌کش‌ها
  • همچنین تنظیم‌کننده‌های رشد گیاه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از مواد آرامش بخش گرفته تا داروی اصلی برای کنترل سل، مشتقات هیدرازین به عنوان مواد مؤثر برای تعدادی از داروهای دارویی اثبات شده‌اند.

محلول هیدرازین 35٪ Scav-Ox® به عنوان دستگاه پاک‌کننده اکسیژن در آب بویلر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سیستم بخار با فشار کم و فشار بالا، اکسیداسیون را کاهش می‌دهد.

در حال حاضر، صنعت پلاستیک از مشتقات هیدرازین هیدرات در ایجاد عوامل دمیدن و آغازگرهای پلیمریزاسیون استفاده می‌کند. استفاده از این مشتقات نیز برای تدوین پلیمرها در دست بررسی است.

هیدرازین ممکن است در سنتز واکنش‌های زیراستفاده شود:

  • زنجیره‌های قند O لینک شده به پیریدیل آمین از گلیکوپروتئین‌ها
  • نانوکامپوزیت اکسید منگنز تعبیه‌شده در ورق‌های گرافن GS-Mn3O4))
  • فرمیل هیدرازین به وسیله واکنش با فرمت اتیل
فرمول مولکولی: N2H4 or H2N-NH2 or H2NNH2 or H4N2
جرم مولکولی: 32.046 g/mol
چگالی ۱٫۰۱ g/mL
حلالیت در آب حل‌شدنی در حل‌کننده‌های قطبی آلی
دمای ذوب ۲°C (۲۷۵K)
دمای جوش ۱۱۴°C (۳۸۷ K)
گران‌روی ۰٫۳۲ cP در۲۰ °C

سیدی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید