مواد اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی

مواد اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09190930600

[کل: 0 میانگین: 0]

مواد اولیه در محصولات آرایشی و بهداشتی بر اساس منشاء طبیعی، مصنوعی یا استخراج شده نقش‌های مختلفی دارند و ممکن است تحت فرآیندهای گرمایش، مخلوط شدن با مواد شیمیایی و امولسیون شده باشند. مواد آرایشی بر اساس مواد مختلف تشکیل‌دهنده و مطابق با مواد شیمیایی و ویژگی‌های اصلی آن عمل می‌کنند.

لیست مواد اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی

1.اسیدها

اسید سیتریک و اسید لاکتیک اجزای چند منظوره‌ای هستند که می‌توانند به عنوان مواد اولیه لایه‌بردار، متعادل‌کننده‌های pH و مواد نگهدارنده در مواد آرایشی به طور مؤثر مورد استفاده قرار گیرند. مواد بسیار فعال و ویژه برای افزایش قدرت و اثر بخشی محصولات پوست و مو هستند.

2.مواد تشکیل‌دهنده فعال

از مواد اولیه آرایشی و بهداشتی که پوست را لایه‌برداری، تسکین، هیدراته و احیا می‌کنند گرفته تا مواد مغذی سلول‌های پوست و محافظت از آن‌ها در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد شامل می‌شوند.

تقویت SPF

از جمله مواد اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی که موجب تقویت SPF می‌شوند:
اکسید زینک، دی اکسید تیتانیوم، آووبنزون، اکسی بنزون، ویتامین A / رتینوئیدها، ویتامین C، ویتامین E طبیعی، آلفا توکوفرول

بهبود خشکی
اسید هیالورونیک، ویتامین E

ویتامین‌ها ریز مغذی‌هایی هستند که باعث بهبود محصولات آرایشی می‌شوند. آن‌ها براساس فعالیت شیمیایی خود طبقه‌بندی می‌شوند و برای محصولات آرایشی شما مفید هستند. آن‌ها می‌توانند به عنوان آنتی اکسیدان، بازسازی‌کننده سلول و کاتالیزور برای بسیاری از عملکردهای بیولوژیکی پوست عمل کنند. آن‌ها عملکردهای بیوشیمیایی مختلفی دارند. این ترکیب یکی از مواد اولیه آرایشی است که در بیشتر محصولات مربوط به پوست استفاده می‌شود. ویتامین E نقش مهمی در محافظت از پوست در برابر آسیب‌های هر روز دارد. همچنین به کاهش ظاهر خطوط ریز پوست کمک می‌کند.

مسائل مربوط به رنگدانه‌ها
کوژیک اسید، AHAs، BHA، هیدروکینون، ویتامین C، سدیم اسکوربیل فسفات، منیزیم اسکوربیل فسفات، دی پالمیتات، نیاسین امید، آلفا آربوتین، بتا آربتون.

بهبود آکنه
ویتامین A / رتینوئیدها، سالیسیلیک اسید، بنزوئیل پراکسید، آزلائیک اسید.

3.مواد قلیایی

از اجزای قلیایی اغلب برای تنظیم سطح pH به عنوان عوامل بافر در محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود. آیا می‌دانید سرگرمی و خلاقیت بمب‌های حمام شامل بی‌کربنات سدیم نیز می‌باشد.

آرایشی و بهداشتی

4.اسیدهای آمینه

سورفاکتانت‌‌های آنیونی و پایه‌های شامپو
طیف وسیعی از مواد فعال‌کننده برای محصولات مراقبت از پوست و مو ارائه شده است. مناسب برای شامپوها، پاک‌کننده‌های پوست، حمام حباب دار یا شستشوی بدن.

ضد شوره
این ترکیب غیر سمی به عنوان جایگزینی ملایم برای پیریتون روی در شامپوهای ضد شوره استفاده می‌شود. پیروکتون اولامین بی‌خطر است! BCX-D- طبیعی جایگزین زینک پیریتون با نتایج مشابه است.

5.سیلیکون ها

سیلیکون‌ها مواد اصلی در هر فرمولاسیون هستند. این بافت لطیف و نرم به محصولات می‌بخشد. در محصولات مراقبت شخصی مایعات سیلیکون (دی متیکون) با ویسکوزیته بین cps 100 تا cps 300000 همراه است، سیکلوپنتاسیلوکسان به طور گسترده‌ای در محصولات مراقبت از پوست، ضد آفتاب، محصولات آرایش، محصولات نرم کننده مو، مایع اصلاح شده فنیل – فنیل تری متیکون، دی متیکون، پودر الاستومر، دی متیکون PEG 10 به عنوان یک امولسیون کننده سیلیکون استفاده می‌شود.
ترکیبات صمغ عبارتند از: دی متیكون و دی متیكونول سیكلوپنتاسیلوكسان، مخلوط رزین سیلیكون تری متیل سیلوكسیلیكات، تری متیل سیلوكسی سیلیكات (و) سیكلوپنتاسیلوكسان.

6.آنتی‌اکسیدان ها

آنتی‌اکسیدان‌ها هم پوست را جوان می‌کنند و هم از آن در برابر مولکول‌های رادیکال‌های آزاد، که به سلول‌های سالم آسیب می‌رسانند و باعث پیری زودرس می‌شوند، محافظت می‌کنند. برای حفظ قابلیت ارتجاعی و جوانی، پوست به آنتی‌اکسیدان نیاز دارد.

7.D پانتنول

D پانتنول برای مو بسیار مؤثر و یک ماده اصلی محسوب می‌شود زیرا، با وجود منشأ، پانتنول از برخی جهات بیشتر شبیه یک پروتئین است تا ویتامین. هنگامی که موهای خود را با یک محصول پانتنولی می‌شوید، این ماده به ساقه مو نفوذ می‌کند و باعث حفظ رطوبت می‌شود. بنابراین پانتنول برای افرادی که موهای ریز یا شکننده دارند، یک انتخاب محبوب است.

مواد اولیه

8.عوامل ضد میکروبی

عوامل ضد میکروبی ایده‌آل

فرمولاسیون باید با عوامل ضد میکروبی ایده‌آل سازگار باشد. عامل ضد میکروبی پایدار. باید بی‌رنگ باشد و بوی آن کمتر باشد. نباید سمی باشد و یا در پوست ایجاد حساسیت کند.

طبقه‌بندی مواد اولیه نگهدارنده براساس ماهیت شیمیایی آن‌ها

  1. اسید آلی: اسید بنزوئیک، اسید فرمیک، سالیسیلیک اسید، اسید p-هیدروکسی بنزوئیک
  2. الکل: اتیل الکلیک الکل، ایزوپروپیل کلروبوتانول
  3. تركیبات آلدنولی، كرزول، فسفر كلرول-كرزول، فنل، سینامیك اسید
  4. آلدولیک اسید، سینامیک اسید
  5. کاپریلیل گلیکول + فنوکسی اتانول و اتیل هگزیل گلیسیرین + فنوکسی اتانول یک ماده نگهدارنده طیف گسترده بر اساس مخلوط یک ماده فعال قارچ‌کش، پیروکتون اولامین، فنوکسی اتانول و نرم‌کننده طبیعی است که فعالیت ضد میکروبی ماده فعال را از طریق اتصال آن به غشای سلولی میکروارگانیسم‌ها بهبود می‌بخشد، که از رشد باکتری و قارچ در درجه بالا جلوگیری می‌کند.
  6. نگهدارنده‌های ملایم عبارتند از: فنوکسی اتانول + دهیدرو استیک اسید + بنزوئیک اسید، سدیم بنزوات + پتاسیم سوربات

فروش مواد اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی

9.عطرها

ترکیبات معطر و حل‌کننده‌های روغن و عطر و طعم معطر ترکیبی است که بوی مطبوعی را به بدن انسان، وسایل و محیط زندگی می‎‌دهد.

مواد اولیه طبیعی

گل‌ها: گل رز، یاس، میموسا،

میوه‌های توبروز: گشنیز، زیره، کوکا، هل، انیسون، لیمو و گریپ فروت.

خانواده ریشه‌ها: رزین، پرو، چوب صندل خالص، چوب رز.

10.متیل لاکتات

یک ترکیب خنک‌کننده و یک ماده معطر در محصولات مراقبت شخصی، استر منتول و اسید لاکتیک متیل لاکتات است. از متیل لاکتات می‌توان در محصولات آبرسانی، پاک‌کننده‌ها و سایر محصولات مراقبت از پوست و همچنین در مواد آرایشی و بهداشتی، شامپوها و رنگ مو استفاده کرد. بنابراین یک ماده اصلی در فرمولاسیون‌های برتر در محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت از پوست است.

11.کره‌ها

برای درمان خشکی و کم‌آبی پوست، هیچ چیز بیشتر از افزودن کره خامه‌ای به عنوان ماده اولیه به فرمولاسیون آرایشی و بهداشتی لازم و پرطرفدار نیست. کره پر از روغن‌های طبیعی، اسیدهای چرب و پروتئین است، و برای کرم‌ها و لوسیون‌ها ایده‌آل می‌باشد.

پایه‌های نرم‌کننده مو و سورفاکتانت‌های کاتیونی

سورفاکتانت‌های کاتیونی بر خلاف سورفاکتانت‌های آنیونی مثبت و معمولاً در محصولات نرم‌کننده استفاده می‌شوند. این سورفاکتانت‌های ملایم برای شامپو، ژل‌های حمام و مواد پاک‌کننده پوست مناسب هستند.

12.رس‌ها

از رس‌ها به عنوان مواد اولیه در تولد محصولات آرایشی و بهداشتی به منظور تقویت سلامتی و بهزیستی، سم‌زدایی، التیام و جوان‌سازی در طول تاریخ استفاده شده است. تولیدکنندگان صابون همچنین این خاک رس‌ها را در جایگزینی رنگ‌های مصنوعی می‌یابند، که بهترین ترکیب برای محصولات آن‌ها است.

13.نرم‌کننده‌ها

مواد اولیه مختلفی برای نرم و لطیف شدن پوست، جلوگیری از پوسته پوسته شدن و خشکی استفاده می‌شود. آن‌ها می‌توانند در فرمولاسیون‌های طبیعی و مصنوعی ادغام شوند تا احساسات لطافت و ابریشمی را حفظ کنند. از پارافین، ایزوپروپیل میریستات، ژله پترولیوم سفید تا پارافین WAX- 62 ترکیباتی هستند که برای حفظ لطافت پوست در محص.لات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شوند.

  • گلیسیرین

این ترکیب به عنوان مواد اولیه دارویی و مرطوب‌کننده برای درمان یا جلوگیری از خشکی، بافت ناخوشایند، آزار‌دهنده و تشدیدات جزئی پوست استفاده می‌شود. خلوص گلیسیرین از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا گلیسیرین را می‌توان از منابع مختلف تهیه کرد.

  • گلیسیرین گیاهی

این ترکیب دارای ویژگی‌هایی است که پوست را نرم می‌کند و امروزه به یک ماده افزودنی رایج در مواد آرایشی تبدیل شده است.

  • پارافین نرم

این ترکیب از هیدروکربن‌های پارافین خالص‌سازی شده حاصل از نفت است. پارافین مایع و پارافین مایع سنگین که به عنوان نرم‌کننده فعال است، به عنوان مواد اولیه در محصولات آرایشی و بهداشتی مانع از بین رفتن رطوبت پوست شده و به آن کمک می‌کند. مانند: موم پارافین، موم میکرو کریستالی

خرید مواد اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی

14.رطوبت‌گیرها

مواد مرطوب‌کننده، مواد اولیه مهمی در مراقبت از پوست و مو برای محصولات آرایشی و بهداشتی شما است زیرا به عنوان آهن‌ربا رطوبت عمل می‌کنند، آب موجود در هوا را جذب می‌کنند و پوست شما را محکم و مرطوب نگه می‌دارند. D-پانتنول، یک ماده عالی برای حفظ رطوبت در محصولات مو است.

15.پروتئین‌ها

مواد اولیه پروتئینی مانند آفتابگردان یک لایه محافظتی روی پوست یا مو تشکیل می‌دهند، در حالی که هیدرولیزهای پروتئینی بلوک‌های کوچکی هستند که مانند هیدرانت و مواد افزودنی برای ترمیم پوست کار می‌کنند. از جمله کلاژن دریایی و پروتئین برنج و سویا، اسیدهای آمینه ابریشم و پپتیدهای ابریشم.

16.رزینوئیدها، صمغ‌ها و کریستال‌ها

عطرهای خود را به خوبی با مواد اولیه های مانند رزینوئیدها، صمغ‌ها و بلورهای تولید شده در هنگام استخراج روغن تنظیم کنید. به دلیل رایحه‌های منحصر به فرد، از رزینوئیدها و صمغ‌ها به طور گسترده‌ای در عطرسازی استفاده می‌شود. می‌توان از آن‌ها برای اصلاح و ترکیب عطرها، صابون‌ها و بخور استفاده کرد.

17.روان کننده‌ها و امولسیون کننده‌ها

برای ایجاد یک بافت یکپارچه در فرآیند تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، مواد اولیه‌‌ای که کار ساز می‌باشد: مواد روان‌کننده و امولسیون‌کننده‌ها است. برای همه محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت از مو، از جمله عوامل آبرسانی، شامپوها، پاک‌کننده‌های پوست، حمام‌های حباب‌دار و تمیز‌کردن پیشنهادی که وجود دارد: پلی‌سوربات‌های 20، 40، 60 در محصولات مراقبت شخصی، حل‌کننده مواد هستند.

18.حلال‌ها

حلال‌ها (حمل‌کننده‌ها)  به عنوان مواد اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی، برای حل مواد رایج و برای دستیابی به کیفیت مورد نظر شما در یک محصول مفید هستند. مانند: سیکلومتیکون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید