اسید چرب سویا

Soya-Fatty-Acid-780x405

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09190930600

در دهه‌های گذشته، سویا بیشترین مصرف در بسیاری از کشورها را داشته است. برزیل با توجه به این که 22 درصد از تولید سویا را در اختیار دارد، به این مصرف کمک می‌کند و این باعث می‌شود که دومین تولید کننده و صادر کننده روغن سویا باشد. اسید چرب سویا یک نوع روغن گیاهی است که در اسیدهای چرب غیر اشباع بسیار فراوان است. در آمریکای شمالی و مرکزی تولید روز افزونی وجود دارد، با این حال، به زودی به علت پتانسیل بالایی که در اختیار دارد، به زودی در سراسر جهان کشت خواهد شد. این ماده با نسبت زیادی از اسید لینولئیک و به میزان کم اسید اولئیک مشخص می‌شود.

با توجه به این که آلفا لینولنیک (18: 3 سطح 9c، 12c، 15c) سویا معمولاً از 5.0 تا 7.0 درصد کل اسیدهای چرب تشکیل‌شده است، دانه سویا یک منبع مهم روزانه این اسید است. این نیز تأثیر قابل توجهی در نسبت اسیدهای چرب اشباع 6-n-3 در رژیم غذایی دارد. پالایش روغن سویا شامل مراحل فتومینگ، خنثی‌سازی، سفید کردن و دئودورانت‌کردن است.

خواص شیمیایی اسید چرب سویا:

واکنش‌های ایزومریژن که در مرحله گند زدایی انجام می‌شود، ممکن است سطوح اسید آلفا لینولنیک را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. افزایش دما باعث افزایش میزان این واکنش‌ها می‌شود. در نتیجه، سطح اسید چرب ترانس (TFA) افزایش می‌یابد. TFA اسیدهای چرب حاوی حداقل یک پیوند دو طرفه است.

خرید اسید چرب سویا

در ترانس فرم اتم‌های هیدروژن در هر دو طرف از اتم‌های کربن قرار دارد، در حالی که آن‌هایی که در فرم cis قرار گرفته‌اند. کلاس ایزومز تزانس شامل اسیدهای چرب مونو اسید (TMFA)، گروهی از اسیدهای چرب که تنها یک نوع اشباع ندارند، لزوماً در فرم ترانس هستند.

اسیدهای چرب ترانس اسیدهای غیر اشباع (TPFA) نیز به این کلاس از ایزومرها تعلق دارند و به همین ترتیب همتایان آن‌ها دارای دو یا چندین تناقض هستند. در حالی که TMFA به طور کلی توسط هیدروژناسیون روغن‌های گیاهی تولید می‌شود یا بیو هیدروژن در شبیه‌سازان، TPFA در نتیجه دئودورانت‌کردن روغن‌ها 4 و یا سرخ‌کردن تشکیل می‌شود.

کاربرد ها و ویژگی های اسید چرب سویا:

این ماده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین تقاضای زیادی در سراسر جهان دارد. اسیدچرب سویا از روغن دانه‌ی سویا ساخته شده است، باقی‌مانده از روغن تصفیه‌شده در مرحله تخمیر، در طول روند پالایش روغن سویا به دست آمده از دانه سویا هست.

همچنین در تولید محصولات مختلف مانند روان‌کننده، کاغذ کربن، کاغذ استنسیل، رنگ، صابون‌مایع، ضد عفونی‌کننده، آلیاژهای نساجی، جوهر چاپی، فلزکاری، فرآیند شناور سازی، صنایع شیمیایی، صنایع دارویی و غیره استفاده می‌شود.

فروش اسید چرب سویا

ترکیب اسید چرب اصلی روغن سویا مصرف شده توسط برزیل تعیین شده است. متوسط ​​ترانس اسیدهای چرب ترانس (TFA) بین 0.8 و 2.6 درصد از کل اسیدهای چرب بود و شامل ایزومرهای 18: 1، 18: 2 و 18: 3 بود. 18: 1 سطح TFA در تمامی مارک‌های مورد مطالعه کم‌تر از 0.1٪ بود.

در میان TFA غیر اشباع، 18: 3 غالب بود، با سطوح از 0.5 تا 1.4٪. این گروه شامل اسیدهای چرب مونو و دی‌ترانس بود و اسید اصلی 18: 3 9c، 12c، 15t بود. مقادیر 18: 2 TFA از 0.3 تا 1.1٪ با غلبه بر اسید 18: 2 9c، 12t متغیر بود. محتویات اسید آلفا لینولنیک بین 3.5 تا 5.4 درصد و میانگین مقدار 4.1 درصد بود. درجه ایزومرزایی اسید لینولئیک و آلفا لینولنیک از 5/0 به 2/1 درصد و از 9/1 تا 27/2 درصد بود.

این اسیدهای چرب به وسیله تقسیم و تقطیر خلاء روغن سویا به دست می‌آید. این محصول دارای نقطه‌ذوب حدود 25 درجه سانتی‌گراد است. این اسید معمولاً زرد رنگ است و رنگ روشن آن با توجه به درجه حرارت است.

کاربرد اسید چرب سویا در صنایع نفتی:

این ماده در صنایع نفتی، از جمله:

 • آمین‌ها
 • بوراتین‌ها
 • استرها
 • چربی‌ها
 • روان‌کننده‌ها
 • اتمام سطوح
 • مواد شوینده
 • لوازم آرایشی
 • صابون و مواد جامد
 • لیتیوم
 • نساجی
 • پوشش‌ها
 • رزین‌ها
 • سورفکتانت‌ها
 • رنگ‌ها

مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موارد کاربردی بسیاری از اسیدهای سویا منعکس‌کننده خواص عالی موجود در این اسید چرب است که کارایی و عملکرد تمیز آن را تضمین می‌کند. روغن‌های گیاهی یک ماده جایگزین عالی هستند.
همان‌طور که گفتیم اسید چرب سویا به دست آمده توسط تقسیم و تقطیر خلاء بعد از روغن سویا است. محصول به دست آمده دارای نقطه‌ذوب بالاتر از 25 درجه سانتی‌گراد است.

دیگر محصولات: ویتامین D3

فروش اسید چرب سویا:

اسید چرب سویا دربشکه‌های 200 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول اسید چرب سویا مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید