بنزوات سدیم

بنزوات سدیم

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

خرید بنزوات سدیم

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی واردات و فروش بنزوات سدیم را از کشورهای چین و آلمان با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب را بر عهده دارد. لطفا جهت خرید و استعلام قیمت خرید بنزوات سدیم فودکم چین با کارشناسان ما تماس بگیرید.

معرفی بنزوات سدیم

همانطور که می‌دانید، لوازم آرایشی برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها به مواد نگهدارنده نیاز دارند. یکی از مواد نگهدارنده‌ای که به جای گزینه‌های سمی استفاده می‌کنیم، بنزوات سدیم است. اطلاعات غلطی در مورد این ماده منتشر شده در سطح وب وجود دارد که ادعا می‌کند برای انسان ناامن و سمی است. نکته اصلی این است که مواد نگهدارنده برای ایمن نگه داشتن محصولات مراقبت شخصی مورد نیاز است و همه مواد نگهدارنده برای سلامتی شما مضر نیستند.

سدیم بنزوات نمک اسید بنزوئیک است. این ماده با خنثی سازی اسید بنزوئیک و موادی تولید می‌شود که در محصولات مختلف از مواد غذایی تا مواد آرایشی وجود دارد. این ماده همچنین به طور طبیعی در چای‌ها و برخی از میوه‌ها و سبزیجات وجود دارد، بنابراین سعی کنید که در غذاها نیز وجود داشته باشد – و در عین حال “غذاهای سالم”.

بنزوات سدیم

بنزوات سدیم چیست؟

بنزوات سدیـم که به آن نمک اسید بنزوئیک نیز گفته می‌شود، پودر کریستالی محلول در آب است و از ترکیب هیدروکسید سدیم و اسید بنزوئیک تولید شده و دارای رنگ سفید می‌باشد. از این ماده به‌عنوان یک نگه‌دارنده در صنایع غذایی استفاده می‌شود و بیشتر کاربرد آن در محصولات اسیدی می‌باشد.

بر روی محصول بنزوات‌سدیم را با همین نام یا E 211 مشخص می‌کنند.

بنزوات سدیم نوعی ماده نگهدارنده است که معمولاً در شیرینی‌های میوه‌ای، مربا، نوشیدنی‌ها، سالادها، شلغم‌ها و غذاهای ترشح شده استفاده می‌شود. این ماده دارای pH اسیدی است.

PH  مناسب برای عملکرد بنزوات سدیم در محدوده  4 تا 5.2 می‌باشد. به همین خاطر برای استفاده در مواد غذایی اسیدی بسیار مناسب می باشد.

مواد نگهدارنده شیمیایی مانند بنزوات سدیم اغلب در غذاهای فرآوری شده برای جلوگیری از رشد باکتریها استفاده می‌شود، مخمر یا سایر میکروارگانیسم‌های زنده‌ای که می‌توانند غذای شما را خراب کنند.

وقتی این ماده با آب ترکیب شود، بنزوئیک اسید تولید می‌شود. بنزوئیک اسید نوعی ماده نگهدارنده جهت محافظت از مواد غذایی است .

بنزوئیک اسید نیز به طور طبیعی در برخی از میوه‌ها، مانند زغال اخته، آلو و سیب یافت می‌شود.

سازمان غذا و داروی آمریکا بنزوات سدیم را به طور گسترده مورد مطالعه قرار داده است و دریافته است که در مصرف مقادیر موجود در رژیم های غذایی طبیعی، ایمن است.

کاربرد بنزوات سدیم

استفاده از بنزوات سدیم به عنوان نگهدارنده غذایی

بنزوات سدیم معمولاً جزو مواد نگهدارنده غذایی طبقه‌بندی می‌شود که در بین ترکیبات “معمولاً بی‌خطر” (GRAS) توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده ذکر شده است و می‌تواند در غذاهای با غلظت حداکثر 0.1٪ باشد.

اگرچه در غذاهای متنوعی وجود دارد، مطالعات جمعیت نشان می‌دهد که نوشابه‌ها منبع اصلی رژیم غذایی بنزوات‌ها هستند.

این ماده با E نامبر اختصاری ‏E211‎‏ بکار برده می‌شود. دریافت و مصرف ۵/۰ گرم از آن به طور روزانه برای انسان بی‌خطر می‌باشد.

بنزوات سدیم در صنایع غذایی:

این اولین ماده‌ای است که توسط FDA مورد تأیید قرار گرفت و به‌طور گسترده به‌ عنوان یک مکمل غذایی استفاده می‌شود. این مکانیسم با جذب اسید بنزوئیک توسط سلول آغاز می‌شود. اگر PH سلول به مقادیر ۵ یا کمتر کاهش یابد فرآیند تخمیر گلوکز توسط فسفوفروکتوکیناس تا ۹۵٪ کاهش می‌یابد و سلول مخمر یا کپک از بین می‌رود.

بیشترین کاربرد این محصول در:

  • نوشابه‌های گازدار
  • سس‌های سالاد
  • مرباها و آب‌میوه‌ها
  • ترشی‌جات
  • محصولات آرایشی و بهداشتی نظیر کرم‌ها، مایعات دستشویی و… می‌باشد.

ابن ماده به‌عنوان افزودنی مجاز غذایی در صنایع غذایی تا مقادیر ۰٫۱٪ توسط سازمان غذا و دارو مجاز اعلام شده ‌است.

این ماده به عنوان نگهدارنده همچنین در مارگارین تا ۱/۰ درصد مجاز تشخیص داده شده است. توجه داشته باشید جهت نگهداری مارگارین میتوان از بنزوات سدیم یا پتاسیم استفاده کرد، زیرا نمک ممکن است دارای اثر هم افزایی با بنزوات سدیم باشد.

فروش بنزوات سدیم

منابع حاوی بنزوات سدیم:

این ماده به‌طور طبیعی در زغال‌اخته، آلو، دارچین و سیب وجود دارد و به‌عنوان یک نگه‌دارنده، در فرمولاسیون لوازم آرایشی و بهداشتی برای جلوگیری از رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها بسیار مؤثر می‌باشد. همچنین ترکیب این محصول با کافئین می‌تواند اثر ضد آفتاب داشته باشد و حفاظت UVB را با فعالیت آنتی‌اکسیدان تامین کند.

این ماده باعث از بین برد باکتری‌ها نمی‌شود بلکه فقط موجبات توقف فعالیتشان را فراهم می‌کند. همچنین بنزوات سدیم توانایی غیر فعال‌سازی قارچ‌ها را نیز دارد. اثرات این ماده را می‌توان در شرایط اسیدی با pH کم‌تر از 6/3 مشاهده کرد.

استفاده از بنزوات سدیم در داروسازی

بنزوات سدیم به عنوان نگهدارنده در برخی از داروهای با نسخه و بدون نسخه، به ویژه در داروهای مایع مانند شربت سرفه استفاده می‌شود.

علاوه بر این، می‌تواند در تولید قرص روان کننده وجود داسته باشد و باعث شفافیت و صاف بودن قرص‌ها شود و به آن‌ها کمک می‌کند تا بعد از بلعیدن سریع تجزیه شوند.

سرانجام، ممکن است مقادیر بیشتری بنزوات سدیم برای درمان افزایش سطح آمونیاک خون تجویز شود. آمونیاک یک محصول جانبی از تجزیه پروتئین است، و سطح آن در خون ممکن است در برخی از شرایط پزشکی به طور خطرناکی بالا برود.

مقادیر مجاز استفاده از بنزوات سدیم

در اتحادیه اروپا، پس از مطالعات بیشمار، نظر نهایی این است که اسید بنزوئیک و سدیم بنزوات برای استفاده برای مواد نگهدارنده و غیر نگهدارنده در محصولات شستشوی لوازم آرایشی با حداکثر غلظت 2.5٪ و در محصولات آرایشی بهداشتی برای مراقبت از دهان حداکثر غلظت 1.7٪ در بدن امن هستند. و در محصولات اسپری شونده غلظت آن تا 0.5٪‌ می‌تواند امن باشد.

نگرانی در مورد بنزوات سدیم

چرا هنوز در مورد بنزوات سدیم نگرانی وجود دارد؟

به نظر می‌رسد اطلاعات نادرست در مورد بنزوات سدیم به دلیل نگرانی از وجود بنزن در نوشیدنی‌ها ناشی شده است، که از مقالاتی مانند این مقاله منتشر شده در سال 2008 نشأت گرفته است: “وجود بنزن به عنوان یک آلاینده ناشی از حرارت آب هویج برای نوزادان در یک بررسی کلی از نوشیدنی‌ها”.

این مطالعه در واقع یک لیست طولانی از نوشیدنی‌ها را برای آلودگی بنزن مورد تجزیه و تحلیل قرار داد، اما نشان داد که تنها مقادیر قابل تشخیص در آب هویج برای نوزادان است، که البته نگرانی از مطالعات بر روی بنزن را افزایش می‌دهد. بنزن، ماده شیمیایی که با افزایش خطر ابتلا به سرطان خون و سایر سرطان‌های مرتبط است. در حالی که بنزوات سدیم حاوی بنزن نیست، در صورت ترکیب با ویتامین C، همچنین به عنوان اسید اسکوربیک شناخته می‌شود، می‌تواند بنزن ایجاد کند.

به عنوان یک مصرف کننده، می‌توانید با عدم خرید محصولات، به ویژه نوشابه‌هایی که اسید اسکوربیک و بنزوات سدیم را به عنوان مواد تشکیل دهنده برچسب زده اند، خطر قرار گرفتن در معرض بنزن را کاهش دهید. به عنوان یک ماده نگهدارنده گرید غذایی، بیشتر نگرانی‌های مربوط به سدیم بنزوات ناشی از مطالعاتی است که در مورد مصرف آن انجام شده است، به خصوص در مقادیر زیاد.

به همین دلیل، این اطلاعات به عنوان یک ماده نگهدارنده لوازم آرایشی مورد بحث قرار نمی‌گیرند و بازنویسی می‌شوند.

خرید بنزوات سدیم

فروش بنزوات سدیم:

بنزوات سدیم در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی، محصول کشور چین موجود می‌باشد. شما مشتریان عزیز می‌توانید برای اطلاع از قیمت و نحوه‌ی سفارش این محصول با شماره‌های موجود در داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

شما مشتریان عزیز جهت خرید گلایسین، خرید اسید اسکوربیک، خرید روغن نارگیل، خرید سدیم لوریل سولفات (SLS)، خرید بوتیل هیدروکسی تولوئن BHT، خرید گلیسیرین مونو استئارات GMS90، خرید ستیل الکل، خرید سوربات پتاسیم، خرید آویسل ، خرید استئاریل الکل، خرید اسید استئاریک، خرید متیل پارابن، خرید پروپیلن کربنات (PC)، خرید صمغ عربی، خرید سوربیتول پودری با ما تماس بگیرید.

قیمت بنزوات سدیم

بنزوات سدیم معمولاً به عنوان نگهدارنده غذایی و یا آرایشی بکار برده می‌شود. شما مشتریان عزیز می توانید برای خرید بنزوات سدیم و دریافت اطلاع از چگونگی سفارش و قیمت‌های این محصول با مشاوران ما در شرکت پیشگامان شیمی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید