ژلاتین

فروش ژلاتین، قیمت ژلاتین، کاربرد ژلاتین

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده 09124850508

ژلاتین پروتئین خالص و ماده غذایی طبیعی است. این ماده از پوسته‌های خوک و گاو یا از استخوان‌های حیوانات ساخته شده است که همه آن‌ها توسط مقامات دام‌پزشکی مورد تأیید قرار گرفته است. آن‌ها حاوی پروتئین کلاژن هستند که ما برای تولید ژلاتین استفاده می‌کنیم. این پروتئین شامل 84 تا 90 درصد پروتئین و 2 درصد نمک معدنی است که بقیه آن‌ها آب است.

کلاژن مهم‌ترین اسکلروپروتئین در بدن انسان و حیوان است. واحد اصلی شامل یک زنجیره پروتئین حدود 1050 اسید آمینه است. این‌ها در گروه‌های سه در ساختارهای هلیکس سه‌گانه تشکیل می‌شوند. پیوند متقابل میان بسیاری از این حلقه‌های سه‌گانه، فیبرهای کلاژن را ایجاد می‌کنند که دارای ساختار شبکه سه‌بعدی هستند. و این ساختارهایی است که بافت هم‌بند در پوست و استخوان ایجاد می‌شود.

ژلاتیـن حاوی مواد نگه‌دارنده یا افزودنی‌های دیگر نیست و بدون ترکیبات چربی، کلسترول و اسید اوریک است.

کاربرد های مختلف ژلاتین:

شایع‌ترین استفاده از ژلاتین، ژلاتیـن خوراکی است و به دنبال آن ژلاتین‌های دارویی، عکاسی و فنی است. این ژلاتیـن به طوری منحصر به فرد است که از خواص این محصول می‌توان:

  • توانایی ژل
  • ضخیم‌شدن
  • تثبیت‌شدن
  • فوم یا آب‌بندی

را نام برد. علاوه بر این، ژلاتین باعث آلرژی شناخته شده‌ای نمی‌شود، 100 درصد طبیعی است و کلسترول، پورین و چربی آزاد است. یکی دیگر از دلایل داشتن یک عنصر مناسب برای تمیز کردن برچسب می‌باشد.

انواع ژلاتیـن خوراکی:

1. ژلاتین برگ

یکی از انواع ژلاتین، ژلاتیـن برگ است. این ماده در:

  • خانوار
  • آشپزی
  • نانوایی‌ها
  • مغازه‌های شیرینی فروشی و قصابی
  • غذا
  • دیگر برنامه‌های غیر صنعتی

استفاده می‌شود.

ژلاتیـن به مربع بریده می‌شود و یک الگوی نوری است که حاصل فرآیند تولید است. در نگاه اول، این و کشش ورق‌ها، ژلاتین برگ بیشتر شبیه آثار هنری است. مزیت بزرگی از ژلاتین برگ این است که به راحتی می‌توان به دستورالعمل به بخشی تقسیم کرد و بنابراین در طی پخت و پز آسان است.

2. ژلاتین درمانی

ژلاتیـن فوری را می‌توان به طور مستقیم تحت شرایط سرد و به ویژه برای محصولات نهایی که درجه حرارت حساس هستند و نباید گرم شوند، توسعه داده است. ژلاتیـن فوری اغلب برای تثبیت غذاها مانند کیک، دسر و دیگر ظروف شیرین و سرد استفاده می‌شود.

طیف وسیعی از ژلاتیـن می‌تواند بسته به نوع کاربرد یا نیازهای مشتری، تولید شود. انواع مختلفی از ژلاتیـن وجود دارد که بر اساس چندین عامل متفاوت است. یکی از مهم‌ترین ارزش بلوم این است که توانایی ژلاتیــن برای ژلاتیـن کردن را مشخص می‌کند. اکثریت قریب به اتفاق ژلاتین به صورت یک پودر سفید، بی‌بو و بی‌مزه تولید می‌شود.

فروش ژلاتین:

ژلاتین در بسته‌بندی‌های ۲۵ کیلویی آماده تحویل شما مشتریان عزیز می‌باشد. برای سفارش این محصول و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارمندان فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید.

سایر محصولات ما: پرسولفات آمونیوم

سیدی

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *