سولفات آلومینیوم

فروش سولفات آلومینیوم

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

سولفات آلومینیوم (Aluminium sulfate) نوعی ماده شیمیایی بوده که پس از اکسید آلومینیوم دومین ترکیب پر مصرف آلومینیوم در جهان می‌باشد. این ماده به آلوم نیز معروف بوده و دارای جرم مولی 342.15 گرم بر مول و شکل ظاهری جامد بلوری سفید است، که می‌تواند تا ۱۷٪ سولفات‌آلومینیوم باشد. سولفات آلومینیوم قابلیت جذب و نگه‌داری مولکول‌های آب را از محیط اطراف خود دارد. این ماده به دو صورت تجاری و آزمایشگاهی (خیلی خالص) موجود است.

آلومینیوم‌سولفات یک رسوب ژلاتین از هیدروکسید آلومینیوم، Al (OH) 3 را تولید می‌کند.

تولید سولفات آلومینیوم:

سولفات‌آلومینیوم یک جامد یا پودر کریستالی بی‌بو، سفید است. این ترکیب با افزودن هیدروکسید آلومینیوم به اسید سولفوریک ساخته شده است. این هیگروسکوپیک است که به این معنی است که توانایی جذب و نگه‌داری مولکول‌های آب از محیط اطراف را دارد. همچنین محلول در آب است و فرار نمی‌کند و قابل اشتعال نیست. سولفات آلومینیوم بسیار اسیدی است. هنگامی که در محلول با آب ترکیب می‌شود pH آن می‌تواند کمتر از دو باشد، که می‌تواند باعث سوزاندن پوست انسان و خوردن فلز شود. 

ایمنی:

سولفات‌آلومینیوم در صورت بلع یا استنشاق مضر است. استنشاق باعث ایجاد سرفه و بالقوه تنگی نفس می‌شود. با تماس با پوست یا چشم، سولفات‌آلومینیوم باعث تحریک، قرمزی، خارش و درد می‌شود. خوردن یا بلعیدن سولفات‌آلومینیوم باعث تحریک شدید به روده و معده می‌شود. فرد مبتلا ممکن است استفراغ، حالت تهوع و اسهال داشته باشد. علاوه بر این، اضافه کردن آب به سولفات آلومینیوم می‌تواند باعث تشکیل اسید سولفوریک شود. این ترکیب می‌تواند باعث سوختگی شدید در صورت تماس با پوست در معرض خطر شود.

کابردهای آلومینیوم سولفات:

سولفات‌آلومینیوم دارای کاربردهای مختلف در زندگی روزمره و همچنین در صنایع مختلف است. برخی از شایع‌ترین کاربردهای سولفات آلومینیوم در داخل خانه یافت می‌شوند. این ترکیب اغلب در پودر نوشیدنی یافت می‌شود، هرچند بحث بر سر این است که آیا مناسب برای اضافه‌کردن آلومینیوم به رژیم غذایی است. برخی از ضد عرق‌ها حاوی سولفات آلومینیوم به علت خواص ضد باکتریایی آن هستند، هرچند که از سال 2005 FDA آن را به عنوان یک کاهش‌دهنده رطوبت نمی‌شناسد. 

سولفات‌آلومینیوم بسیار اسیدی است، گاهی اوقات به خاک بسیار قلیایی اضافه می‌شود تا pH را برای گیاهان تعادل سازد.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای سولفات‌آلومینیم در تصفیه آب است. هنگامی که به آب اضافه می‌شود، ناخالصی‌های میکروسکوپی به هم می‌پیوندند به ذرات بزرگ‌تر و بزرگ‌تر تبدیل می‌شوند. این توده‌های ناخالصی سپس به پایین ظرف می‌رسند یا حداقل به اندازه کافی بزرگ می‌شوند تا آن‌ها را از آب خارج کند. این باعث می‌شود آب برای نوشیدن امن‌تر باشد.

همچنین برای رنگ‌آمیزی پارچه و از بین بردن درد استفاده می‌شود.

حدود 50 درصد از سولفات‌آلومینیوم تولید شده در صنعت کاغذسازی و کارتون‌سازی و مقواسازی استفاده می‌شود.

در صنعت رنگ‌رزی و چاپ بر روی پارچه، رسوب ژلاتینی به ثابت ماندن رنگ روی الیاف پارچه از طریق جلوگیری از محلول‌کردن رنگ‌دانه‌ها، کمک می‌کند. سولفات‌آلومینیوم به عنوان یک ماده تثبیت‌کننده در فرآیند رنگ‌رزی به‌کار برده می‌شود.

در صنعت ساخت و ساز به عنوان عامل ضد آب و شتاب‌دهنده در افزودنی بتن استفاده می‌شود. استفاده دیگر عامل فوم در فوم آتش‌نشانی است.

فروش سولفات آلومینیوم:

سولفات آلومینیوم در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سولفات آلومینیوم مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید