صمغ عربی

فروش صمغ عربی

فروشنده:

تاریخ:

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده انواع افزودنی های صنایع غذایی محصول صمغ عربی را از کشورهای آلمان، نیجریه و فرانسه 100 درصد خالص در گریدهای خوراکی و دارویی وارد می کند. شما مشتریان عزیز جهت خرید صمغ عربی و همچنین استعلام قیمت فروش صمغ عربی فرانسوی و نیجریه ای با واحد فروش ما تماس بگیرید.

صمغ عربی چیست؟

صمغ عربی (Acasia senegal) نوعی فیبر مشتق‌ شده از گیاه است که ساختار آن اجازه می‌دهد تا در آب سرد یا گرم (به معنی آن “محلول در آب”) حل شود، از آن‌جا که این یک محصول طبیعی و گیاهی است، مناسب برای گیاه‌خواران است (بر خلاف سایر محصولات دارای کیفیت مشابه مانند ژلاتین).

این ماده ترکیبی پیچیده از پلی ساکاریدها و گلیکوپروتئین ها ، در درجه اول در صنایع غذایی به عنوان یک تثبیت کننده مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده خوراکی بوده و دارای عدد  E414 است.

صمغ عربی، همچنین گاهی اوقات صمغ آکواریا یا پودر آکاسیا نامیده می‌شود، یک محصول فیبر دار ساخته شده از دو نوع درخت آکواریک وحشی است.

در سراسر جهان، این صمغ به نام‌های بسیاری از جمله:

 • صمغ آواکیا
 • صمغ عربی
 • پودر آکاسیا
 • صمغ سنگال
 • صمغ هند و دیگران نام‌گذاری می‌شود.

جهت خرید صمغ عربی با ما تماس بگیرید.

روش های خرید صمغ عربی

درخت آکاسیا

درخت آکاسیا یک درخت در خانواده گیاهان است که بیشتر برای تولید محصولات صمغ عربی استفاده می‌شود.

این درختان بیشتر در سودان رشد می‌کنند، اما در سایر نقاط آفریقا مانند:

 • کنیا
 • مالزی
 • نیجر
 • نیجریه
 • سنگال

نیز یافت می‌شود.

آنچه که در مورد درختان آکاسیا جالب است این است که آن‌ها بیشترین میزان صمغ عربی را تولید می‌کنند وقتی که آن‌ها شرایط “نامطلوب” مانند خاک فقیر، خشک‌سالی یا گرمای زیاد را تجربه می‌کنند. این عوامل در واقع برخی از درختان را آسیب می‌زند اما باعث افزایش تولید این نوع فیبر می‌شود. بیشترین خرید صمغ عربی توسط کشور فرانسه صورت می گیرد.

خواص صمغ عربی

2. همچنین دارای خواص شکل‌گیری خوب فیلم است. به عنوان یک ماده تشکیل‌دهنده میکروکپسول برای تبدیل روغن‌های اساسی یا سایر مواد اولیه مایع به فرم پودر، می‌تواند کیفیت طعم را طولانی تر کرده و از اکسیداسیون جلوگیری کند، و همچنین به عنوان حامل طعم دهنده محصولات پخته شده مورد استفاده قرار می گیرد.
3. صمغ عربی می تواند مانع از تشکیل کریستال‌های قند، به عنوان عامل ضد تبلور در آب‌نبات‌ها شود. از ریزش کریستال جلوگیری می‌کند، همچنین می‌تواند به طور مؤثری چربی شیر را در قند شیر امولسیون کند تا از ریختن آن جلوگیری شود.
4. این صمغ نیز برای لعاب روی سطح شکلات استفاده می‌شود، به طوری که شکلات فقط در دهان آب می‌شود و در دستها آب نمی‌شود.
5. صمغ آکاسیا در نوشابه‌های امولسیون شده مانند کولا برای امولسیون و پراکندگی روغن‌های اساسی و رنگدانه‌های محلول در روغن استفاده می شود تا از رنگدانه شدن تنگناها در جایی که روغن‌های اساسی و رنگدانه‌ها در طول ذخیره‌سازی شناور می شوند جلوگیری شود.
6. صمغ اقاقیا همچنین به عنوان ماده مهار نوشیدنی‌های دارای روغن نباتی و رزین به منظور افزایش تنوع ظاهری نوشیدنی استفاده می‌شود.

کاربرد صمغ عربی

امروزه در بسیاری از صنایع مرتبط با غذا استفاده می‌شود. به عنوان مثال، ژلاتین، نشاسته اصلاح‌شده، صمغ عربی و پکتین انواع اصلی از صمغ‌های مورد استفاده در بسیاری از محصولات شیرینی می‌باشد. صمغ برای کمک به تثبیت محصولات از جمله:

 • در پوشش‌های انواع شکلات و دراژه استفاده می‌گردد.
 • به عنوان بافت‌دهنده در پاستیل عمل می‌کند.
 • در محصولات غذایی جهت پایدارکننده و افزایش ویسکوزیته محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • در صنایع چاپ به جهت خاصیت روان‌کنندگی در انواع جوهرهای چاپ به‌کار برده می‌شود.
 • در تولید انواع نوشابه‌ها و آب‌نبات‌ها و آدامس نیز مصرف دارد.
 • در نقاشی از آن به عنوان یک ماده چسبنده در آبرنگ استفاده می‌شود.
 • به آبرنگ حجم یا غلظت می‌دهد بدون آن‌که رنگ ارزش رنگی خود را از دست دهد.
 • برای آبرنگ‌ها یک ترکیب اتصال‌دهنده استدر تولید ذغال از آن استفاده فراوانی می‌شود.
 • در تولید سیگار نیز به عنوان چسبنده کاغذ سیگار می‌باشد.
 • ماده چسبنده در تمبرهای پستی نیز صمغ عـربی می‌باشد.
 • در آبرنگ نقاشی و نیز تمبر پستی به‌عنوان یک ماده چسبنده به‌کار می‌رود.
 • تثبیت‌کننده مواد تشکیل‌دهنده عطر و ادکلن می‌باشد.

شایع‌ترین استفاده از این فیبر در تولید نوشیدنی‌ها و در پخت و پز است، به ویژه برای تثبیت بافت محصولات، افزایش ویسکوزیته مایعات و کمک به حجم‌ دادن به محصولات پخته‌شده (مانند کیک).

جهت دریفات قیمت فروش صمغ عربی با ما تماس بگیرید.

صمغ عربی

تاریخچه صمغ عربی

در سال 1445، شاهزاده هنری ناوبر یک پست تجاری در جزیره آرگین (خارج از ساحل موریتانیای مدرن) برپا کرد، که صمغ اقاقیا را برای پرتغال به دست آورد. با ادغام تاج‌های پرتغال و اسپانیا در سال 1580، اسپانیایی‌ها به نفوذ غالب در طول ساحل تبدیل شدند. در سال 1638، آن‌ها توسط هلندی‌ها جایگزین شدند، که اولین کسانی بودند که شروع به سوء استفاده از تجارت صمغ اقاقیا کردند. این صمغ تولید شده توسط درختان اقاقیا از طارزا و برانا، برتر از آنچه قبلاً در عربستان سعودی به دست آمده بود، در نظر گرفته می‌شد.

تا سال 1678، فرانسوی‌ها هلندی‌ها را به بیرون رانده بودند و در سنت لوئیز در دهانه رود سنگال مستقر شده‌اند. صمغ آکاسیا به نقش اساسی در چاپ نساجی و بنابراین در اقتصادهای پیش صنعتی فرانسه، بریتانیا و سایر کشورهای اروپایی پرداخت. در طول قرن 18th، رقابت آن‌ها در مورد این کالا چنان شدید بود که برخی در مورد جنگ لثه صحبت کردند.

قبایل آفریقای غربی برای تجارت صمغ عربی در باكل در رود سنگال، 1890، ملاقات می‌كنند برای بیشتر قرن 18 و 19، صمغ عربی عمده صادرات مستعمرات تجاری فرانسه و انگلیس در سنگال و موریتانی مدرن بود.

غرب آفریقا تا قرن 18 میلادی تنها تأمین‌کننده آدامس جهانی اقاقیا بود و صادرات آن در مستعمره فرانسه سنت لوئیس تنها در دهه 1830 به دو برابر افزایش یافت. آفریقا به صادرات صمغ عربی در مقادیر زیادی ادامه داد – از مناطق ساحل در آفریقای غربی آفریقا (سنگال مدرن، موریتانی، مالی، بورکینا فاسو، و نیجر) و آفریقای استوایی فرانسه (چاد مدرن) تا زمانی که این کشورها استقلال خود را در سال 1959- 1959 به دست آوردند.

فروش صمغ عربی

صمغ عربی در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی محصول صمغ عربی را از کشور آلمان و نیجریه و فرانسه با درجه خلوص ۹۹.۹% در گریدهای غذایی و دارویی عرضه می‌کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

خرید صمغ عربی

جهت خرید صمغ عربی که در کیسه های 25 کیلوگرمی اماده فروش است با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

دیگر محصولات: متیل پارابن

اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برچسب‌ها:

محصولات مرتبط:

فهرست
Call Now Buttonتماس